X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża
Odpowiedz

Wczesna ciąża

Oceń ten wątek:
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko pojedyncze badanie progesteronu tez niczego nie powie. Musiałaby je robić kilka razy dziennie i wyciągnąć średnią.

    Luteina nie zaszkodzi, przeciez to progesteron.Jeśli ciąża nie przetrwa (odpukac) to i nawet luteina nic nie da, bo prog poleci na łeb mimo suplementowania.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Tylko pojedyncze badanie progesteronu tez niczego nie powie. Musiałaby je robić kilka razy dziennie i wyciągnąć średnią.

    Luteina nie zaszkodzi, przeciez to progesteron.Jeśli ciąża nie przetrwa (odpukac) to i nawet luteina nic nie da, bo prog poleci na łeb mimo suplementowania.

    Co to znaczy,że progesteron poleci na łęb? ja mam niestety plamienia choć,dziś już mniejsze taka kawa
    z mlekiem,biore duphaston 3x1 i luteine dopochwową 2x1 bo w zeszłym tyg miałam obfite krwawienie i byłam ztym na sorze,ale chyba już to tutaj pisałam...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Co to znaczy,że progesteron poleci na łęb? ja mam niestety plamienia choć,dziś już mniejsze taka kawa
    z mlekiem,biore duphaston 3x1 i luteine dopochwową 2x1 bo w zeszłym tyg miałam obfite krwawienie i byłam ztym na sorze,ale chyba już to tutaj pisałam...

    Ty dostałaś leki właśnie przez krwawienia, a koleżanka wyżej dostała profilaktycznie. Nie wiem czy progesteron spadnie pomimo suplementacji bo często jest tak, że właśnie to leki sztucznie podtrzymują martwą ciążę i bywają przyczyną zatrzymanego poronienia, ale też nie zawsze. Chyba autorce bardziej chodziło o to, że żadna suplementacja nie utrzyma ciąży przy życiu i zdrowiu - to akurat święta racja, choć przy drobnych problemach może wspomóc.

    A jak u Ciebie?
    Jak samopoczucie i kiedy następna wizyta? ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie samopoczucie dziś dobrze,jeszcze są te upławy ale już tak malutko wizytę mam we środę. Dziśw mnie głowa boli znacie coś co pomoże na ból? Przełożyła mokry ręcznik ale to nie wiele pomaga

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    U mnie samopoczucie dziś dobrze,jeszcze są te upławy ale już tak malutko wizytę mam we środę. Dziśw mnie głowa boli znacie coś co pomoże na ból? Przełożyła mokry ręcznik ale to nie wiele pomaga

    Najlepiej wszelkie bóle przecierpieć i nic nie brać, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, ale jeśli ból jest nie do zniesienia to możesz paracetamol wziąć. Też miałam migreny w ciąży, więc bardzo współczuję, ja strasznie się wtedy umęczyłam :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell Super że jest już lepiej Też ostatnio miewam bóle głowy, ale zaciskam zęby i wytrzymuję czego nie robi się dla zdrowia maleństwa.
    Zośkaaa też brałam przez dwa tygodnie od momentu pozytywnego testu luteinę pod język, takie było zalecenie lekarza, też profilaktycznie. Później kazał odstawić.
    Dziś dzwonił mój Kochany Profesorek z wynikami badań prenatalnych. Wszystko jest ok. Kamień z serca. I chwila odpoczynku od stresów.

    Leira, Evell lubią tę wiadomość

    Monia
  • Jenny Wren Przyjaciółka
    Postów: 72 33

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest zarodek i jest serduszko ♥️ wg lekarki wiek ciąży to 6 tydzień + 2 dzień. Termin porodu 22 stycznia

    Leira, Agulaa30 lubią tę wiadomość

    rfxgvfxmxsf2l7sh.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SUPER !!!

    Wyczekałaś !!! GRATULACJE :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Jenny Wren
    Teraz dbaj o siebie i fasolkę i życzę nudnej ciąży!

    Monia
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell wrote:
    Co to znaczy,że progesteron poleci na łęb? ja mam niestety plamienia choć,dziś już mniejsze taka kawa
    z mlekiem,biore duphaston 3x1 i luteine dopochwową 2x1 bo w zeszłym tyg miałam obfite krwawienie i byłam ztym na sorze,ale chyba już to tutaj pisałam...

    Podam przyklad z mojej styczniowej ciąży biochemicznej. Oczywiście od razu po poytywnym tescie zaczęłam brać lutke podjezykowo 3x2, wydaję się ze to konkretna dawka. A wiec bylo tak:
    Pierwsza beta 195, progesteron 29 (mysle, o super co.za swietny progesteron).
    Druga beta po 48h - 273, przyrost tylko 42%,progesteron mimo suplementowania 17,50,
    Trzecia beta po kolejnych 48h - 333, przyrost 23%, progesteron dalej mimo suplementacji 11.
    Kontakt z ginka, zlecila powtorzyc bete po weekendzie i ewentualnie odstawic leki.
    Powtorzylam, beta zaczela spadać.

    Także myślę, ze jesli dziecko nie da rady to nawet suplementacja nic nie da...

    W tej ciąży progesteron ksztaltowal sie kolejno tak: 14,50, 24,30, 12,30!, 14,50.
    Przy 12,30 zmienilam lutke podjezykowa na dopochwowa i dolaczylam Duphaston i skonczylam z badaniem progesteronu, stwierdzilam ze bedzie co ma byc... W środę na USG kluska miala 2,77cm i tetno 173 :) Dała rade :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira! Pisze tu, bo tutaj nawiecej z Toba pisalam :)) czy juz mozna wysylac gratulacje?:)

‹‹ 21 22 23 24 25
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ