X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża
Odpowiedz

Wczesna ciąża

Oceń ten wątek:
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 26 maja 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy tez macie problemy ze spaniem ? Ja juz rady nie daje :( nie spoe w dzien bo mi sie nie chce ...ale ide spac po 21 i pierwsza pobudka po 23, czeste parcie na pecherz... potem jak sie obudze po 3to sie mecze do 5 i wtedy.o 7 pobudka... w pierwsze ciazy tego nie mialam :(

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Dziewczyny czy wy tez macie problemy ze spaniem ? Ja juz rady nie daje :( nie spoe w dzien bo mi sie nie chce ...ale ide spac po 21 i pierwsza pobudka po 23, czeste parcie na pecherz... potem jak sie obudze po 3to sie mecze do 5 i wtedy.o 7 pobudka... w pierwsze ciazy tego nie mialam :(

    Też tak miałam w 1 trymestrze.
    Teraz będąc na finiszu stwierdzam, że częściej wstawałam na siku w 9 tygodniu ciąży niż w 39 tygodniu, chociaż teraz dzieciaczek jest duży i ciśnie na pęcherz :D

    W drugim trymestrze Ci się wszystko wyciszy i poczujesz się znacznie lepiej :)

    Agulaa30 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja wam powiem ze teraz dziwnie sie czuje. wczesniej caly czas mnie uciskalo na brzuch. był tkliwy itd a teraz nic nie czuje.. czy to macica sie rozciagnela i przyzwyczaila ? jak u was tak na poczatku bylo.jest

  • Asiunia253 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 26 maja 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to znowu szybko usypiam nieraz o 21;00 , i szybko wstaje po 05;00-06;00 wyspana az to nie mozliwe . Jedyne objawy mam to bole piersi i czasami mnie muli. Ale za to odrzuciło mnie od kawy ,mięsa i szynek wszelkiego rodzaju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2018, 13:38

    Asiunia253
  • monisia13 Ekspertka
    Postów: 183 98

    Wysłany: 26 maja 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 też mam straszne problemy ze snem zasypiam o 2 lub 3 nad ranem i o 7 wstaję zupełnie wypoczęta a nigdy nie narzekałam na sen

    Monia
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczkowa wrote:
    a ja wam powiem ze teraz dziwnie sie czuje. wczesniej caly czas mnie uciskalo na brzuch. był tkliwy itd a teraz nic nie czuje.. czy to macica sie rozciagnela i przyzwyczaila ? jak u was tak na poczatku bylo.jest

    U mnie macica rosła skokowo, tzn tak to odczuwałam - były dni, że ciągnęło mnie niemiłosiernie, a potem np 2 tygodnie całkowitego spokoju i znów jakieś ciągnięcia. Myślę, że to norma :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Frotka88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 26 maja 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny,ale za odesłanie mnie do "grudniowych mamusiek",ale jakby nie patrzeć to I trymestr więc chyba w dobrym miejscu piszę.
    Jeśli wszystko będzie ok to termin będzie na styczeń.
    Dziwi mnie fakt,ze lekarz dopiero od 10tyg chcę założyć kartę? Choćby ze względu na udokumentowanie ze bylam pod opieką lekarza.
    Też lekarz zalecił Wam łykanie Acardu?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 maja 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frotka88 wrote:
    Dzięki dziewczyny,ale za odesłanie mnie do "grudniowych mamusiek",ale jakby nie patrzeć to I trymestr więc chyba w dobrym miejscu piszę.
    Jeśli wszystko będzie ok to termin będzie na styczeń.
    Dziwi mnie fakt,ze lekarz dopiero od 10tyg chcę założyć kartę? Choćby ze względu na udokumentowanie ze bylam pod opieką lekarza.
    Też lekarz zalecił Wam łykanie Acardu?

    Co lekarz to opinia - moja lekarka wychodziła z założenia, że kartę zakładamy jak zostanie uwidocznione na USG serduszko, było to jakoś w 7-8 tygodniu chyba. Inni jak widać mają inne metody. Termin założenia karty ma znaczenie tylko wtedy kiedy planujesz wziąć becikowe. W każdym innym przypadku nie ma to większego znaczenia. Jednak jeśli nie pasuje Ci podejście lekarza już na tym etapie to go zmień bo z czasem będzie tylko gorzej.

    Acard nie jest standardowym lekiem w ciąży. Skoro lekarz Ci go przepisał to znaczy, ze jest jakaś podstawa ku temu. Może miałaś wcześniej jakieś poronienia, albo masz problem z sercem/ciśnieniem?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Frotka88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 maja 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira dziękuję Ci za odpowiedź. Acard przepisał mi bo mam podwyższone BMI ciekawi mnie czy Wy też się z tym spotkaliście.
    To moja pierwsza ciąża i jestem zielona, chciałabym zeby wszystko było ok.Lekarz do którego poszłam ma setki dobrych opinii,ale mnie do końca nie przekonał. Z tym becikowym jasne jeśli się to nam należy to czemu nie skorzystać i dlatego zdziwilam się, że w 10tyg dopiero założyć kartę. Pewnie puszkam jeszcze innego by móc porównać podejście do pacjentki.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 maja 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slyszalam, ze osobom z duzym BMI to przepisuja, ale skonsultowalabym to jeszcze z innym lekarzem, jesli poza BMI nie ma innych wskazan. Ja osobiscie nie jestem za podawaniem tego typu lekow profilaktycznie.

    A z becikowym to sie rozeznaj jeszcze bo ten socjal ma prog dochodowy. Sprawdz czy sie lapiesz.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 27 maja 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do objawow to tez odrzuciło mnie od kawy ... sutki bola...i czasami mdli i wymiotuje po sniadaniu a tak to nie...dziwne heh

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 27 maja 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I slodkie...slodkie i slodkie...upieklam blache pleśniaka i mozna powiedziec ze peawie sama go zjadlam...takie mam parcie na slodycze i owoce... i jakies syfy wyskakują...

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Frotka88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie poczytałam o becikowym, do tej pory myślałam,że należy się kazdej kobiecie po urodzeniu dziecka,a tu niespodzianka. Nie łapie sie.
    Dziewczyny,a w którym tyg lekarz wysłał Was na badania krwi ?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 maja 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frotka88 wrote:
    Faktycznie poczytałam o becikowym, do tej pory myślałam,że należy się kazdej kobiecie po urodzeniu dziecka,a tu niespodzianka. Nie łapie sie.
    Dziewczyny,a w którym tyg lekarz wysłał Was na badania krwi ?

    Ha, ha, też byłam taka naiwna, myślałam, że becikowe jest dla każdego ;)
    U mnie lekarka pierwsze badania krwi zleciła po wizycie "serduszkowej", to chyba jakoś 7-8 tydzień był.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Frotka88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 28 maja 2018, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie bylam naiwna hee. A dużo tych badań? Ten lekarz u którego byłam niby w 10 tyg założy kartę ciąży i zleci badania mimo,ze biło serduszko ☺☺
    Czy Wy też macie problem z nocnym sikaniem??? Nawet już o 20 wypilam ostatnią herbatę, a odkąd położyłam się spać to juz z 6 razy bykam e toalecie choćby kropelkę zrobić,można oszaleć,a rano do pracy.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2018, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frotka wszystko o co pytasz jest wcześniej (nawet na tej stronie) poruszone i skomentowane. Przeczytaj proszę najpierw trochę ten wątek zanim dodasz kolejne pytanie. Bez urazy, ale oszaleć można jak co kilka postów ktoś pyta o to samo, gdzie może sobie to przeczytać ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 28 maja 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frotka88 wrote:
    No właśnie bylam naiwna hee. A dużo tych badań? Ten lekarz u którego byłam niby w 10 tyg założy kartę ciąży i zleci badania mimo,ze biło serduszko ☺☺
    Czy Wy też macie problem z nocnym sikaniem??? Nawet już o 20 wypilam ostatnią herbatę, a odkąd położyłam się spać to juz z 6 razy bykam e toalecie choćby kropelkę zrobić,można oszaleć,a rano do pracy.
    O 20?? Ja ostatni raz piję koło 17, później już nie, żeby nie zakłócać sobie snu :)

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 28 maja 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wstaje na siku tylko raz w nocy, później tak około 6 rano gdy przebudze sie na pierwsze leki i luteine dopochwowa. Tylko jedna noc mi sie zdarzyla, ze bieglam 4 razy. A tak to tylko raz :) Ogólnie z parciem na mocz nie jest u mnie tragicznie :) Chodzę częściej, e tez bez tragedii :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Asiunia253 Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 28 maja 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy profiktycznie bralyscie luteine doustnie ginekolog wolał dmuchac na zimne ale czy mi nie zaszkodzi

    Asiunia253
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiunia253 wrote:
    Czy profiktycznie bralyscie luteine doustnie ginekolog wolał dmuchac na zimne ale czy mi nie zaszkodzi

    Czasem ginekolodzy przepisują profilaktycznie jeśli miałaś wcześniej problemy z ciążą, brałaś w poprzedniej ciąży lub poroniłaś. Zaszkodzić nie powinna, aczkolwiek ja nie lubię brać "poważniejszych leków" jak hormony czy antybiotyki "profilaktycznie", więc pewnie zrobiłabym badania na progesteron i pilnowałabym tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2018, 15:02

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 21 22 23 24 25
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ