X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Witaminy na poczatku ciazy
Odpowiedz

Witaminy na poczatku ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was kochane, jestem w 7 tyg ciazy kilka dni temu bylam u gin i Pani kazala mi brac folik 2 tabletki 2 razy dziennie. Na opakowaniu pisze zeby brac 1 tabletke i teraz martwie sie czy ja nie biore ich za duzo? Nie chcialabym zaszkodzic dzieciatku.. Do tego mam brac jeszcze 1 tab kwasu omega 3. A jak to u was jest z witaminami? Co jecie? I co myslicie o tym foliku?

    201411191762.png
  • Strupka Przyjaciółka
    Postów: 114 275

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!:)

    Folik spokojnie możesz brać, nie zaszkodzisz dzidzi, nadmiar kwasu foliowego i tak jest wydalany z organizmu. A 0,4, czyli dawka z jednej tabletki to w sumie takie minimum.:)

    Magdalenna lubi tę wiadomość

    relg9vvjdzp246mx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore folik 1 tabl oraz falvit

  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę tylko folik. Byłam u trzech lekarzy i każdy zalecał tylko kwas foliowy i żadnych innych witamin. Oczywiście zdrowe odżywianie.
    No i cały czas się denerwuję, czy aby na pewno dostarczam dzidzi wszystkich potrzebnych witamin.

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że za duża ilość witamin, prowadzi do zbyt dużej wagi urodzeniowej dziecka

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mnie lekarz wrecz kazal juz brac witaminy, tez sadzilam, ze za wczesnie, no ale jak zezwolil to biore

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja póki co biorę folik 1 tabl. przed ciążą brałam też mag B6 ale chyba zrezygnuję teraz co myślicie ?

    Kate

    np55zzc.png
  • Klotka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 10t6d biore witaminy, wcześniej doktor kazała lykac tylko kwas foliowy

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pregna plus lekarz ostatnio mi powiedział ze jest najlepsza bo ma więcej witaminy D3 niż inne a ja mu ufam , ma kwas foliowy więc dodatkowo nie kazał już brać :)

    Krysti lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:52

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie - raczej co przedstawiciel....
    :)

    Kate

    np55zzc.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminy są bez recepty więc raczej nie.

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • Klotka Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mój gin nie polecił żadnych konkretnych, kazał kupić to, co w aptece będzie w korzystnej cenie dla mnie. Łykam Prenatal Classic

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również nie polecił firmy kwasu omega 3 tylko powiedział że ma być to kwas dla kobiet w ciąży więc myśle, że niczym się nie sugerował :) ewentualnie zdrowiem dzidziusia :) martwi mnie jedynie że bierzecie po 1 tabletce kwasu foliowego a ja mam brać ich aż 4! Może na tym usg wyszło coś nie tak i Pani mi nie powiedziała..

    201411191762.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm chciałam sprawdzić czy powinnam zacząć łykać jakieś witaminki i w sumie nie wiem, bo co lekarz to inna opinia, jak na razie biorę 1 tabletkę kwasu foliowego, może jak będę po wizycie coś zaleci dodatkowo, w każdym bądź razie na etapie starania mówił, że nie mam brać witamin jak jestem zdrowa, tylko obowiązkowo kwas zalecił 2-3 miesiące przed starniami


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z witaminami to jest tak, ze jesli ktos bierze kwas foliowy (jedna dziennie) i witaminy, to musi zobaczyc w skladzie witamin ile kwasu foliowego zawiera jedna tabletka. Z tego co wiem, to nie mozna przekraczac zalecanej dziennie dawki kwasu. Ja biore na przemian - jeden dzien valvit, drugi kwas foliowy, bo to by bylo za duzo, tak poradzila mi oddzialowa na ginekologii. Tym bardziej, ze pije kawe - coffee mama, ktora tez zawiera kwas foliowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2014, 13:23

  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    ja póki co biorę folik 1 tabl. przed ciążą brałam też mag B6 ale chyba zrezygnuję teraz co myślicie ?

    No wlasnie ja tez bralam przed mag i nie wiem czy teraz mozna, przerwalam ale sama nie wiem. Wie ktos cos o tym ? :)

    Olka86 lubi tę wiadomość

  • szurabura Autorytet
    Postów: 456 223

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pierwsza wizyta u lekarki czeka 5 maja, ale umawiając się pani dr spytała: jakie witaminy pani bierze? Odpowiedziałam, że Pregna Plus, powiedziała, że bardzo dobrze. Pregna Plus zawiera już w sobie kwas foliowy, więc z Foliku kazała zrezygnować.

    Czyli racja, co lekarz to opinia, jedni każą brać od razu inni wcale.


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ