X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Witaminy czy pożywne jedzenie.
Odpowiedz

Witaminy czy pożywne jedzenie.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 31 października 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej oraz teraz w drugiej ciąży biorę witaminy dla kobiet w ciąży oraz kwasy omega 3 z alg morskich również dla kobiet w ciąży. Uważam, że najbardziej zbilansowana dieta nie dostarczy wszystkich witamin potrzebnych w ciąży. Ponad to aby jedzenie było faktycznie pełne wartościowych składników należałoby je kupować tylko w sklepach z ekologiczna, zdrową żywnością- jeżeli tam je kupujesz to jest szansa, że odżywiasz się zdrowo i zaspokajasz potrzeby Twojego organizmu oraz dzidziusia. Wiem, że nawet ciemne pieczywo często nie jest tak wypiekane i z takich produktów, aby było zdrowe. Nie wspominając już o mięsie oraz o owocach i warzywach pryskanych chemią bez umiaru.

    agnieszka1804 lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 1 listopada 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminy biorę Falvit mama- nie odbiegają one składem od innych, a mają przystępną cenę, a omega biorę Omegamed- DHA jest w nim pozyskiwany z alg i dzięki temu nie jest zanieczyszczony oraz lepiej przyswajalny. Są 3 rodzaje Omegamed- ja biorę tylko ten z kwasami Omegamed DHA(można jeszcze kupić np z witaminami wtedy jest 30 kapsułek witamin i 30 omega, ale się to nie opłaca finansowo). :)

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • frotka Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 2 listopada 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z supementó biorę tylko kwas, choć pewnie nawet tego nie muszę. Jestem owowegetarianką i podstawą mojej diety są przede wszystkim warzywa, później kasze, owoce, orzechy i pestki, trochę jaj. Trochę martwię się o żelazo. W pierwszej ciąży suplementowałam , a były to wakacje, czyli dostępność żelaza w produktach ogromna. No ale wtedy nie byłam wege. Zobaczymy jak będzie tym razem - szczególnie, że jesienią i zimą poziom żelaza w organiźmie przeważnie jest niższy:)

    Jeśli chodzi o inne suplementy przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży, pamiętam, ze mój ginekolog w pierwszej ciąży stanowczo i kategorycznie zabraniał mi tego w pierwszym trymestrze, a i później też był sceptycznie nastawiony. Ja jednak brałam, ponieważ bałam się niedoborów. Teraz pewnie odpuszczę sobie te witaminki, ponieważ i tak słabo się wchłaniają :) Wszystkim życzę zdrowia

    geq4dq3.png
    m3sxikgn5f1i089j.png
  • frotka Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 2 listopada 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cati - białko jest prawie w każdym produkcie spożywczym, nie ma go tylko w olejach. Natomiast wszystkie witaminy dostępne w mięsie znaleźć można w zbożach, warzywach i orzechach. Spokojnie można obejść się bez witamin w tabletkach. Znam mnóstwo osób, które urodziły zdrowe dzieci na diecie nawet nie wegetariańskiej, a wegańskiej. Z resztą dieta wegetariańska została uznana za optymalną na każdym etapie rozwoju, uwzględniając również ciążę oraz okres karmienia. Mówimy oczywiście o dobrze zbilansowanej diecie, ale to się tyczy przecież także diety konwencjonalnej. Wszelkie mity dotyczące wegediety biorą się z silnie zakorzenionej tradycji, że mięso daje energię oraz po prostu z niewiedzy. Odżywiać się trzeba umieć, obojętnie czy się je mięso czy nie. Pozdrawiam serdecznie :)

    geq4dq3.png
    m3sxikgn5f1i089j.png
  • frotka Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 2 listopada 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aj zapomniałam dodać, że biorę b12. To dlatgo, ze stale ją suplementuję (chociaż głosy sa podzielone czy tak naprawdę trzeba to robić). Ja biorę dla bezpieczeństwa. witamina ta nie jest toksyczna, a nadmiar wydalany jest z organizmu. Dużo zdrowia :)

    cati lubi tę wiadomość

    geq4dq3.png
    m3sxikgn5f1i089j.png
  • joka789 Przyjaciółka
    Postów: 78 51

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog polecił Prenatal Complex ale kupiłam Prenatal Classic (myślałam, że Prenatal obojętne, który) i dopatrzyłam się, że na opakowaniu pisze, że od 2 trymestru dopiero, więc muszę poczekać :D Teraz kończę jeszcze Falvit i biorę kwas foliowy 2 tabl. po 200 jednostek i chyba kupię póki co ten Falvit Mama, bo tańszy jest.

    08.-09.2020 r. 💔
    <3 06.07.2015 r.
    <3 08.02.2018 r.

    05.11.2020 ll 🥰
    oar843r8bm7sia93.png
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 8 listopada 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na rynku jest bardzo dużo suplementów diety dla Kobiet w ciąży i są nimi: Falvit Mama, Prental, Vita miner prenatal, Femibion ja ten brałam -http://www.femibion.pl/femibion-natal-1., od drugiego trymestru natomiast - Pharmaton bo zawiera kwasy Omega 3 - ale jest dość drogi, więc zmieniłam na Ladee Vit(ten sam skład, ale o wiele tańszy).

    Podobno bardzo ważne są te kwasy Omega 3-zawierają je również orzechy włoskie :)

    oz14qxb.png

    https://www.maluchy.pl/ci-69369.png

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • frotka Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 9 listopada 2014, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście kwasy są bardzo ważne. Oprócz wspomnianych orzechów, siemię lniane zawiera duże ich ilości. Trzeba tylko przyjmować je świeżo zmielone, ponieważ omega 3 szybko utleniają się. Można pić olej lniany, wartość jednak ma ten dobrze przechowywany :)

    geq4dq3.png
    m3sxikgn5f1i089j.png
  • zielona1 Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 24 listopada 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    mam pytanie odnosnie witaminy C. Ginekolog na pierwszej wizycie tj w 5 tyg. ciązy powiedziała ze mam codziennie brac witamine C 200 mg i 2 x rutinacea. Zapisała mi to profilaktycznie, gdy powiedziałam ze w pracy dużo osób chorych. Dwa tyg. pozniej zapytałam sie czy dalej mam brac te witaminy i potwierdziła, że tak. Dzis w 8 tyg. byłam u innego ginekologa, który powiedział by nie brac witaminy C nie jest wskazana w ciązy. Czy wy cos wiecie na ten temat? Strasznie sie boje ze moglam zaszkodzic dziecku. Witamine C i rutinacea brałam 15 dni:(

    f2w3hgqs0nq2i0d5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ