X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciaża - tylko pęcherzyk
Odpowiedz

Wczesna ciaża - tylko pęcherzyk

Oceń ten wątek:
  • Asiek911Asiek Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 31 maja 2022, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olifant wrote:
    Czytam Wasze posty i troszeczkę się uspokoiłam:)
    ale i tak jestem załamana
    5 dni z rzędu Testy ciążowe pozytywne, wiec i wizyta u gin.
    Do gabinetu weszłam w świetnym humorze lecz gdy lekarka oznajmiała najpierw ze ciąży nie ma , a na pewno nie w macicy, sprawdziła jajniki i wróciła do macicy
    ... no i bach... jest pęcherzyk ciążowy 0,66 mM I i jakaś masa w środku
    lecz powiedziała ze nie widzi zarodka.( NA USG WIDAĆ PĘCHERZYK I ZLEPEK CZEGOŚ NIEKSZTAŁTNEGO W ŚRODKU )Według niej do zapłodnienia mogło dojść 3 tygodnie temu ( choć okres miałam ok 10 sierpnia, bardzo nieregularny okres) TO OKOŁO 5 TYDZIEŃ
    Ale nie powiedziała mi ze muszę czekać, czy ze to za wcześnie aby było coś widać
    Oczywiście objawy ciązy mam , na bete pojadę , mam bardzo trudny dostęp do miasta
    DZIEWCZYNY POKAZAŁ SIĘ U WAS ZARODEK ??
    OBLECIAŁ MNIE STRACH ZE TO PUSTE JAJO PŁODOWE ALE NA USG WIDAĆ COŚ W ŚRODKU :( CZY KTOS TAK MIAŁ NA ZD USG
    Bo moim zdaniem jak jest puste, to jest puste i nie ma niczego w środku a u mnie widac tam co nie co . Pozdrawiam :)

    Hej, odświeżam temat bo dostałam podobną informację. Ciąża ma 0,55 cm i „coś” w środku. Jest też sporo młodsza niż myślałam. Czy mogłabyś powiedzieć jak rozwinęła się Twoja historia w tej ciąży?

  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, też chętnie się dowiem. U mnie na usg 6+6 też na początku lekarz widział pęcherzyk bez zarodka... Szukał i szukał i w końcu coś znalazł... Stwierdził, wg niego "coś tu pulsuje" Ale nie podobała mu się też rozmyta krawędź pecherzyka, dostałam Duphaston i za tydzień na USG ale z tego co mówił wynikało, że nie ma zbyt dobrych przeczuc co do tej ciąży. Co myślicie? Jestem po jednym poronieniu i już w głowie mam, że kolejny raz się nie uda.

    preg.png
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 2 czerwca 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila88 wrote:
    Cześć, też chętnie się dowiem. U mnie na usg 6+6 też na początku lekarz widział pęcherzyk bez zarodka... Szukał i szukał i w końcu coś znalazł... Stwierdził, wg niego "coś tu pulsuje" Ale nie podobała mu się też rozmyta krawędź pecherzyka, dostałam Duphaston i za tydzień na USG ale z tego co mówił wynikało, że nie ma zbyt dobrych przeczuc co do tej ciąży. Co myślicie? Jestem po jednym poronieniu i już w głowie mam, że kolejny raz się nie uda.
    Ja byłam 6+7 albo 7+0 ( nie ogarniam tego liczenia) i miałam mały pęcherzyk. Ciąża mlodsza o dwa tygodnie prawie. Jedybe co można powiedzieć to to, że kolejne usg może wyjaśnić sytuacje. Teraz to 50/50. Może być mlodsza ciaza, a może przestanie sie rozwijać.

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Rozpisana Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, moja historia jest skomplikowana. 28.04 ostatnia miesiączka. Pierwsze USG 6+6,z USG 6+4.sam pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Do powtórzenia po tygodniu. Powtórzyłam w tę środę. Z miesiączki 7+6,z USG 7+2. Ten sam aparat USG i ten sam radiolog. Tym razem pęcherzyk ciążowy plus 3 struktury pęcherzykowate. Radiolog stwierdziła, że obraz
    jest tak nietypowy, że nawet nie będzie się zastanawiać, co to jest, ale zarodka brak. W poniedziałek mam iść do lekarz, który zdecyduje czy czekamy na samoistnie poronienie czy szpital.progesteron i beta w normie, wzrost ok. Co zrobić... Tak się zdarza, a jedyne o czym marzę, to żeby już się to skończyło, bo objawy ciąży są i to jest jakiś smutny dowcip natury

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 11:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpisana wrote:
    Hej, moja historia jest skomplikowana. 28.04 ostatnia miesiączka. Pierwsze USG 6+6,z USG 6+4.sam pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Do powtórzenia po tygodniu. Powtórzyłam w tę środę. Z miesiączki 7+6,z USG 7+2. Ten sam aparat USG i ten sam radiolog. Tym razem pęcherzyk ciążowy plus 3 struktury pęcherzykowate. Radiolog stwierdziła, że obraz
    jest tak nietypowy, że nawet nie będzie się zastanawiać, co to jest, ale zarodka brak. W poniedziałek mam iść do lekarz, który zdecyduje czy czekamy na samoistnie poronienie czy szpital.progesteron i beta w normie, wzrost ok. Co zrobić... Tak się zdarza, a jedyne o czym marzę, to żeby już się to skończyło, bo objawy ciąży są i to jest jakiś smutny dowcip natury

    Hej rozpisana. Jak się miewasz? Jak historia się potoczyła z ciążą? ❤️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia95 wrote:
    Hej rozpisana. Jak się miewasz? Jak historia się potoczyła z ciążą? ❤️

    Musiałam założyć nowe konto, bo nie mogłam się zalogować. Lekarka zrobiła ponowne, już 3. USG. Z 3 struktur pęcherzykowatych zostały 2, widać też, że zaczęło się lekkie złuszczanie więc jest duża szansa na poronienie samoistne w domu. Czekam jeszcze tydzień wg zaleceń lekarki. Jeśli dostanę wysokiej gorączki lub krwawienie będzie bardzo duże mam jechać do szpitala. Zostały mi polecone 2 placówki w Warszawie, które podają tabletki i pozwalają wrócić do domu. Doktor polecała to rozwiązanie, bo w przypadku ciąży bezzarodkowej diagnostyka nie ma większego sensu.

    Od weekendu jest mi trochę słabo i mam bóle podobne do miesiączkowych. Jestem już tym zmęczona i chciałabym, żeby było już po. W normalnym kraju dostałabym receptę, poszła do apteki i nie musiała się męczyć.

    Plusem całej sytuacji jest to, że poznałam lekarkę, która studiowała w Oslo i wszystko szczegółowo mi wytłumaczyła - nie musiałam zadać ani jednego pytania. Uspokoiła mnie, była empatyczna, zapytała, czy potrzebuję psychologa i była niezwykle pomocna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2022, 14:11

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ