X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr W którym tygodni na pierwszą wizytę?
Odpowiedz

W którym tygodni na pierwszą wizytę?

Oceń ten wątek:
  • marzenurek Debiutantka
    Postów: 11 14

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, w którym tygodniu umówiłyście się na pierwszą wizytę? Właśnie jestem pod koniec 5 tyg. i nie wiem czy umówić się już np. za tydzień czy jeszcze trochę poczekać? Jak to było u Was Dziewczynki?

    marzenurek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 05:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 7tygodniu:)

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszła mod razu :) w 4 tc ale to chyba z ostrozności..bo raz juz poroniłam :( wiec wole być pod kontrolą od samego początku :)

    Karolcia23369 lubi tę wiadomość

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jest juz taki temat Kiedy pierwsze usg.tam pisze wiecej;-)

    vivien, rubi67 lubią tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • marzenurek Debiutantka
    Postów: 11 14

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za informację, pasia27 masz rację wcześniej nie zauważyłam, ze jest już temat o usg...zdecydowałam, że w poniedziałek zadzwonię i umowie się na 18 czerwca to będzie początek 7 tc :) mam nadzieję, że będzie już wtedy widać serduszko :D

    marzenurek
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzenko ja akurat poszlam od razu ja sie skaplam ze jestem w ciazy ale od razu dostalam plamienia wiec wizyta byla konieczna od razu..po 3tyg polazlam znowu w 8tyg i juz byl maluszek 2cm i serduszko:-) wszystko zalezy tez od sprzetu w gabinecie :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszą wizytę miałam dokładnie 5tc. następną mam 18go czyli w 7 tygodniu :)

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie kiedy powinna być pierwsza wizyta?
    Ja w pierwszej ciąży pierwszą wizytę miałam jakoś w 7 tygodniu chyba.
    A teraz wiedzieliśmy, że moja ciąża będzie ciążą wysokiego ryzyka, więc na pierwszą wizytę lekarz kazał mi do siebie przyjechać jak najszybciej zaraz po zobaczeniu nawet cienia drugiej kreseczki na teście ciążowym.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam test i jak pokazały się kreski to od razu pojechałam na badanie krwi, na drugi dzień powtórzyłam test i znów dwie kreski :) W poniedziałek będą wyniki z kwri i wtedy zapiszę sie do lekarza, może mnie przyjmie od razu w środe :) mam bóle brzucha więc chce iść jak najszybciej.

    Klara87 lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda teraz zauważyłam że nasze maleństwa są w bardzo podobnym wieku :)

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Oleńka Autorytet
    Postów: 396 436

    Wysłany: 10 lipca 2013, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę 16 lipca to będzie akurat 6 tydzień :) Liczę że zobaczę cosik więcej jak sam pęcherzyk :)

    Aga_Andzia lubi tę wiadomość

    4afcc1255b.png
  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 28 listopada 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny jestem po pierwszej wizycie (w 5 tc.)u ginekologa po tym, jak testy z krwi weszły mi pozytywne :) mam jednak mieszane uczucia, ponieważ lekarka nie zleciła mi jakiś specjalnych badań, a czytałam że warto sprawdzić przeciwciała różyczki, itp. Na jakie badania zostałyście skierowane na początku ciąży?

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 28 listopada 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co pamiętam z pierwszej ciąży to na badania kierują po założeniu karty ciąży, a kartę najczęściej zakłada się w 8 tyg.

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • kobietka26 Koleżanka
    Postów: 35 34

    Wysłany: 29 listopada 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszą ciążę poroniłam ,a teraz robiłam testy już przed terminem miesiączki i wychodziły dwie kreseczki , w dniu spodziewanej miesiączki pojawił się beżowy śluz i lekarz kazał jak najszybciej przyjechać, przepisał luteinę dopochwową kazał się oszczędzać i na usg zauważyliśmy taką malutką kropeczkę , śluz wrócił do normy, w środę robiłam pierwszą betę , dziś robię kolejną by sprawdzić czy przyrasta , mój lekarz mówi ,że ważny jest przyrost w ciągu 48 godzin , niestety jak to po stracie gdzieś z tyłu głowy czai się lęk , za każdym razem jak idę do wc ,ale poczuję ,że coś wycieka to zaglądam w majtki z niepokojem to jest silniejsze ode mnie, mimo to jestem dobrej myśli kolejna wizyta będzie we wtorek wtedy zobaczymy czy pęcherzyk urósł tak jak trzeba.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Kobietka;)
    uwo9s65g3x7q2j7w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2013, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja do tej pory zaglądam w majtaski, czy tam wszystko w porządku jest i niczego czerwonego nie ma. Więc nie jesteś sama. :) to chyba już jest instynktowne :)
    Ach, żeby nasze maleństwa wiedziały jak my się o nie zamartwiamy, jak nam zależy :)

    ps. Ja pierwsze USG miałam mieć robione dopiero genetyczne! tj. w moim przypadku 13 tydzień ciąży (chodzę na NFZ) ale ze względu na to, iż nie dała bym rady w spokoju dotrwać do tego tygodnia to postanowiłam pójść prywatnie zrobić USG- był to 6 tydz. i 4 dzień i widziałam bijące serduszko! :)

    Ginekolog mówił, że za wcześnie nie ma co robić USG jeżeli wszystko przebiega ok, ponieważ na tak wczesnym etapie nie widać dokładnie jeszcze wszystkiego i często kobietki panikują, że nie ma jeszcze widocznego zarodka, albo że serduszko jeszcze nie bije...
    Tak czy owak uważam, że warto dla własnego spokoju i dla dobra dziecka zrobić na własną rękę USG ale nie przesadzać i nie iść na nie za wcześnie.

    Limerikowo, Karolcia23369, MILA lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście zrobić na własną rękę, jeżeli np. jesteśmy zapisane na USG w 11 czy 13 tygodniu ciąży. :P

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 30 listopada 2013, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poszlam w 5tyg po tescie "+" tylko po to zeby wiedziec, ze ciaza jest prawidlowo zagniezdzona, choc wczesniej tez 2 byly w ok miejscu, ale nie rozwijaly sie niestety.
    ta sledzialam juz regularnie z czystego strachu czy rosnie zarodek
    mysle ze lepiej wiedziec, ze usytuowanie zarodka jest prawidlowe i jajniki czyste bez torbieli oraz brak krwiakow w macicy
    f2w39n73qolnajph.png

    MILA lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Madzikovy Autorytet
    Postów: 1477 2425

    Wysłany: 30 listopada 2013, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też się zastanawiam kiedy iść, to moja pierwsza ciąża...

    Kochana Złośnica...:*
    n59ydf9htvnd6yuy.png
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 1 grudnia 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się mocno denerwujesz to idź wcześniej, Tylko miej świadomość, nie dostaniesz jeszcze karty ciąży i nie zlecą ci badań

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Madzikovy Autorytet
    Postów: 1477 2425

    Wysłany: 1 grudnia 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba bez sensu iść wczesniej skoro nie mam plamień ani nic

    Kochana Złośnica...:*
    n59ydf9htvnd6yuy.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ