X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Usg 6 tydzień
Odpowiedz

Usg 6 tydzień

Oceń ten wątek:
  • Pati44 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 15 listopada 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Inka.. :)

  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 15 listopada 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Inka 🙂👍

    Wgl Inka jak u ciebie?
    Ja jutro mam wizyte juz 🙂 to juz 12 tydzien 😲 kiedy to zleciało.
    Jak sie czujesz ? Brzuszek juz sie lekko pojawił?

    Moje o jawy sie troche zmieniły. Nie doskwierają mi juz zaparcia, wiec to duży plus. Piersi nadal troche bola, ale doszedl bol glowy i zgaga ☹🤣
    W tygodniu mialam okropne bole, takie ciagniecia, chcialm isc szybciej do ginekologa, ale nie było jej. Położna powiedziala, ze mam spokojnie czekac do poniedziałku. Pozdrawiam 🙂👑

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 15 listopada 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No leci nam ten czas szybko ;)

    Ja we wtorek mam wieczorem USG prenatalne+ test Pappa. Jak zwykle się stresuje.

    Z objawów, to mdłości już prawie przeszły. Zaparcia u mnie od początku są i na razie nie widać by przeszły. Na ostatnich badaniach wyszło mi wysokie pH (7.5) w moczu i infekcja w szyjce (nigdy w życiu nie miałam, ale gin stwierdziła, że tak często się dzieje w ciąży). Więc jestem po kuracji globulkami.

    Piersi też pobolewają i zrobiły się pełniejsze, ale to na plus 😄 Trochę kręgosłup daje o sobie znać.
    Ale więcej energii mam niż w tym dwóch pierwszych miesiącach.

    Tak o to u mnie ☺️

    Jutro standardową wizytę masz? USG też?
    Te ciągnięcia, które masz, to pewnie kwestia powiększania się macicy i skóra też się pewnie rozciąga.
    Na pewno jutro gin potwierdzi, że wszystko w porządku a maluszek rośnie zdrowo 🤗
    Ból głowy też może być spowodowany hormonami. Mnie też czasem daje o sobie znać.

    No to powoli wkraczamy w II trymestr 😁😁😁

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 15 listopada 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze co do brzuszków...😉
    To pojawił się już u Ciebie?
    Bo ja zamieniłam już spodnie na legginsy ciążowe 😂
    I już ładnie się wyróżnia, ale to może kwestia wzdęć 😂😂😂

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 15 listopada 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ze wszystko gra u ciebie 🙂 cieszą takie informacje ❤❤

    Ja jutro mam taką normalna wizytę kontrolna. 30 listopada mam dopiero USG prenatalne.
    Kręgosłup tez boli.. czasami nawet nie umiem wstac z łóżka ☹

    Jeski chodzi o mój brzuszek to widać juz cos lekko. Rano po nocy jest m iejszy wiadomo, ale widac ju go troche, ale w ciągu dnia to balon haha 🤣🤣 ja juz w dżinsach i spodniach nie chodze. Na razie legginsy zwykle.

    To daj znać jak już będziesz po wizycie. Trzymam kciuki ! Na pewno będzie wszystko dobrze kochana ❤❤ czekam na info 🙂🙂

    A właśnie obstawiasz chłopczyk czy dziewczynka ? 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 16 listopada 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do płci, to powiem, że nie wiem.. :D

    cały czas łapię się na tym, że "rozmawiam z brzuszkiem" jakby tam chłopak siedział, ale cały czas się strofuje, że przecież nie mogę zaimków męskich używać, bo jak tam dziewucha jest, to jest przecież niepoprawnie :D

    Mąż twierdzi, że chłopak będzie, ale ja na razie nie chcę się nastawiać, więc na przekór jego mówię, że będzie dziewczyna ;)

    A jak tam Twoja intuicja? Coś podpowiada? ;)

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 16 listopada 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo nie wiem i tak samo zwracam się po mesku, ale wydaje mi się, że każdy tak mówi.. łatwiej po prostu 🙂

    U mnie w rodzinie zdania są podzielone, jedno ze chlopak inni ze dziewczyna 🙂 snilo mi się pare razy ze to był chlopak, ale nie przykuwam uwagi do snów 🙂 wgl wszystkie objawy sa takie pomieszane, jedne wskazują na chłopca inne na dziewczynę wiec nawet nie wierze w te wszystki "babcine" sposoby hehe 🙂

    Dzisiaj pewnie się nie dowiem, ale mam nadzieje, ze na tych prentalnych juz moze bede cos wiedziec. Na razie to marzy mi się uskyszec dzisiaj serduszko ❤❤ i ze wszystko jest dobrze.

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 16 listopada 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zdrowy dzidziuś to najważniejsze :)

    I na pewno usłyszysz dziś, ze wszystko OK. Nie może być inaczej ;)
    Mnie też każda wizyta stresuje, a jutro te prenatalne. Też liczę, ze wszystko będzie dobrze.

    Fajnie byłoby już poczuć te pierwsze kopniaki, to przynajmniej byłybyśmy ciut spokojniejsze, że maluch tam siedzi ;)
    No ale jeszcze trochę musimy poczekać. Może na gwiazdkę się doczekamy :D

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 16 listopada 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko w porządku 🙂 serduszko ładnie biło, maleństwo sie ruszało. Nawet pokazało cos pomiędzy nóżkami, na razie Pani doktor strzeliła, że to chłopak, ale powiedziala ze to jeszcze się wszyatko okaże bo nie jest pewna o równie dobrze mogą to być wargi sromowe takie duż, bo tak tez jest 🙂 No w końcu to 11+2 wiec wczesnie jak na plec. Dopiero moze sie wszystko formować wiec wszystko jest jeszcze możliwe.

    Czekam teraz na info jak u ciebie jutro 🙂🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 17 listopada 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka czekam na info po dzisiejszych badaniach 🙂🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 17 listopada 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno dam znać ☺️
    Niestety USG dopiero zaplanowane na 19.30, więc jeszcze trochę stresowania mi zostało... Ale już malutko 😉

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Supcio. Zaciskam mocno kciuki i czekam 🙂🙂😍

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 17 listopada 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I po ☺️
    Maluszek rośnie ekspresowo, ma już 6cm. Co wg USG oznacza, że ciąża jest o prawie tydzień starsza i termin porodu mi może przypaść na 28.05. Co jest bardzo ciekawe, biorąc pod uwagę, że chyba wiemy kiedy do zapłodnienia doszło(miałam monitoring) 😂
    Lekarz stwierdził, że wszystko wygląda dobrze, przezierność karkowa 1.2 mm więc prawidłowo. Reszta też ok. Może za tydzień będę miała wyniki testu Pappa, ale to statystyka i mój wiek już mocno zwiększa ryzyko. Więc lekarz od razu powiedział, żeby nie stresować się nimi za bardzo. W każdym razie mamy z lekarzem przegadać te wyniki jak będą.

    Cudnie było maluszka znowu zobaczyć ☺️
    Troszkę stresuje się, że trochę jego wielkość jest duża względem tygodni ciąży. Ale jakby to było źle, tobą pewno lekarz by zwrócił uwagę.
    Tego się trzymam 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2020, 21:20

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 17 listopada 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspaniale ! Cudowna wiadomość! Najwiekszy stres minął 😍
    Najważniejsze, że wszystko dobrze. ❤ a ten papa spokojnie, mysle ze bedzie wszystko w porządku.
    Mam parę pytań jesli mogę zadac 🙂
    Badanie miałaś przez powłoki brzuszne ?
    Jak dlugo trwało badanie ?
    Wspomniał cos o płci ? 🙂
    Pytam z ciekawości na co sie przygotować hihi 🙂

    Co do wzrostu to spokojnie, gdyby coś było nie tak to na pewno by powiedzial. A jeśli ciaza jest starsza to wiadomo 🙂
    Rośnijcie dalej zdrowo ❤😍🤰

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 17 listopada 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytaj śmiało 🤗

    Tak, USG już przez brzuszek. Choć na początku lekarz stwierdził, że jak nie będzie dobrze widać, to wtedy będzie transwaginalnie.

    Badanie trwało z jakieś 15minut. Dokładnie sprawdzane wszystkie narządy, serce, rączki, nóżki, główka, kość nosowa itp. jakieś różne kolory się pojawiały na monitorze 😂
    Mierzenie przezierności.
    Mnóstwo zdjęć zrobionych 😉
    O płci nic nie wspomniał. Choć może to kwestia ułożenia, bo już na "dzień dobry" dzidziuś odwrócił się do nas plecami 😄

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 17 listopada 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym wiekiem ciąży, to zagwostka ciekawa 😂 Bo my wiemy kiedy do tego zapłodnienia mogło dojść i na pewno nie było to 5 dni wcześniej jak to USG mówi 😉 Ale pewnie tym wzrostem nie można za bardzo się nastawiać, bo w sumie z tymi wymiarami to też pewna statystyka. A każde dziecko może inaczej się rozwijać. Przynajmniej ja sobie tak tłumaczę. Jakby coś było nie tak, na pewno lekarz by zwrócił na to uwagę

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 19 listopada 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje ci bardzo 🙂
    Przynajmniej mam jakąś jasność 🙂 bede sie troche mniej moze stresować 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 20 listopada 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastka, Trzeba wierzyć, że wszystko będzie OK. Choć wiem sama jakie to trudne ;) A Ty nadal na L4? Planujesz być już na nim do końca ciąży?

    PS. Witaj w 4 miesiącu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2020, 09:51

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 20 listopada 2020, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że trzeba a w to wierzyć 🙂 takiego zdania jestem.

    Tak, jestem nadal na L4 i raczej zostane do końca. Mialam rozmowę z szefem z racji tego, że na moje miejsce w pracy nie ma zastępstwa, wiec on musi wiedzieć co i jak od razu, a ja niestety nie wiem jak i co bedzie za miesiąc, po prostu on zatrudnia tylko mnie, wiec jak mnie nie ma to musi robic robotę za mnie a niestety nie ma na to czasu bo ma swoje zajecie, wiec raczej bede na l4 do końca, i znajdzie na moje miejsce zastepstwo na czas ciazy i macierzyńskiego. 🙂

    4 miesiac woow.. 🙂
    4 miesiac, a mi się mdlowci pojawiły 🤣🤣🤦‍♀️🤦‍♀️

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Nowa_Monika Koleżanka
    Postów: 55 64

    Wysłany: 22 listopada 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 na kiedy masz termin porodu jak mogę zapytać?😄
    Ja tez właśnie zaczęłam 4miesiac. I u mnie na szczęście mdlosci się skończyły juz a męczyły mnie od 8tyg. 😃
    A juz jutro mam prenatalne. Nie mogę się doczekać

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ