X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciaża - tylko pęcherzyk
Odpowiedz

Wczesna ciaża - tylko pęcherzyk

Oceń ten wątek:
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 22 października 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Może z doświadczenia tak stwierdził, bo generalnie te normy to można o kant pupy potłuc ;) Każda ciąża jest inna.

    Pójdziesz za tydzień na USG to pewnie będzie już zarodek z serduszkiem :)
    Tylko niestety mam w opcji tylko usg przez brzuch. Myslisz ze wypali?

    10.09.2019 Marcel
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 października 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Tylko niestety mam w opcji tylko usg przez brzuch. Myslisz ze wypali?

    Znany jest mi przypadek kobiety, u której w 7 tygodniu ciąży, podczas USG jamy brzusznej wykryli ciążę (ona, nawet o niej nie wiedziała). Wszystko zapewne zależy od sprzętu ;)

    A czemu nie masz opcji na USG transwaginalne?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 22 października 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Znany jest mi przypadek kobiety, u której w 7 tygodniu ciąży, podczas USG jamy brzusznej wykryli ciążę (ona, nawet o niej nie wiedziała). Wszystko zapewne zależy od sprzętu ;)

    A czemu nie masz opcji na USG transwaginalne?
    Moja kolezanka 3tyg temu tez byla na usg przrz brzuszek i okazalo sie ze to 6t2d :o
    Tylko boje sie rozczarowania.

    Jestem z uk, 3 dni temu juz bylam na transwaginalnym ale bylo widac sam pecherzyk. Kosztowalo mnie to 110f , wiec drugi raz niestety nie bede mogla tam pojsc. A opcja przez brzuch jest tansza o wiele.

    10.09.2019 Marcel
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 października 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Moja kolezanka 3tyg temu tez byla na usg przrz brzuszek i okazalo sie ze to 6t2d :o
    Tylko boje sie rozczarowania.

    Jestem z uk, 3 dni temu juz bylam na transwaginalnym ale bylo widac sam pecherzyk. Kosztowalo mnie to 110f , wiec drugi raz niestety nie bede mogla tam pojsc. A opcja przez brzuch jest tansza o wiele.

    Nie bój się - będzie dobrze :)

    Tens tres towarzyszy każdej z nas, a potem wielka radość - trzymam kciuki :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 22 października 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie bój się - będzie dobrze :)

    Tens tres towarzyszy każdej z nas, a potem wielka radość - trzymam kciuki :)
    Chyba jednak sie wstrzymam 2tyg :-( nie wiem jak to wytrzymam ale jak mam znowu nic nie zobaczyc to sie zalamie....
    Tylko zastanawia mnie dalej ten fakt jak lekarz w takim razie na ost spotkaniu wyliczyl wiek ciazy... to mi nie daje spokoju ....

    10.09.2019 Marcel
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 października 2018, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Chyba jednak sie wstrzymam 2tyg :-( nie wiem jak to wytrzymam ale jak mam znowu nic nie zobaczyc to sie zalamie....
    Tylko zastanawia mnie dalej ten fakt jak lekarz w takim razie na ost spotkaniu wyliczyl wiek ciazy... to mi nie daje spokoju ....

    Mógł nawet z doopy walnąć sobie wiek ciąży. Mi lekarka, na prwyatnej wizycie, zdiagnozowała ciążę pozamaciczną, mimo że na USG nie było nic widać, ani w macicy, ani w jajowodach. Oczywiście ciąża była zbyt młoda i ostatecznie pęcherz pojawił się w macicy, ale co przeżyłam to moje. Powiem tak: nie każdy lekarz, mimo że ma dyplom to specjalista, tak samo jak nie każdy fryzjer z dyplomem umie obcinać/farbować włosy. Teraz już wiem, że nie przejmowałabym się opinią randomowego lekarza.

    U Ciebie nic nie wskazuje na to, żeby działo się coś złego :) Pęcherz jest w macicy - malutki, więc to normalne, że nic nie widać. Puste jajo (jeśli tego się boisz) można diagnozować przy wielkości pęcherza co najmniej 25 mm, a nie 11,2 mm :P. Ciąża jest młodziutka, zobaczysz, że za tydzień, dwa, będzie już piękny zarodeczek z bijącym serduszkiem :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 23 października 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie fakt. Niestety to ze wiem to i owo mi nie pomaga. Wolalabym nie wiedziec :-)
    A to prawda ze pecherz plodowy rosnie 1mm na dobe? Bo jesli tak, to za 2tyg w sb powinno juz byc ponad 25mm wiec wszystko sie wyjasni :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 października 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    W sumie fakt. Niestety to ze wiem to i owo mi nie pomaga. Wolalabym nie wiedziec :-)
    A to prawda ze pecherz plodowy rosnie 1mm na dobe? Bo jesli tak, to za 2tyg w sb powinno juz byc ponad 25mm wiec wszystko sie wyjasni :-)

    Nie sugeruj się żadnymi normami. U mnie nie było nic, a 6 dni później pęcherz w macicy 9 mm. Może rósł regularnie, z jednakowym przyrostem każdego dnia, a może w ciągu 2 dni zrobił 9 mm. Nie wiadomo. Każda ciąża jest inna, nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Nie czytaj internetów, zwłaszcza głupich portali. Jeśli musisz poszerzać wiedzę to korzystaj z publikacji naukowych, a nie durnych artykułów. Często są tam nieprawdziwe informacje, np taka, że do bety 1000 musi być już widać pęcherz w macicy. Gówno prawda. Najlepiej nie czytać tego syfu, tylko spokojnie poczekać na USG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 23 października 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nie sugeruj się żadnymi normami. U mnie nie było nic, a 6 dni później pęcherz w macicy 9 mm. Może rósł regularnie, z jednakowym przyrostem każdego dnia, a może w ciągu 2 dni zrobił 9 mm. Nie wiadomo. Każda ciąża jest inna, nie można wrzucać wszystkich do jednego wora. Nie czytaj internetów, zwłaszcza głupich portali. Jeśli musisz poszerzać wiedzę to korzystaj z publikacji naukowych, a nie durnych artykułów. Często są tam nieprawdziwe informacje, np taka, że do bety 1000 musi być już widać pęcherz w macicy. Gówno prawda. Najlepiej nie czytać tego syfu, tylko spokojnie poczekać na USG :)
    Wiem wiem. Internet to najwiekszy syf. :-)
    No nic , czekam do usg i tyle. Dziekuje za wsparcie :-*

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 23 października 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze sie jeszcze okazac ze ciaza jeat starsza?

    10.09.2019 Marcel
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 października 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    A moze sie jeszcze okazac ze ciaza jeat starsza?

    Teoretycznie może, ale na tym etapie, żaden wiek ciąży, ani na postawie ostatniej miesiączki, ani na podstawie USG nie jest wiarygodny. Najbardziej wiarygodne jest USG pierwszego trymestru, tzw USG genetyczne, między 11-13 tygodniem. Jeśli z tego USG będzie wychodzić rozbieżność względem ostatniej miesiączki, większa niż tydzień, to termin z USG przyjmuje się jako wiarygodny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2018, 15:48

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 23 października 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahaaa. No moj wiek ciazy napewno jest nie taki jaki powinien byc... ani nie pokrywa sie z owulacja ani z ost miesiaczka ani nawet z testem tym elektronicznym clear blue.

    10.09.2019 Marcel
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 23 października 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Ahaaa. No moj wiek ciazy napewno jest nie taki jaki powinien byc... ani nie pokrywa sie z owulacja ani z ost miesiaczka ani nawet z testem tym elektronicznym clear blue.

    Na USG się okaże :)
    Poczekaj cierpliwie :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 24 października 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Na USG się okaże :)
    Poczekaj cierpliwie :)
    Niestety moja wada jest straszna niecierpliwosc:-(
    Ale dam rade.

    10.09.2019 Marcel
  • czczi Przyjaciółka
    Postów: 72 34

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, jestem załamana i nie wiem już co mam robić... w listopadzie 2017 straciłam pierwsza ciąże w 11 tyg - ciąża obumarła. W lutym 2018 powtórka. Zrobiliśmy badania, MTHFR w układzie hetero. Ostatnia @ 08.10, cztery dni przed planowana @ test pozytywny, bardzo blada kreska. Dzis rano zrobiłam betę, wyszła 13 :( Wydaje mi się, ze to o wiele za mało, nawet jak na dwa dni przed @. W dodatku dostałam brązowych plamien. Napiszcie proszę, jaka Wy miałyście betę przed @. Dodam, ze biorę Acard, Neoparin, Femibion natal 1 i Duphaston, czyli cały zestaw stosowany przy MTHFR.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 16:54

    Czekamy na Klarę ❤️
    w4sq3e3kogp3yy2h.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czczi wrote:
    Witajcie dziewczyny, jestem załamana i nie wiem już co mam robić... w listopadzie 2017 straciłam pierwsza ciąże w 11 tyg - ciąża obumarła. W lutym 2018 powtórka. Zrobiliśmy badania, MTHFR w układzie hetero. Ostatnia @ 08.10, cztery dni przed planowana @ test pozytywny, bardzo blada kreska. Dzis rano zrobiłam betę, wyszła 13 :( Wydaje mi się, ze to o wiele za mało, nawet jak na dwa dni przed @. W dodatku dostałam brązowych plamien. Napiszcie proszę, jaka Wy miałyście betę przed @. Dodam, ze biorę Acard, Neoparin, Femibion natal 1 i Duphaston, czyli cały zestaw stosowany przy MTHFR.

    Wartość bety nie ma znaczenia - ważny jest jej przyrost. Plamienie może wynikać z implantacji, zwłaszcza, że jest brązowe, czyli to stara krew. Brązowe plamienia nie są groźne. Na spokojnie. Powtórz betę za 48h i będzie można coś powiedzieć :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Miszczynka Przyjaciółka
    Postów: 116 168

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, wczoraj byłam na wizycie i lekarz stwierdził pęcherzyk że średnim wymiarem 13mm (średni bo pęcherzyk jest lekko nieregularny, ale lekarz mówi że to norma) W pęcherz był widoczny pęcherzyk żółtkowy. Lekarz kazał miprzyjs na kolejną wizytę za tydzień. Itu pytanie do Was, czy jest szansa że w przyszłym tygodniu zobaczę już zarodek i serduszko (to będzie połowa 6 tygodnia).

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miszczynka wrote:
    Witam, wczoraj byłam na wizycie i lekarz stwierdził pęcherzyk że średnim wymiarem 13mm (średni bo pęcherzyk jest lekko nieregularny, ale lekarz mówi że to norma) W pęcherz był widoczny pęcherzyk żółtkowy. Lekarz kazał miprzyjs na kolejną wizytę za tydzień. Itu pytanie do Was, czy jest szansa że w przyszłym tygodniu zobaczę już zarodek i serduszko (to będzie połowa 6 tygodnia).

    Zarodek raczej tak, ale serduszko niekoniecznie.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Kasiakarma Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej dziewczyny, jestem obecnie W 5 tyg ciąży, ostatnia miesiączkę miałam 21.11 ale miałam przesunięta owulacje. Poczęcie nastąpiło około 10-15.12.2019.
    To moja pierwsza ciąża mam 28 lat. 9 stycznia byłam na usg, wyszło ze jest pęcherzyk ciążowy jeszcze bez widocznego zarodka, Wielkość 0,66 cm. Na podstawie wielkości ciąża oceniona na 4 tygodni i 4 dni. W poniedziałek 13.01 zaczęłam mieć brazowe brudzenie, utrzymuje się do dziś. Lekarz przepisał 3x 1 duphastonu, w czwartek 16.01 byłam na kontroli i pęcherzyk przez tydzień urósł nieznacznie :( 0,83 cm, wiec rozwinął się jakby o jeden dzień :( hcg 4458 w środę jadę powtórzyć sprawdzić jak rośnie, w czwartek kolejne usg. Czy miałyście podobna sytuacje ? Czy jest jakakolwiek nadzieja na to ze ciąża się rozwinie ? Lekarz każe czekać... a ja dostaje świra od czekania i zastanawiam się czy miała któraś podobny przypadek.

  • nulllka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. Założylam konto z ciekawości. Mam pytanie, jestem w 6tc i pecherzyk ma 14mm ale bez zarodka. Nie wiem czy mam sie martwic? Lekarz nie zalecil mi bety...

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ