X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG dopplerowskie w 7 tygodniu ciazy
Odpowiedz

USG dopplerowskie w 7 tygodniu ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 22 października 2022, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny,
    Wczoraj (7tydzien ciazy: 6+2) z powodu plamien trafilam do lekarza. Zrobil mi usg, ktore potwierdzilo, ze jest juz zarodek i na kilka sekund wlaczyl opcje sluchania bicia serca.
    Po tym fakcie dowiedzialam sie, ze badanie dopplerowskie, ktore umozliwia efekt dzwiekowy, nie powinno byc na tym etapie wykonywane.
    Mleko sie rozlalo, czlowiek sie uczy na bledach.
    Zastanawiam sie, czy ktorejs z Was / moze jakiejs znajomej sie taka wpadka przytrafila i czy mialo to jakikolwiek wplyw na ciaze / dziecko?
    Wiem, ze ten doppler wcale nie musi spowodowac katastrofy, niestety nie znalazlam zbyt wielu takich historii na forum. ktore potwierdzaja brak jego szkodliwosci na tym etapie ciazy.

    Czy ktoras z Was rowniez sluchala serca dziecka bedac w 6-7 tygodniu ciazy? Czy ta ciaza rozwijala sie potem prawidlowo?

    Bede wdzieczna za kazda odpowiedz!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2022, 11:33

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Dzikas Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 25 października 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, zupełnie się tym nie przejmuj, to normalne, że ginekolog sprawdza akcje serca- bo to nie tylko 'sluchanie' , ale w tym czasie lekarz sprawdza rytm serca, a zbyt wysoki lub zbyt niski może świadczyć o patologii. W zaleceniach USG w ciąży nie jest wymagane badanie akcji serca tylko stwierdzenie, że akcja serca jest obecna, ale to nie oznacza , że nie wolno tego robić, albo że jest to szkodliwe.Gdyby Doppler był szkodliwy na tym etapie to nie byłoby to w ogóle dozwolone.

    Loki lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ