X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Według USG ciąża jest młodsza :(
Odpowiedz

Według USG ciąża jest młodsza :(

Oceń ten wątek:
  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Softkitty - łyżeczkowana byłam pod koniec lutego a w następną ciąże zaszłam w maju chociaż ordynator w szpitalu powiedział mi,że mogę zacząć się starać już po pierwszej miesiączce

    softkitty lubi tę wiadomość

  • Ewela23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety skończyło się łyżeczkowaniem , najpierw dostałam tabletki ale niestety krwawienie nie występowało więc skończyło się zabiegiem, na szczęście w innym szpitalu a nie w moim i nie przez tą okropną babę. Lekarka wcześniej mi powiedziała że mogę się starać po 2 miesiącach. Po zabiegu niestety żaden z lekarzy nie przyszedł i nie powiedział nic ile mogę krwawić , kiedy mogę się przytulać dosłownie nic a szkoda bo miałam mnóstwo pytań , może sama rozmowa z lekarzem przed wypisem ze szpitala jakoś by mi pomogła no ale sama muszę teraz się dowiadywać co i jak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulka06 wrote:
    Softkitty - łyżeczkowana byłam pod koniec lutego a w następną ciąże zaszłam w maju chociaż ordynator w szpitalu powiedział mi,że mogę zacząć się starać już po pierwszej miesiączce

    Rowniez jestem po łyżeczkowaniu (minął miesiąc) i zastanawiam się czy 3 mies. to nie będzie za krótko.. . a czy dowiedzialas się 'czegoś' z wyniku histopatologicznego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela23 wrote:
    U mnie niestety skończyło się łyżeczkowaniem , najpierw dostałam tabletki ale niestety krwawienie nie występowało więc skończyło się zabiegiem, na szczęście w innym szpitalu a nie w moim i nie przez tą okropną babę. Lekarka wcześniej mi powiedziała że mogę się starać po 2 miesiącach. Po zabiegu niestety żaden z lekarzy nie przyszedł i nie powiedział nic ile mogę krwawić , kiedy mogę się przytulać dosłownie nic a szkoda bo miałam mnóstwo pytań , może sama rozmowa z lekarzem przed wypisem ze szpitala jakoś by mi pomogła no ale sama muszę teraz się dowiadywać co i jak.

    Mi w pierwszym szpitalu ktory odwiedzilam powiedzieli ,że brak brzucha to nie ciąża ;) w innym juz, po zabiegu ,że krwawic moge do do 10-14 dni. To raczej kwestia indywidualna i wpływa na nią budowa, wiek ciąży itp. Krwawilam 1 dzien , plamilam 6. Do wizyty kontrolnej po odbiorze wyniku histopato. Zalecili mi unikać dźwigania, sportu, seksu. Także, raczej podstawowe zalecenia szpitalne po takiego rodzaju zabiegu.

    bebloszka90 lubi tę wiadomość

  • Ewelina0701 Ekspertka
    Postów: 289 89

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja po badaniu USG pokazało mi ze jestem w 4 tyg... i pare dni, wg niego po 6 tyg... tez nic ie bylo... ale powiedział ze jest ok na ten tydzien bo to bardzo wczesnie...kazal przyjsc za 3 tyg ale mam stresa tyle czekania.

    3jvzi09kavlt3vtq.png


    9d6613c4db.png
  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Softkitty - 3 mies to na pewno nie za krótko, a wręcz mówi się że nie powinno się czekać za długo. Z histopatologii nic nie wyszło, bo zazwyczaj nie wychodzi, musieliby chyba cały materiał pobrać do badania bo z tych wycinków zazwyczaj nic nie wychodzi. Zwłaszcza jeśli ciąża jest wczesna.

  • Olazik Znajoma
    Postów: 25 34

    Wysłany: 22 września 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    też przeżywam ciężkie chwile.
    Po długich staraniach udało się!
    Ostatnia miesiączka 29.07.2015
    08.09.2015- wizyta gin. pęcherzyk prawidłowych rozmiarów, ciałko żółte
    21.09.2015- wizyta gin., USG- zarodek 4,3 mm, FHR 103, lekarz powiedział żeby nie robić sobie nadziei, zarodek za mały tętno za niskie

    Pomóżcie! miałyście podobną sytuację?

    thgf3e3kcghszswo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.google.pl/search?q=t%C4%99tno+p%C5%82odu+a+ryzyko+poronienia&espv=2&biw=1680&bih=949&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIzvfa4uSKyAIV4r9yCh3ZygxA#imgrc=DRiXITcdgLosnM%3A
    tutaj jest tabelka ktora pokazuje jakie jest prawdopodobienstwo poronienia w 6 tyg przy okreslonym tetnie. Im wieksze tetno tym lepiej, ale nadzieja jest zawsze. Musisz czekac. Masz duphaston, uteine? i lezec..

  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 25 września 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja byłam we wtorek u lekarza gdzie wg. OM miałam 5 tydzień ciąży a pani ginekolog powiedziała że jest pęcherzyk i że jakieś 2,5-3 tyg. jestem w ciąży wg. usg. Powiem wam że troszkę się martwię bo wizytę mam dopiero 20. października jak ja mam wytrzymać do tego czasu..!!??!! chyba będę próbować się dostać w środę do innego ginekologa czy ciąża się rozwija...

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • Mynia Ekspertka
    Postów: 212 301

    Wysłany: 26 września 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze swojego doświadczenia powiem Ci, ze to bez sensu. Sama się stresowałam czy ciaza jest w macicy i czy się dobrze rozwija, w 6t0d poszlam do przypadkowej ginekolog, żeby zobaczyć serduszko i się uspokoić. Był tylko pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem zoltkowym, echa zarodka brak wiec zamiast się uspokoić jeszcze bardziej się zestresowałam. Na wizycie u mojego gina w 7t2d był już piękny centymetrowy dzidziuś z bijącym serduszkiem. Także przyznałam racje ginowi, ze bez sensu byłoby umawiać się wcześniej (a tak chciałam) lub isc do innego w międzyczasie.

    dddodiii lubi tę wiadomość

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 - szczęśliwy

    f2w3yx8d8kgijfn8.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 30 września 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Ja też mam młodszą ciążę;/
    Wedle om powinien być 6 tydzień, a ja mam pęcherzyk ciążowy- 6 mm na 4 tydzień.
    Martwię się..
    Regularnie sprawdzam bhcg i progesteron.
    Bhcg przyrasta 120-130%, a progesteron 37,19.

    Kurczę, czemu tak jest..

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 30 września 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek - lepiej zmień lekarza ;)
    Ja miałam wizyte w ostatnim dniu 6 tygodnia i miałam pęcherzyk 6,5mm, usg określiło wiek ciąży na 5 tygodni i 3 dni ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki...cierpliwosci :-) wiem,ze juz chcecie wiedzieć,juz chcecie to serduszko,ale naprawde warto poczekać te troszke:-)
    I nie stresujcie sie,ze ciaza młodsza,bo wszystko się nadrobi w czasie:-)naprawde:-) Nie przejmujcie sie teraz,bo cale 9msc przed Wami,a przez ten czas jest naprawde sporo nerwów i obaw,wiec bądźcie cierpliwe;-)
    Ciaza moze byc troszkę młodsza,bo owulacja mogla być pozniej-wszystko się unormuje:-)spoko:-) trzymam kciuki :-)

  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 30 września 2015, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem tu pierwszy raz. Wesołek, piszesz, że wg ostatniej miesiączki powinien być 6 tc. Pamiętaj, że od miesiączki musi wystąpić owulacja.. przecież w dniu ostatniej miesiączki nie zaszłaś w ciąże :D Ogólnie lekarze liczą ciąże (i tak się przyjęło) od pierwszego dnia ostatniego cyklu.. ale tak na prawdę, w ciąże zachodzimy dopiero w dniu owulacji (uzależniony od długości cyklu). I przede wszystkim - co mówił lekarz? Zaniepokoił go rozmiar pęcherzyka?
    Na prawdę często się zdarza, że dzieciątka wg usg na początku są młodsze, ale później nadrabiają :). W tym momencie warto nadmienić o papieroskach - dziewczyny, jeżeli palicie w ciąży - natychmiast przestańcie! Te wszystkie substancje zawarte w dymie papierosowym mają bardzo duży wpływ na wielkość zarodka.
    Pozdrawiam Was, życzę cierpliwości, wytrwałości i dużo zdrowia :*

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 1 października 2015, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Leeila26;)

    Dziękuję, póki co mnie uspokoiłyście..
    A co sądzicie,abym sprawdzała,np co 4 dni bhcg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2015, 05:58

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 1 października 2015, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że będzie więcej stresu w oczekiwaniu na wyniki niż to warte. Bo przyrost może już zwolnić, Ty będziesz się stresować czemu wolniej rośnie, a i tak będzie dobrze ;) A kiedy masz następną wizytę? Za 2 tygodnie czy wcześniej ? ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 1 października 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem, że przyrasta wtedy wolniej.
    Od wczoraj mam lekkie plamienia brązowe, dziś to samo..

    W niedzielę też miałam, więc w poniedziałek wyszło z bhcg, że przyrasta i progesteron 37.
    Wizytę mam za 2 tygodnie- 14.10.2015.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Byłam ostatnio na USG i według niego to 5w6d ciąży, a według OM powinien to być 7w2d. Pobrałam przedwczoraj krew na betaHCG i mam prawie 6600 mIU/ml. Pobiorę sobie krew jeszcze jutro rano, denerwuję się bardzo bo jest to moja pierwsza ciąża a na usg nie było widać zarodka, tylko sam pęcherzyk 11 mm. A następna wizyta dopiero 14 października

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 1 października 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli masz podobnie jak ja biedronko92.
    Wiesz,co będę sprawdzała sobie bhcg. Jeśli masz obawy, to też sobie sprawdzaj. Nie musisz zaraz co 48 h, ale np. co 3-4 dzień.
    Pamiętaj, przy 72 h- przyrost 114%, a przy 96 h- 175%.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie pobierałam krew 29.09 wieczorem i było 6600 bhcg, to jakbym sobie pobrała krew jutro rano, to powinno być ok?

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ