X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG Doppler w 5 tygodniu ciąży
Odpowiedz

USG Doppler w 5 tygodniu ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Milksa86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 14 lutego 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, mam pytanie do osób zorientowanych, ewentualnie prośbę o słowa otuchy... W 5 tygodniu ciąży (21 dzień od zapłodnienia) miałam USG, w tym kolorowe USG dopplerowskie ze względu na plamienie. Pani Doktor długo szukała źródła plamień i pewnie też z tego powodu włączyła funkcję doppler, na około 15-20 sekund. Potem przeczytałam artykuł na blogu mamy ginekolog, że we wczesnej ciąży nie zaleca się stosowania dopplera ze względu na większą siłę wiązki ultradźwięków. Potwierdziłam to potem w kilku innych artykułach naukowych. Od tamtej pory strasznie przeżywam, że Usg mogło w jakiś sposób uszkodzić zarodek, spowodować mutacje genetyczne komórek... Czy ktoś miał podobną sytuację i urodził zdrowe dziecko? Proszę o pomoc...

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 14 lutego 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam pierwsze usg z dopplerem w 5 tygodniu ciąży. Córeczka urodziła się zdrowa :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Milksa86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo, bardzo dziękuję za pokrzepiającą wiadomość i pozdrawiam serdecznie:)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Milksa86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest może na forum jakaś mama, która taką sytuację miała w dalszej przeszłości i dziecko rozwija się w pełni prawidłowo? Będę wdzięczna za wszystkie świadectwa:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ