X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Usg genetyczne. prosze o porade
Odpowiedz

Usg genetyczne. prosze o porade

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 2 lipca 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. w sobote udałam sie do ginekologa ponieważ zauwazyłam w piątek pojedyńcze brązowe plamienia. Okazało się że naszczeście wszystko ok i to z jakiejś małej ranki w macicy. Lekarz powiedział że czeka mnie teraz bardzo ważne usg genetyczne. Mniej wiecej wiem co chodzi bo o nim czytałam, ale on zapisał mnie na niego dopiero na 6 sierpnia a według zrobionego w sobote usg będzie to 14 tydzien i 4 dzien a czytalam ze takie usg gora wykonuje sie do konca 13 tygodnia bo pozniej moze nie byc widac dokladnie wad. wiec jak to jest? bo nie wiem czy mam pisac do lekarza czy sie czasem nie pomylil? troche tak glupio bo chyba w koncu on jest po medycynie i wie co robi prawda? miala któras z Was takie usg tak pozno?

    pesymistka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym napisała i zapytała czy to nie za późno. Powyżej CRL 84mm, podobno nie da się już wykonać tego badania.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 lipca 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze, usg genetyczne powinno sie zrobic w 12-13 tc. 13 tc to wedlug mnie najpozniej, poniewaz w razie roznych wad mozna szybciej zareagowac.

    Po drugie, czy Twoj lekarz na uprawnienia do wykonywania takich badan? Podejrzewam, że nie. Aby dobrze wykonywac badania prenatalne lekarz musi miec certyfikat i doswiadczenie. Zwykli ginekolodzy na ogol ich nie maja, co oznacza ze nie sa w stanie wykryc wielu wad, nie sprawdza serduszka, mozgu itp itp. Wejdz w internet, poczytaj o usg genetycznym, chocby na stronie mamy ginekolog. Dobrze jest sie orientowac jakie badania masz w ciązy. No i sprawdz lekarza, bo od niego od tego zalezy zycie i zdrowie Twojego dziecka. A i ze swojego doswiadzenia, oprocz chodzenia na wizyty do lekarza prowadzacego, polecam raz-dwa razy isc do innego, dobrego, bo ten glowny moze cos pominac.

    Natalia1984, plusikminusik lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz ma certyfikat i uprawnienia. chodze ogolnie prywatnie bo nie ma dobrych lekarzy w Łodzi na NFZ. On ma uprawnienia wiec nie wiem skad pewność ze pewnie nie. Jestem juz po jednym poronieniu wiec lekarzy obleciałam od gory do dolu poniewaz jeszcze leczylam sie u lekarza ginekologa ze specjalizacja imunologa bo mam przeciwciala .

    pesymistka
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    datego nie wiem czy isc do niego i wydac 500 zlotych z badaniami dodatkowymi paapa i wolna beta hcg a wczesniej isc do innego i wydac 200 zloych czy zaufac temu.

    pesymistka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do kogo chodzisz? Też jestem z Łodzi...

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 lipca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    Lekarz ma certyfikat i uprawnienia. chodze ogolnie prywatnie bo nie ma dobrych lekarzy w Łodzi na NFZ. On ma uprawnienia wiec nie wiem skad pewność ze pewnie nie. Jestem juz po jednym poronieniu wiec lekarzy obleciałam od gory do dolu poniewaz jeszcze leczylam sie u lekarza ginekologa ze specjalizacja imunologa bo mam przeciwciala .
    Wyrazilam swoje podejrzenie, a nie pewnosc.

    Tez jestem z Łodzi, do kogo chodzisz?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 3 lipca 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do doktora Michała Pietrzaka na parkowamed

    pesymistka
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 lipca 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    Do doktora Michała Pietrzaka na parkowamed
    Powiem tak. Niestety go znam bo on pracuje /pracowal tez w enelmedzie i robil usg. Będąc u dydarewicza na usg w 12tc juz wiedziałam ze będę miec chłopca. A Pietrzak w 25 Tc do mnie ze corka. Wtf?. Na usg jakos po 30tc przez kilka minut szukam nogi synka :/ wiem ze jak go sprawdziłam w necie to dopiero robi specjalizacje z ginekologii a certyfikat do badań genetycznych mial ale nie odnowil, co roku bodajże trzeba chyba jakiś test przejść i odnowic uprawnienia. Pomyśl nad zmiana lekarza. A genetyczne tylko u dudarewicza.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 3 lipca 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ze wzgledu na leki ktore biore myslalam tez nad doktorem Ałaszewskim. A do Pietrzaka poszlam z polecenia no i jak poczytalam opinie to ma ich okolo 400 i same dobre

    pesymistka
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 3 lipca 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na stronie ma napiane to Posiadam certyfikat sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz certyfikat Fetal Medicine Foundation (świadczące o umiejętności wykonywania badań USG genetycznych między 11-13+6 tygodniem - przesiew w między innymi w kierunku zesp. Downa) - załączone zdjęcia.
    Posiadam dostęp do oprogramowania wyliczjącego ryzyko wystąpienia wad genetycznych (Down, Edwards, Patau) - konieczne pobranie krwi żylnej i oznaczenie poziomu białka PAPPa i podjednostki wolnej B-HCG (tak zwane badania genetyczne).

    pesymistka
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 3 lipca 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dawno byłas u niego na tym usg?

    pesymistka
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 3 lipca 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze zasugeroal mi badanie wolnej beta hcg oraz testu paapa. w sumie sama nad tym myslalam zeby zrobic i sie upewnić

    pesymistka
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 3 lipca 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też jestem z Łodzi i na usg genetyczne jestem zapisana do dr Dudarewicza na koniec lipca to będzie 13 tc - taki termin wizyty wyliczył mi pan na recepcji u doktora po wypytaniu mnie o różne dane typu data ostatniej miesiączki, waga itp. Podobno dr Dudarewicz jest najlepszym specjalistą w Łodzi i jego też poleciła mi moja pani ginekolog. Dobre opinie słyszałam też o dr Kozarzewskim, on chyba przyjmuje w Gamecie. Ale ogólnie zgadzam sie z Edwarda ze warto isc do specjalisty, moja pani gin od razu uprzedziła m ie ze to bardzo ważne badanie i musi być ktoś z certyfikatem.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 3 lipca 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kto Cie prowadzi w ciąży? jak ta Pani doktor się nazywa? bo u tego lekarza co teraz prowadze nie czuje sie w 100 procentach doinformowana co i jak. Jak to bedzie dalej przebiegać. Nie czuje sie jakos bezpiecznie a chyba powinnam. Ja jeszcze slyszalam od mojej byłej ginekolog do ktorej kiedys chodzilam ale teraz niestety sie wyprwadzila ę dobry jestem Pan Wojciech Ałaszewski. to jest ginekolog genetyk.

    pesymistka
  • pesymistka Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 3 lipca 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje sie tez ze jak zmienie ginekologa na innego czyli to bedzie pozniejszy juz termin ciazy to nie dostane zaswiadczenie ze przebywalam pod opieka lekarska od 10 tygodnia ciazy ktore jest potrzebne potem do zlozenia becikowego. a ze zostalam zwolniona z pracy a potem przejol mnie zus nie ukrywam ze dodatkowe pieniadze mi sie przydadza po urodzeniu dziecka

    pesymistka
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak widzisz moje dziecko ma niecale 3 miesiace, wiec max pol roku temu. Sprawdzilam go teraz i ok, musial jednak odnowic uprawnienia w tym roku, bo widnieje na liscie. Jednakze nadal Ci go ogradzam ale oczywiscie zrobisz jak zechcesz.

    Polecam Ci: Maję Kufelnicką-Babout - to lekarz ze szpitala Madurowicza. Super kobieta, dobry specjalista no i do tego lekarz ze szpitala, wiec ma doswiadczenie w trudnych przypadkach i w razie gdyby cos sie dzialo to jako jej pacjentka jestes traktowana "jak krolowa".

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20, gdzie można zobaczyć tą listę?

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pesymistka wrote:
    Boje sie tez ze jak zmienie ginekologa na innego czyli to bedzie pozniejszy juz termin ciazy to nie dostane zaswiadczenie ze przebywalam pod opieka lekarska od 10 tygodnia ciazy ktore jest potrzebne potem do zlozenia becikowego. a ze zostalam zwolniona z pracy a potem przejol mnie zus nie ukrywam ze dodatkowe pieniadze mi sie przydadza po urodzeniu dziecka

    Masz juz karte ciazy? lekarz wpisze ci kazda wizyte, wiec nie musisz sie martwic. W karcie ciazy bedziesz miala udowodnione. Poza tym lekarza prowadzcego mozesz zmienic na kazdym etapie ciazy.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    edwarda20, gdzie można zobaczyć tą listę?
    https://fetalmedicine.org/lists/map/certified/NT - klikasz na mapce Poland i szukasz nazwiska lekarza

    dqprqps6kaqxmc83.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ