X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Witamina D3
Odpowiedz

Witamina D3

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gaja Koleżanka
    Postów: 34 32

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z przyszłymi mamusiami :)
    Mam do Was pytanie... czy lekarz zlecił Wam od początku ciąży przyjmowanie witaminy D3? Bo ja właśnie dostałam dzisiaj receptę na Devikap i mam brać od razu po dwie krople dziennie. A w sieci wyczytałam, że D3 jest zalecana od początku II trymestru. No i zgłupiałam...

    rfxgvfxm4bwhjm3k.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od poczatku ciąży właśnie Devikap, wcześniej miałam b niskie wyniki witaminy D, a jest ona ponoć bardzo ważna, wiec biorę, na pewno nie zaszkodzi...

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Gaja Koleżanka
    Postów: 34 32

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka dzięki za odpowiedź :)
    nie pozostaje nic innego jak słuchać się lekarza

    rfxgvfxm4bwhjm3k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolka83 wrote:
    Ja biorę od poczatku ciąży właśnie Devikap, wcześniej miałam b niskie wyniki witaminy D, a jest ona ponoć bardzo ważna, wiec biorę, na pewno nie zaszkodzi...


    Ja też mam zapisane devikap - ale tam jest alkohol benzylowy i zglupialam...

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 5 września 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój lekarz również zlecił mi zbadanie poziomu wit. D3. Mam w normie, więc dodatkowa suplementacja nie wchodzi w gre... ale dodam tylko że robiłąm badanie prywatnie i koszt zbadania wit. D3 wyniósł mnie 150 zł :/

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi kazano brac, bez badan...kwas foliowy i d3 ( w anglii malo slonca) i od 3 miesiaca zelazo...biore tez magnez na wlasna reke.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 26 września 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po badaniu okazało się, że wit. D3 suplementować nie muszę :) norma do 80, a mi wyszło 130 :) być może ma to związek z tym że jakiś czas przed badaniem byłam na wakacjach nad polskim morzem :)

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • blau Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 października 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też na pierwszej wizycie lekarz kazał barć witaminę D3 ponieważ jest to moja trzecia ciąża zapytałam go po co a on poinformowałam mnie że dwie poprzednie ciąże chodziłam wiosną i latem do zimy a teraz jesień zima do wiosny słonko jest za nisko ponoć i nie dostarcza nam za dużo potrzebnej witaminy

  • blau Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 października 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też na pierwszej wizycie lekarz kazał barć witaminę D3 ponieważ jest to moja trzecia ciąża zapytałam go po co a on poinformowałam mnie że dwie poprzednie ciąże chodziłam wiosną i latem do zimy a teraz jesień zima do wiosny słonko jest za nisko ponoć i nie dostarcza nam za dużo potrzebnej witaminy

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ