X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciaża - tylko pęcherzyk
Odpowiedz

Wczesna ciaża - tylko pęcherzyk

Oceń ten wątek:
  • mother_to_be Koleżanka
    Postów: 221 10

    Wysłany: 12 września 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    W zeszły czwartek byłam i gina i powiedział, że widać pęcherzyk 7mm i wszystko wygląda prawidłowo. beta z poprzedniego poniedziałku 2200 (ponad tydzień temu i od tamtej pory nie robiłam).

    Wiek ciazy określił jako 5/6 tydzień według ostatniej miesiączki jednak nic konkretnegi, ponieważ moje cykle były nieregularne.

    Czy dla 5 tygodnia pęcherzyk 7 mm jest prawdiłowym wynikiem? Nie ukrywam, że naczytałam się o pustych jajach i się trochę martwię a do lekarza jeszcze tydzień...

  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 12 września 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy raz zobaczyłam pęcherzyk zoltkowy i dzidziusia z bijącym serduszkiem w 6 tyg. 2 dn., pęcherzyk ciążowy miał wtedy 1,95 cm. Na początku badania było widać tylko pęcherzyk, ale Pani doktor troche sie postarała i pod pewnym kontem zobaczyła i najpierw pęcherzyk zoltkowy, a pozniej dzidziusia. Dodam tez ze nie była zmartwiona początkowym obrazem, mowila ze moze byc jeszcze za wczesnie. :)

  • mother_to_be Koleżanka
    Postów: 221 10

    Wysłany: 12 września 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slonko92 wrote:
    Pierwszy raz zobaczyłam pęcherzyk zoltkowy i dzidziusia z bijącym serduszkiem w 6 tyg. 2 dn., pęcherzyk ciążowy miał wtedy 1,95 cm. Na początku badania było widać tylko pęcherzyk, ale Pani doktor troche sie postarała i pod pewnym kontem zobaczyła i najpierw pęcherzyk zoltkowy, a pozniej dzidziusia. Dodam tez ze nie była zmartwiona początkowym obrazem, mowila ze moze byc jeszcze za wczesnie. :)

    Czyli nie powinnam się martwić i spokojnie mam czekac na wizytę 19 wrzesnia?

  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 20

    Wysłany: 12 września 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother_to_be wrote:
    Czyli nie powinnam się martwić i spokojnie mam czekac na wizytę 19 wrzesnia?
    Bądź spokojna, lekarze na początku nie mówią zbyt wiele. :)

  • Ajlusia Znajoma
    Postów: 20 16

    Wysłany: 16 września 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla 5 tygodnia wielkość pęcherzyka jest idealna. Spójrz tutaj, w tabeli są podane poszczególne tygodnie i dni oraz wielkości pęcherzyka a później zarodka:
    https://parenting.pl/5-tydzien-ciazy?utm_source=parenting&utm_medium=must-know-seo&utm_campaign=traffic-redirection

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2018, 14:56

  • Ajlusia Znajoma
    Postów: 20 16

    Wysłany: 16 września 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że na wizycie 19-tego serduszko już zobaczysz :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będzie wszystko dobrze :D 7 mm to pęcherzyk w którym nic jeszcze nie może być widoczne, bo jest po prostu za małe. Jutro pewnie będzie coś więcej tzn pęcherzyk żółtkowy a może nawet dzidziuś. Puste jajo jest wówczas gdy nic nie widać w jaju które ma >niż 25mm. Pozdrawiam

  • Olifant Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 października 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam Wasze posty i troszeczkę się uspokoiłam:)
    ale i tak jestem załamana
    5 dni z rzędu Testy ciążowe pozytywne, wiec i wizyta u gin.
    Do gabinetu weszłam w świetnym humorze lecz gdy lekarka oznajmiała najpierw ze ciąży nie ma , a na pewno nie w macicy, sprawdziła jajniki i wróciła do macicy
    ... no i bach... jest pęcherzyk ciążowy 0,66 mM I i jakaś masa w środku
    lecz powiedziała ze nie widzi zarodka.( NA USG WIDAĆ PĘCHERZYK I ZLEPEK CZEGOŚ NIEKSZTAŁTNEGO W ŚRODKU )Według niej do zapłodnienia mogło dojść 3 tygodnie temu ( choć okres miałam ok 10 sierpnia, bardzo nieregularny okres) TO OKOŁO 5 TYDZIEŃ
    Ale nie powiedziała mi ze muszę czekać, czy ze to za wcześnie aby było coś widać
    Oczywiście objawy ciązy mam , na bete pojadę , mam bardzo trudny dostęp do miasta
    DZIEWCZYNY POKAZAŁ SIĘ U WAS ZARODEK ??
    OBLECIAŁ MNIE STRACH ZE TO PUSTE JAJO PŁODOWE ALE NA USG WIDAĆ COŚ W ŚRODKU :( CZY KTOS TAK MIAŁ NA ZD USG
    Bo moim zdaniem jak jest puste, to jest puste i nie ma niczego w środku a u mnie widac tam co nie co . Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2018, 11:17

    Olifant
    Oliwka 03.04.2014
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olifant wrote:
    Czytam Wasze posty i troszeczkę się uspokoiłam:)
    ale i tak jestem załamana
    5 dni z rzędu Testy ciążowe pozytywne, wiec i wizyta u gin.
    Do gabinetu weszłam w świetnym humorze lecz gdy lekarka oznajmiała najpierw ze ciąży nie ma , a na pewno nie w macicy, sprawdziła jajniki i wróciła do macicy
    ... no i bach... jest pęcherzyk ciążowy 0,66 mM I i jakaś masa w środku
    lecz powiedziała ze nie widzi zarodka.( NA USG WIDAĆ PĘCHERZYK I ZLEPEK CZEGOŚ NIEKSZTAŁTNEGO W ŚRODKU )Według niej do zapłodnienia mogło dojść 3 tygodnie temu ( choć okres miałam ok 10 sierpnia, bardzo nieregularny okres) TO OKOŁO 5 TYDZIEŃ
    Ale nie powiedziała mi ze muszę czekać, czy ze to za wcześnie aby było coś widać
    Oczywiście objawy ciązy mam , na bete pojadę , mam bardzo trudny dostęp do miasta
    DZIEWCZYNY POKAZAŁ SIĘ U WAS ZARODEK ??
    OBLECIAŁ MNIE STRACH ZE TO PUSTE JAJO PŁODOWE ALE NA USG WIDAĆ COŚ W ŚRODKU :( CZY KTOS TAK MIAŁ NA ZD USG
    Bo moim zdaniem jak jest puste, to jest puste i nie ma niczego w środku a u mnie widac tam co nie co . Pozdrawiam :)


    Po pierwsze: zmień lekarza. Jeśli słyszysz, że ciąża nie jest w macicy, a potem nagle się znajduje tzn, że ten lekarz nie zagwarantuje Ci spokojnego przebiegu ciąży.

    Przy 6 mm (bo 0,66 mm to USG raczej nie wykryje ;) ) może nie być nic widać i jest to całkowicie normalne :) Czasem przy 15-20mm jeszcze "nie widać" ;) Ciąża jest za młoda, jak pójdziesz na USG za tydzień czy dwa to będzie już widać wszystko, ja bym zrobiła USG za dwa tyg - wtedy pewnie będzie już i serduszko :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Olifant Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 października 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie to samo pomyślałam. Kompletny brak kompetencji.
    Ten ginekolog prowadził mnie w pierwszej ciąży dlatego poszłam po raz drugi. Ale raczej zmienię.
    Gdy wychodziłam z gabinetu myślałam ze serce i wyskoczy z klatki piersiowej.
    No i po co mnie tak nastraszyła... mogła po prostu powiedzieć ze to za wcześnie, a nie że widzi tylko pęcherzyk bez zarodka, i ze ciązy nie ma

    Liczę ze za dwa tyg będzie serduch biło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2018, 12:08

    Olifant
    Oliwka 03.04.2014
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olifant wrote:
    Dokładnie to samo pomyślałam. Kompletny brak kompetencji.
    Ten ginekolog prowadził mnie w pierwszej ciąży dlatego poszłam po raz drugi. Ale raczej zmienię.
    Gdy wychodziłam z gabinetu myślałam ze serce i wyskoczy z klatki piersiowej.
    No i po co mnie tak nastraszyła... mogła po prostu powiedzieć ze to za wcześnie, a nie że widzi tylko pęcherzyk bez zarodka, i ze ciązy nie ma

    Liczę ze za dwa tyg będzie serduch biło :)

    Pewnie, że będzie serducho! :)

    Pocieszę Cię, że ja w pierwszej ciąży, na pierwszej wizycie (w 4-5 tygodniu) dowiedziałam się, że w macicy nic nie ma i ciąża jest pozamaciczna (oczywiście bez sprawdzenia jajowodów, ani niczego innego). Wizyta prywatna, tak więc no. Oczywiście nie była pozamaciczna, tylko było za wcześnie, ale co przeżyłam to mi nikt nie odda.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Mama360 Autorytet
    Postów: 911 681

    Wysłany: 10 października 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 5tyg 3dniu miałam sam pęcherzyk 9mm.i wszystko jest super :) dzidzia mega zdrowa i ba! Nawet większą o tydzień niż z terminu miesiączki.

    8tydz - 22 mm 12tydz-54mm 16tydz-17cm synuś❤️ termin OM 11.04. Termin usg 3.04.
    oar8vfxmkgiysd36.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 października 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moze ktoras mi pomoze. Bylam wczoraj na usg myslalam ze bedzie to 6t2d a lekarz twierdzi ze 5t2d... w dodatku sprawdzalam dzisiaj wymiary pecherzykow ciazowych i skoro moj mial 1,12cm to to odpowiada wlasnie 6t1d a nie 5t2d...
    Wie moze ktoras z was czemu lekarz tak stwierdzil wiek ciazy? Dodam ze plodu jeszcze nie bylo widac.

    10.09.2019 Marcel
  • Nowa0289 Ekspertka
    Postów: 157 69

    Wysłany: 22 października 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Dziewczyny moze ktoras mi pomoze. Bylam wczoraj na usg myslalam ze bedzie to 6t2d a lekarz twierdzi ze 5t2d... w dodatku sprawdzalam dzisiaj wymiary pecherzykow ciazowych i skoro moj mial 1,12cm to to odpowiada wlasnie 6t1d a nie 5t2d...
    Wie moze ktoras z was czemu lekarz tak stwierdzil wiek ciazy? Dodam ze plodu jeszcze nie bylo widac.
    A gdzie sprawdzałaś te wymiary? Bo tymi głupotami, które można znaleźć na stronach dla kobiet w ciąży nie powinno się sugerować. Wg nich moje dziecko jest cały czas za małe a wg USG jest 2 dni większe niż wg OM :)

    Generalnie ta ocena lekarza to ocena na podstawie USG i tam jest margines błędu bodajże +/-4 dni. Nie ma się co denerwować, na następnej wizycie pewnie będzie już zarodek i serduszko i wtedy może się też zmienić odrobinę wiek ciąży.

    U mnie się zmienił o dobrych kilka dni :)

    26.08 - pozytywny test
    27.08 - bhcg 252
    30.08 - bhcg 1053
    31.08 - pęcherzyk 2mm
    14.09 - zarodek 5mm i bijące <3
    5.10 - Maleństwo ma 2,93cm, <3 170/min, jest bardzo aktywne podczas USG, wesoło podskakuje, kiedy się śmieję!
    19.10 USG genetyczne: Maleństwo ma 5cm, <3 170/min, niskie ryzyko wad
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 października 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Dziewczyny moze ktoras mi pomoze. Bylam wczoraj na usg myslalam ze bedzie to 6t2d a lekarz twierdzi ze 5t2d... w dodatku sprawdzalam dzisiaj wymiary pecherzykow ciazowych i skoro moj mial 1,12cm to to odpowiada wlasnie 6t1d a nie 5t2d...
    Wie moze ktoras z was czemu lekarz tak stwierdzil wiek ciazy? Dodam ze plodu jeszcze nie bylo widac.

    Lekarz stwierdził wiek ciąży na podstawie USG czy daty ostatniej miesiączki?

    Syśka91, Martqa lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 22 października 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Lekarz stwierdził wiek ciąży na podstawie USG czy daty ostatniej miesiączki?
    Na podstawie usg. Bo ostatni @ 11 sierpnia byl. Mam pcos

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 22 października 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa0289 wrote:
    A gdzie sprawdzałaś te wymiary? Bo tymi głupotami, które można znaleźć na stronach dla kobiet w ciąży nie powinno się sugerować. Wg nich moje dziecko jest cały czas za małe a wg USG jest 2 dni większe niż wg OM :)

    Generalnie ta ocena lekarza to ocena na podstawie USG i tam jest margines błędu bodajże +/-4 dni. Nie ma się co denerwować, na następnej wizycie pewnie będzie już zarodek i serduszko i wtedy może się też zmienić odrobinę wiek ciąży.

    U mnie się zmienił o dobrych kilka dni :)
    Na wp parenting. :-)

    10.09.2019 Marcel
  • EWELA1 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 października 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam moje drogie :-) tydzień temu dowiedzialam sie ze jestem w drugiej ciąży :-) w czwartek robilam bete z wynikiem 413 dziś ja powtórzyłam z wynikiem 2330. Moje pytanie do Was czy przyrost jest ok wzrósł 6krotnie czy to nie za duzo

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 października 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EWELA1 wrote:
    Witam moje drogie :-) tydzień temu dowiedzialam sie ze jestem w drugiej ciąży :-) w czwartek robilam bete z wynikiem 413 dziś ja powtórzyłam z wynikiem 2330. Moje pytanie do Was czy przyrost jest ok wzrósł 6krotnie czy to nie za duzo

    JEST OK!

    Przy takiej becie jak pójdziesz za 4-6 dni na USG to na bank będzie już widać ciążę :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 października 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Na podstawie usg. Bo ostatni @ 11 sierpnia byl. Mam pcos

    Może z doświadczenia tak stwierdził, bo generalnie te normy to można o kant pupy potłuc ;) Każda ciąża jest inna.

    Pójdziesz za tydzień na USG to pewnie będzie już zarodek z serduszkiem :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ