X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Według USG ciąża jest młodsza :(
Odpowiedz

Według USG ciąża jest młodsza :(

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 27 lutego 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wsparcie, mam ogromną nadzieję, że tak właśnie będzie :D Zawsze miałam cykle jak w zegarku, więc u mnie to chyba raczej rozwój ciąży jest spowolniony... Mijają już 2 tygodnie od pozytywnego testu i bardzo liczę na to, że za kolejne 2 tygodnie wreszcie zobaczę zarodek, będę o wiele wiele spokojniejsza :)

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Elimanalka Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty. Serduszko usłyszałam dopiero w 7t2d, zarodek wówczas miał 0,63cm i wychodziło z badania USG że jest to 6 tydzień ciąży. Czy to nie za mało? Trochę mnie to martwi. Tak długo czekałam na tą ciążę... Kolejna wizyta dokładnie w 10 tygodniu, lekarz nie zlecił żadnych badań, nie została mi założona karta ciąży. Czuję się paskudnie, ciągle śpiąca, ciągle głodna, ciężko mi się chodzi, łapię zadyszki... W pracy też istny sajgon - ok. jest to praca biurowa, ale bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Przez to, że ciągle boję się o tą ciąże nie potrafię się nią cieszyć... Czy jest sposób aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku i abym nie zwariowała przez kolejne dwa tygodnie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka wrote:
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty. Serduszko usłyszałam dopiero w 7t2d, zarodek wówczas miał 0,63cm i wychodziło z badania USG że jest to 6 tydzień ciąży. Czy to nie za mało? Trochę mnie to martwi. Tak długo czekałam na tą ciążę... Kolejna wizyta dokładnie w 10 tygodniu, lekarz nie zlecił żadnych badań, nie została mi założona karta ciąży. Czuję się paskudnie, ciągle śpiąca, ciągle głodna, ciężko mi się chodzi, łapię zadyszki... W pracy też istny sajgon - ok. jest to praca biurowa, ale bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Przez to, że ciągle boję się o tą ciąże nie potrafię się nią cieszyć... Czy jest sposób aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku i abym nie zwariowała przez kolejne dwa tygodnie ?
    Jestes pewna co do dat? Czy moze mialas owulacje pozniej niz 14dnia?
    W sumie teraz patrze i moj maluch mial 0,85cm i zostal oceniony na 6t5d. Wiec u Ciebie by wychodzil jakis 6t2d wiec tylko tydzien do tylu. Moim zdaniem jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2018, 12:24

  • Millvaa Przyjaciółka
    Postów: 73 111

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka wrote:
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty. Serduszko usłyszałam dopiero w 7t2d, zarodek wówczas miał 0,63cm i wychodziło z badania USG że jest to 6 tydzień ciąży. Czy to nie za mało? Trochę mnie to martwi. Tak długo czekałam na tą ciążę... Kolejna wizyta dokładnie w 10 tygodniu, lekarz nie zlecił żadnych badań, nie została mi założona karta ciąży. Czuję się paskudnie, ciągle śpiąca, ciągle głodna, ciężko mi się chodzi, łapię zadyszki... W pracy też istny sajgon - ok. jest to praca biurowa, ale bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Przez to, że ciągle boję się o tą ciąże nie potrafię się nią cieszyć... Czy jest sposób aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku i abym nie zwariowała przez kolejne dwa tygodnie ?
    Według mnie też jest okay. A taki stres to przechodzi każda z nas na początku, ja odczekałam juz 1,5 tygodnia od poprzedniej wizyty, a nadal mam 2,5 tygodnia do czekania. Niestety to normalne - musisz być silna ;)

    16udgov3jpneva83.png
    22cs - 15dpo bhcg 190,00 -> 17dpo bhcg 512,82
    21cs - cb
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka wrote:
    Może któraś z mam mi pomoże. Według ostatniej miesiączki rozpoczęłam dziś 8 tydzień ciąży. Na pierwszym badaniu USG byłam w 5t3d ciąży i był widoczny tylko pęcherzyk ciążowy o bardzo nieregularnym kształcie. Na kolejnym badaniu USG w 6 tygodniu pęcherzyk nico się wyrównał ale nadal był pusty.

    No waśnie mnie niby 6t1d i pęcherzyk pusty tzn nic nic nie widać, dziś padło podejrzenie, że ciąża może być młodsza.
    Ja u Ciebie się potoczyło Elimanalka?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elimanalka, moja obecna ciąża poczatkowa była 5 dni mlodsza, mialam pozniejsza owulacje, a z tego co wiem jest dopuszczalny zakres +/- 2 tygodnie. Tydzień nie musi oznaczać nic zlego...
    Z czasem też maluch potrafi nadgonic stracone dni. Obecnie moj jest rowno z terminem OM.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Magdalena2731 Koleżanka
    Postów: 64 3

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciąża wg OM powinna mieć 6 tygodni. Wg dzisiejszego USG ma 2 tygodnie. I tez nie wiem co o tym myśleć

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    Magdalena2731
  • lili1987 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena2731 wrote:
    Moja ciąża wg OM powinna mieć 6 tygodni. Wg dzisiejszego USG ma 2 tygodnie. I tez nie wiem co o tym myśleć
    Ciaza nie jest nigdy widoczna na usg jak ma dwa tygodnie;) ciaze liczy sie na od OM a dwa tygodnie to akurat owulacja wypada;) wiec moze ma cztery a wiec dwa ale od owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 21:35

    p19uyx8de6tgho7u.png
  • Magdalena2731 Koleżanka
    Postów: 64 3

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lili1987 wrote:
    Ciaza nie jest nigdy widoczna na usg jak ma dwa tygodnie;) ciaze liczy sie na od OM a dwa tygodnie to akurat owulacja wypada;) wiec moze ma cztery a wiec dwa ale od owulacji.

    Jakiś tam pęcherzyk widać :) 4mm ma,
    lekarz stwierdził,ze to około 2 tydzień
    Z resztą Lili, u mnie wszystko jest jakieś pojechanie... Beta rośnie baaardzo powoli, przyrost bardzo malutki a robię betę od 5 sierpnia..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 21:41

    Magdalena2731
  • mila_88 Ekspertka
    Postów: 129 125

    Wysłany: 9 lutego 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem dzisiaj w 7t0d ciazy i tez mam taką sytuację teraz, że ciąża wygląda na usg na tydzień młodszą... A jestem po IVF więc nie ma możliwości żeby owulacja się przesuęła - dokładnie wiem kiedy było zapłodnienie.
    Albo ciąża się rozkręci albo jest coś nie tak z zarodkiem. Czy ktoś jeszcze był w takiej sytuacji?

    2019.11.14 dwa bijące serduszka
    2019.12.27 dziewczynki;)
    2020.06.18 po drugiej stronie lustra;-)

    ponad 4 lata starań; 2019.02. poronienie 9tc
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 lutego 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila_88 wrote:
    Hej. Jestem dzisiaj w 7t0d ciazy i tez mam taką sytuację teraz, że ciąża wygląda na usg na tydzień młodszą... A jestem po IVF więc nie ma możliwości żeby owulacja się przesuęła - dokładnie wiem kiedy było zapłodnienie.
    Albo ciąża się rozkręci albo jest coś nie tak z zarodkiem. Czy ktoś jeszcze był w takiej sytuacji?

    Nie ma się czym przejmować. Zarodek jest mniejszy niż norma w USG, to się zdarza. U mnie zarodek był na początku tydzień starszy niż wynikało z OM, a na genetycznych już wielkość zarodka pokrywała się z wiekiem ciąży liczonym z OM, więc musiał zwolnić z przyrostem. Dopóki rozbieżność nie przekracza 2 tyg to przyjmuje się to za normalne.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 26 lutego, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chciałabym zapytać czy któraś z Was miała podobna sytuację.. wg miesiączki jestem w 7t4d. Jednak dziś podczas usg, wyszło że jest to 6t4d i niestety nie ma jeszcze serduszka. Do zapłodnienia mogło dojść tylko 16 stycznia..
    Czy sądzicie ze jest szansa że zarodek sie rozwija czy to już stracona sprawa.. :(

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 381 304

    Wysłany: 27 lutego, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten brak serduszka jest bardzo niepokojący 😢 to już czas by biło, zwłaszcza że wiesz kiedy mogło dojść do zapłodnienia, to ta sama data mniej więcej co u mnie, serce biło 5+6tc, rok temu straciłam ciążę za wolno rozwijająca się 🙄

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm dziewczynka?

    preg.png
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 328 337

    Wysłany: 27 lutego, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    Cześć dziewczyny. Chciałabym zapytać czy któraś z Was miała podobna sytuację.. wg miesiączki jestem w 7t4d. Jednak dziś podczas usg, wyszło że jest to 6t4d i niestety nie ma jeszcze serduszka. Do zapłodnienia mogło dojść tylko 16 stycznia..
    Czy sądzicie ze jest szansa że zarodek sie rozwija czy to już stracona sprawa.. :(

    A sprawdzasz betę ? Wiesz jaką masz ?

    Jeśli na USG wyszło 6+4 to możliwe, że w 7 tygodniu coś zobaczysz . Ja słyszałam że serduszko jest widoczne w 6-7 tygodniu. Na pewno umów się na kolejne USG za parę dni . Trzymam kciuki żeby było serduszko!

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 lutego, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.R. wrote:
    Ten brak serduszka jest bardzo niepokojący 😢 to już czas by biło, zwłaszcza że wiesz kiedy mogło dojść do zapłodnienia, to ta sama data mniej więcej co u mnie, serce biło 5+6tc, rok temu straciłam ciążę za wolno rozwijająca się 🙄

    No niestety chłodna kalkulacja nie napawa mnie optymizmem.. miałam nadzieję na jakiś cud, że może któraś z Was miała podobna sytuację i jest to jeszcze do wytłumaczenia. Ale czuje ze to się nie uda, tylko przetrwać kolejny tydzień w niepewności to po prostu nieludzkie.. :(

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 381 304

    Wysłany: 27 lutego, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    No niestety chłodna kalkulacja nie napawa mnie optymizmem.. miałam nadzieję na jakiś cud, że może któraś z Was miała podobna sytuację i jest to jeszcze do wytłumaczenia. Ale czuje ze to się nie uda, tylko przetrwać kolejny tydzień w niepewności to po prostu nieludzkie.. :(
    Wiem, wiem co czujesz z tą niepewnością, gdy ja zaczęłam w końcu krwawić 4 dnia po nieszczęsnej wizycie to nawet mi ulżyło, zarodek miał 4.4mm i bradykardię, gdy powinien być 8tc to był podobno 6.4tc, strasznie mocno to przeżyłam, życzę Ci aby twoja historia skończyła się lepiej, mogę to ocenić jedynie z mojego punktu widzenia

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm dziewczynka?

    preg.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 29 lutego, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łapiąc się czegokolwiek, zrobiłam dziś będę, która wyniosła ponad 46 tys. Wskazuje na 7 lub 8 tc. Jeśli zarodek który był na usg miał 6t4d byl martwy to beta wciąż by tyle wzrastała? Macie jakieś doświadczenia?

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1109 596

    Wysłany: 29 lutego, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    Łapiąc się czegokolwiek, zrobiłam dziś będę, która wyniosła ponad 46 tys. Wskazuje na 7 lub 8 tc. Jeśli zarodek który był na usg miał 6t4d byl martwy to beta wciąż by tyle wzrastała? Macie jakieś doświadczenia?
    Teoretycznie przy becie powyżej 10-15 tys. powinien być już zarodek z serduszkiem. Jeśli nie robiłaś teraz usg to musisz do niego czekać - z bety wynika że powinno być już serduszko, ale tylko usg prawdę Ci powie. Trzymam jednak kciuki żeby było ❤️

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 381 304

    Wysłany: 29 lutego, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caarola wrote:
    Łapiąc się czegokolwiek, zrobiłam dziś będę, która wyniosła ponad 46 tys. Wskazuje na 7 lub 8 tc. Jeśli zarodek który był na usg miał 6t4d byl martwy to beta wciąż by tyle wzrastała? Macie jakieś doświadczenia?
    Słuchaj, no to teraz załatw sobie jak najszybciej USG, choćby w przychodni ginekologicznej przy porodówce, tam z marszu powinni cię przyjąć, może rzeczywiście ruszy już to serce

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm dziewczynka?

    preg.png
  • Caarola Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 29 lutego, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc pod uwagę że po 16 stycznia walnęłam focha na męża, to byłby zwykły cud :)
    Ufam swojemu ginekologowi i jakoś wytrwam do środy. W sobotę powtórzę ta betę i będę wiedziała czy jest choć cień nadziei..

‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ