BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > USG Doppler w 5 tygodniu ciąży
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Milksa86
Nowa
1

Wysłany: 14 lutego, 15:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzień dobry, mam pytanie do osób zorientowanych, ewentualnie prośbę o słowa otuchy... W 5 tygodniu ciąży (21 dzień od zapłodnienia) miałam USG, w tym kolorowe USG dopplerowskie ze względu na plamienie. Pani Doktor długo szukała źródła plamień i pewnie też z tego powodu włączyła funkcję doppler, na około 15-20 sekund. Potem przeczytałam artykuł na blogu mamy ginekolog, że we wczesnej ciąży nie zaleca się stosowania dopplera ze względu na większą siłę wiązki ultradźwięków. Potwierdziłam to potem w kilku innych artykułach naukowych. Od tamtej pory strasznie przeżywam, że Usg mogło w jakiś sposób uszkodzić zarodek, spowodować mutacje genetyczne komórek... Czy ktoś miał podobną sytuację i urodził zdrowe dziecko? Proszę o pomoc...

Ania0306
Autorytet
277

Wysłany: 14 lutego, 16:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Miałam pierwsze usg z dopplerem w 5 tygodniu ciąży. Córeczka urodziła się zdrowa :)

08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm

iv09jw4zoqvqrq3v.png

Milksa86
Nowa
1

Wysłany: 14 lutego, 17:12
Cytuj | (1) | Zgłoś
Bardzo, bardzo dziękuję za pokrzepiającą wiadomość i pozdrawiam serdecznie:)

Ania0306 lubi tę wiadomość

Milksa86
Nowa
1

Wysłany: 14 lutego, 17:16
Cytuj | (0) | Zgłoś
A czy jest może na forum jakaś mama, która taką sytuację miała w dalszej przeszłości i dziecko rozwija się w pełni prawidłowo? Będę wdzięczna za wszystkie świadectwa:)

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)