X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Według USG ciąża jest młodsza :(
Odpowiedz

Według USG ciąża jest młodsza :(

Oceń ten wątek:
  • Vil Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I będzie dobrze!

    Vil
  • kasiula134 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.Strasznie sie boje Bo mam oewien problem..Otoz bylam dzis na usg I wyszla mi ciaza 4 tydzien I pare dni a wedlug mnie to 6 tydzien..Nie sie jak to mozliwe Bo miesiaczke mialam 19 mama a wspolzylam 27,28 czyli to byly poczatki dni plodnych..dodsm ze 2 czerwca bylam sie przebadac I moj gin mi powiedziala ze nie dlugo bedzie owulacja.Niby wszystko jest jak na ciaze zarodek jest ale heszcze za wczesnie na tetno I bicie serduszka I mam przyjsc za 2 tyg.na usg.Ale kak to mozliwe ze usg by sie pomylilo skoro tylko wtedy wspolzylam I od tamtego czasu Nic..Tak bardzo sie boje,czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji?

    Kasiula134
  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 24 lipca 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was miała taką sytuację? Licząc od dnia ostatniej miesiączki (22maj) jestem w 9tyg ciąży, który zaczął się właśnie dziś. Na pierwszym usg na którym byłam 8 lipca wyszło że płód ma 0,25cm i wiek ciąży to 5 tydz i 6d +/-3dni, nie było jeszcze tętna więc gin kazała mi przyjść za 2 dni 10lipca - wtedy płód miał 0,19cm (nie czepiam się bo mogła nie zmierzyć dokładnie) ale tętno było już widoczne. Dziś miałam kolejną wizytę. Płód 0.42cm, wiek ciąży wg usg 6tyg i 1 dzień +/- 4dni. Gin powiedziała że tętno widać i ładny przyrost ale kiedy zaczęła wyliczać wg daty miesiączki stwierdziła że ciąża jest za wczesna jak na datę ostatniej miesiączki i za mały przyrost. Dodam że najpóżniej współżyłam 9 czerwca i wtedy też była owulacja. Wynika więc że byłoby to ok 7 tyg temu. Gin powiedziała żebym się nie nastawiała bo może to tętno to widziałyśmy bo bardzo chciałyśmy i może płód obumarł na tej wielkości i stąd też miałam lekkie plamienie (trwało kilka dni) bo nastąpił spadek hormonów. Czy to wszystko jest możliwe? Jeśli liczę od daty owu i ost współżycia to byłoby 7 tyg więc może ten wiek płodu wg usg wcale nie jest zły? Bo patrząc na datę miesiączki to wiele mu brakuje ... Czy któraś z Was tak miała? :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Ja miałam podobną sytuację. Według OM mam ciąże starszą o 2 tyg, niż według usg. Ale ja miałam nieregularne cykle więc pewnie dlatego. Wiem doskonale kiedy miałam owulację w 22 dc i to by się wszystko zgadzało. Mój prowadzący, niestet, bierze pod uwagę termin według om uważa, że mały dogoni. W sumie miał rację, bo synek jest już o tydzień tylko młodszy niż wskazuje Om.
    A bierzesz jakieś leki typu luteina czy duphaston?

  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 24 lipca 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak biore duphaston poniewaz pierwsza ciaze poronilam.

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 26 lipca 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie gin stwierdził ciążę młodszą o tydzień...też mam niregularne cykle (33-41 dni) owulacja wg OF była ok. 27 czerwca. Ciekawe co następne ust wykaże. Też biorę duphaston bo miałam Plamienia.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 28 lipca 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzien to nie dużo, u mnie róznica wykazuje na 2-3 tyg :(

    szwesta lubi tę wiadomość

  • Gosia-WK Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się martwić młodsza niż by wynikało ciaza. Spytaj swojego doktora :)To kwestia owulacji która jak wiemy ma regułę co do występowania ale jak każda z nas jest inna tak i ta reguła często u każdej indywidualna :)

  • malala Autorytet
    Postów: 372 321

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam dziś na pierwszej wizycie u gin, by potwierdzić ciążę.
    OM była 7 czerwca. 17 czerwca byłam na badaniu HSG, potem 24.06 u gina, który zrobił mi usg i powiedział, że wygląda mu na cykl bezowulacyjny i że mam przyjść jak pojawi się @ i wprowadzi mi zastrzyki wspomagające (chodziłam do kliniki leczenia niepłodności). okresu jak nie było tak nie było, testowałam 29 lipca i były dwie kreseczki, potem beta dla potwierdzenia a dziś wizyta u mojej 'starej' ginki u której chciałabym mieć prowadzoną ciążę.
    wg badania wyszło, że wg rozmiarów mamy 5 tydzień ciąży, OM mówi, że 9. spora różnica.. ale też owulacja musiała być dość późno, skoro na badaniu w 18dc nic nie widział i jego zdaniem nie zapowiadało się nawet..

    ogólnie bardzo się cieszę z wiadomości o ciąży ale też martwię, bo jednak różnica jest bardzo duża, 4 tygodnie.. za dwa tygodnie mam przyjść na kontrolę i zobaczymy czy coś urosło maleństwo.

    poza tym na badaniu usg widać było czarny pęcherzyk, ginka wspomniała że ma jakby troszkę nieregularną strukturę.. a w tym pęcherzyku taką białą plamkę która cały czas pulsowała, jakby większa, potem mniejsza.

    Julia <3
    f2w3rjjgs14uz5pa.png
  • Ewela23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , ja wczoraj byłam na USG i Pani doktor stwierdziła że ciąża jest zbyt mała wg ostatniej miesiączki różnica jest ok.3-4 tyg kazała przeczekać mi weekend jeżeli nie zaczne krwawić mam przyjść w poniedziałek na zabieg , informacja zbiła mnie totalnie z nóg i chyba ciężko jest mi się z tym pogodzić ale jak stwierdziła nie poda żadnych leków bo to natura ma działać na wczesnym etapie usg pokazuje 5tydz5dni , myślałam żeby iść do innego ginekologa ale chyba chce sama żyć dalej nadzieją, najgorsze jest to że cały czas się dobrze czuję miałam delikatne nitki lekko brązowe ale to wszystko , może gdybym się źle czuła prędzej bym się z tym pogodziła, a tak strasznie sie boję zabiegu :( Pozdrawiam

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana idź do innego ginekologa i zweryfikuj to co mówi twoja lekarka. Dopilnuj, aby mieli dobre usg. Ja pamiętam, że miałam taką sytuację podobną, tylko już miałam duży brzuszek. Lekarz miał słabe usg i powiedział mi, że nie może dostrzec nóżki u mojego synka. To były najgorsze chwile w moim życiu. Polecił mi zrobienie usg u innego lekarza, więc od razu udałam się do Topmedical i przyjęli mnie, wszystko ok i wtedy też dowiedziałam się, że będzie to chłopak :) Także jak drugi lekarz powie to samo to idź i do trzeciego i zrób bete - wiem, że to badanie może dużo wyjaśnić.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki

  • Ewela23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak zrobię , ale najgorsze jest to że fasolka przez tydzień nic nie urosła. U swojego lekarza byłam tydzień wcześniej i stwierdził że do zapłodnienia doszło koniec czerwca poczatek lipca i na usg było tętno , a wczoraj jak byłam w szpitalu u pani "doktor " owszem inny sprzęt ale przyrostu nie było i stwierdziła że wg niej ciąża ma 11 tyg bo tak wypadała ostatnia miesiączka ( wg mojego lekarza był to 7tydzień) nie ma akcji serca czyli ciąża już dawno obumarła. Owszem ta kobieta była bardzo nie miła, bardzo boleśnie przeprowadziła badanie i zła że przyjmowała mnie po godzinach nawet dostałam reprymendę że powinnam być rano , ale aż tak się chyba nie pomyliła. Fakt teraz nie wiem sama kto się pomylił , ciężko jest mieć nadzieję ale też ciężko ją w zupełności stracić.

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu nigdy wiecej nie chodz do tego babsztyla,zmien lekarza i jak najszybciej idz do innego niech jakis normalny powie Ci co jest grane. Tylko nie zwlekaj..:*

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • Ewela23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek przed szpitalem pójdę jeszcze do jakiegoś innego lekarza wiem że jest znikoma szansa ale będę spokojna że potwierdziłam to co ta baba powiedziała . Jednak najbardziej się boję że to ona mnie w szpitalu przyjmie tego raczej nie zniosę

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać jak sytuacja się rozwinęła. Trzymam kciuki, żeby jednak wszystko było dobrze!
    Ja mam następną wizytę w czwartek, jestem ciekawa czy termin wciąż jest z tygodniowym "opóźnieniem"

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela23 wiem co czujesz, u mnie też tak się skończyło, tyle że to już moja druga ciąża i znów nieudana. Na szczęście lekarz nie kazał od razu zgłaszać się do szpitala, tylko poronić w domu. Tak też się stało i jak dla mnie było o to o wiele bardziej komfortowe, pierwszą ciążę też mi łyżeczkowali. Także trzymaj się głowa do góry !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulka06 wrote:
    Ewela23 wiem co czujesz, u mnie też tak się skończyło, tyle że to już moja druga ciąża i znów nieudana. Na szczęście lekarz nie kazał od razu zgłaszać się do szpitala, tylko poronić w domu. Tak też się stało i jak dla mnie było o to o wiele bardziej komfortowe, pierwszą ciążę też mi łyżeczkowali. Także trzymaj się głowa do góry !


    Nulka możesz napisać po jakim czasie od łyżeczkowania zaszlas w 2 ciążę?

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Symfonia wrote:
    Daj znać jak sytuacja się rozwinęła. Trzymam kciuki, żeby jednak wszystko było dobrze!
    Ja mam następną wizytę w czwartek, jestem ciekawa czy termin wciąż jest z tygodniowym "opóźnieniem"


    U mnie również było kilkudniowe opóźnienie :) jednak fasolka wszystko nadrobiła :) kurczę, czasami sobie tak myślę, że kiedyś nie było USG i kobiety się tyle nie stresowały... :) ale bez niego też sobie nie wyobrażam :)
    Będzie dobrze! :)

    softkitty, Kokaina lubią tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie stresujcie się niepotrzebnie. U mnie było 10 dni różnicy. Cykle regularne. Mała nadrobiła i teraz zwykle jest 3-4 dni różnicy (młodsza).
    Bądźcie dobrej myśli :)

    Summerka lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89 wrote:
    Dziewczyny nie stresujcie się niepotrzebnie. U mnie było 10 dni różnicy. Cykle regularne. Mała nadrobiła i teraz zwykle jest 3-4 dni różnicy (młodsza).
    Bądźcie dobrej myśli :)


    Anja
    Czy ja dobrze pamiętam, że mieliście jakieś problemy z zajściem w ciąże po męskiej stronie ? Czy mi się coś pomyliło ?

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ