X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Usg ok a pappa kiepsko
Odpowiedz

Usg ok a pappa kiepsko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ysmena Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem załamana. Z usg wyszło ok.
    Natomiast mam wyniki pappa
    Białko pappa bardzo nisko 0,58 iui
    A beta 41.2 uiu

    Z tego zo czytam w necie to zły wynik

    Masakra jakaś. Jestem załamana.

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybierz sie do dobrego genetyka. Moge kogos polecic z Łodzi.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 listopada 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ysmena wrote:
    Jestem załamana. Z usg wyszło ok.
    Natomiast mam wyniki pappa
    Białko pappa bardzo nisko 0,58 iui
    A beta 41.2 uiu

    Z tego zo czytam w necie to zły wynik

    Masakra jakaś. Jestem załamana.

    Ja bym nie panikowała - USG dotyczy tego jednego, konkretnego dziecka, które nosisz w sobie, a PAPP-A to ogólna statystyka, która mówi o tym jaką masz szansę na urodzenie chorego dziecka. Jeśli ryzyko z PAPP-A wyjdzie Ci np. 1:20 to interpretuje się to w taki sposób, że na każde 20 urodzonych dzieci jedno może być chore. Natomiast USG mówi o tym w jakim stanie jest dziecko, które już masz w sobie.

    Ja na Twoim miejscu poszłabym na jeszcze jedno USG genetyczne do innego lekarza z innym sprzętem i jeśli potwierdziłoby się, że z maluchem wszystko OK to olałabym PAPP-A ciepłym moczem. Ja w kolejnej ciąży tego badania już robić nie będę.

    Jeśli jednak jesteś tak zestresowana, że już ciężko Ci funkcjonować to zrób NIFTY, albo HARMONY (testy genetyczne płodu z Twojej krwi) i będziesz mieć pewność.

    EDIT: tyle, że koszt takich badań to ponad 2000 PLN.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 21:44

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Yenny Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę sobie się wypowiedzieć, bo byłam w identycznej sytuacji. Usg idealne, bardzo niskie bialko PAPPA. Ryzyko zd 1:100. Przy takim ryzyku przysługiwało nam bezplayne badanie w poradni genetycznej, na wlasną rękę poszliśmy jeszcze do jednej z najlepszych lekarek przeprowadzajacych usg 1.trymestru. wszystkie wyniki super, ale żeby oszczędzić sobie stresu zrobiliśmy NIFTY. Ten test tylkp pptwierdził, że nasza coreczka jest zdrowa. Właśnie się do mnie przytula

  • Yenny Debiutantka
    Postów: 6 5

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto pamietać, że niskie Pappa moze wskazywać na przyszle problemy z lozyskiem,ryzyko hipotrofii i przedwczesnego porodu porodu. Ja, będąc tego świadoma, brałam więcej kwasów dha i często monitorowaćłam stan małej. Udało sie uniknąć wszystkich komplikacji konsekwencji tego feralnego niskiego białka.
    Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale rok temu sama szukałam takiego wpisu dającego nadzieję. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ