X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Usg 6 tydzień
Odpowiedz

Usg 6 tydzień

Oceń ten wątek:
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 8 października 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka kochane. Przeglądałam sobie blog mamyginekolog i jest tam między innymi wpis o wczesnej ciąży. Przeraziłam się gdy przeczytałam, że pęcherzyk żółtkowy pojawia się kiedy pęcherzyk ciążowy jest wielkości 8-10 mm .. co prawda moja ginekolog nie powiedziała mi ile on ma, ale na wydruku zdjęcia napisane jest 1,49cm... to zdecydowanie więcej niż pisze mamaginekolog. :( trochę mnie to zasmuciło.
    Ufam mojej lekarce, powiedziała, że wygląda w porządku i za 2 tygodnie mam przyjść sprawdzić co dalej :( wizytę mi przełożyli z 19 października na 15, wiec jeszcze tydzień. Ale teraz to już jakoś przykro mi się zrobiło :(

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 8 października 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastka, nie sugerowałabym się tylko jednym wpisem. Mimo, że uważam, że mama ginekolog ma sporą wiedzę i dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. To w tym przypadku, to trochę oparte na statystykach. Każda ciąża jest inna, my jesteśmy inne. Różnie więc to może wyglądać. Zaufałabym własnej lekarce i się jej słuchała. Za tydzień będziesz już ciut więcej wiedzieć. Choć sama wiem jak to czekanie nam ciężko przychodzi ;) Też mam USG 15.10 - moje pierwsze i strasznie nie mogą się doczekać. I cały czas stresuje się czy wszystko jest dobrze.
    Myślmy pozytywnie 🤗

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 8 października 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Inka_ wrote:
    Nastka, nie sugerowałabym się tylko jednym wpisem. Mimo, że uważam, że mama ginekolog ma sporą wiedzę i dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. To w tym przypadku, to trochę oparte na statystykach. Każda ciąża jest inna, my jesteśmy inne. Różnie więc to może wyglądać. Zaufałabym własnej lekarce i się jej słuchała. Za tydzień będziesz już ciut więcej wiedzieć. Choć sama wiem jak to czekanie nam ciężko przychodzi ;) Też mam USG 15.10 - moje pierwsze i strasznie nie mogą się doczekać. I cały czas stresuje się czy wszystko jest dobrze.
    Myślmy pozytywnie 🤗


    Masz rację, trzeba myśleć pozytywnie :)
    Mąż mnie trochę uspokoił, że co ma być to będzie i faktycznie trzeba poczekać, ale niecierpilwość jest okropna :(



    A jak się czujesz kochana ? :)

    To 15.10. czekamy razem :) na którą godzinę masz wizytę ?

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 8 października 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy, czekamy :D
    Dokładnie, trzeba się tych mężów posłuchać, czasem mają rację ;)

    Ja się teraz chyba lepiej czuje niż wcześniej, mdłości minęły, inaczej - znalazłam na nie sposób - i jem. Wtedy ich nie ma :D
    Więc owoców ostatnio wcinam tonami.
    Brzuch też nie boli już. Tylko te ciągłe uczucie zmęczenia i chęć spania zawsze i wszędzie.. No i trochę pobolewanie piersi , ale też nie zawsze. Czasem się zastanawiam, czy ja na pewno jestem w ciąży. Bo te samopoczucie chyba nie za wiele na to wskazuje. Okaże się za tydzień.

    Ja mam wizytę po pracy, chyba na 17.30 jakoś. A Ty?
    Jak Twoje ciążowe dolegliwości? Coś się zmieniło ostatnio?

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 8 października 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Inka_ wrote:
    Czekamy, czekamy :D
    Dokładnie, trzeba się tych mężów posłuchać, czasem mają rację ;)

    Ja się teraz chyba lepiej czuje niż wcześniej, mdłości minęły, inaczej - znalazłam na nie sposób - i jem. Wtedy ich nie ma :D
    Więc owoców ostatnio wcinam tonami.
    Brzuch też nie boli już. Tylko te ciągłe uczucie zmęczenia i chęć spania zawsze i wszędzie.. No i trochę pobolewanie piersi , ale też nie zawsze. Czasem się zastanawiam, czy ja na pewno jestem w ciąży. Bo te samopoczucie chyba nie za wiele na to wskazuje. Okaże się za tydzień.

    Ja mam wizytę po pracy, chyba na 17.30 jakoś. A Ty?
    Jak Twoje ciążowe dolegliwości? Coś się zmieniło ostatnio?

    No to dobrze, że czujesz się tak dobrze :) mam nadzieję, że tak pozostanie :)

    U mnie pojawił się lekkie mdłości, ale bez szału. Piersi bolą i się powiększyły, ale dostałam duphaston, więc pewnie to tez od tego. A jeśli chodzi o ból, to czasami mam takie kłucia w pachwinach i na środku. Mówiłam o tym ginekolog to powiedziała, że to normalne :) Ale spać mi się ciągle chce :( mam w pracy takie zawiasy, że siedzę - wszystko okej a nagle takie znużenie mnie bierze, że musze głowę położyć na chwilę haha.

    Ja mam na 15 :) więc o 2,6 godziny mniej czekania hehe :)

    Jakie owocki jesz ? ja dzisiaj miałam smak na winogrona i sobie kupiłam, więc jak przyjdę do domu to zjem troszkę nie za dużo. Ale za to mam smak na placki ziemniaczane i muszę je dzisiaj zrobić hihi :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 9 października 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam wizytę w poniedziałek, 2 tygodnie na pierwszej nie było jeszcze nic widać, ale wg obliczeń kończy się 5 tydzień, więc liczę na to, że przez te dni w końcu zobaczę chociaż pęcherzyk 😉
    Dziewczyny jestem zielona, to moja pierwsza ciąża, wiec nie mam pojęcia co się z czym je 😜

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 9 października 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak kończysz 5 tydzien to powinnas juz cos więcej widziec 🙂 takze spokojnie.
    Ja tez jestem zielona a juz czytanie w necie mnie przeraża i nudzi 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 9 października 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nie nudzi, ale czasem przeraza😜 podziwiam dziewczyny z tak ogromna wiedzą, jak liczyć, jak mierzyć, interpretować, pełen szacun.

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 9 października 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez podziwiam hehe 🙂 doświadczone 🙂👍

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Klarciaa Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 13 października 2020, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byałam wczoraj na usg. według OM 5+5 tc.
    Pęcherzyk 15mm
    ciałko 2,7 mm
    Echa zarodka nie uwidoczniono.
    Jestem załamana :-(

    0d1ys65g9okw1k49.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 13 października 2020, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ×ydaje mi się, że jeszcze jest czas na pojawienie się zarodka. Co powiedział lekarz ?

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • GabaŻaba Przyjaciółka
    Postów: 69 100

    Wysłany: 13 października 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem na podobnym etapie i strasznie się denerwuje.pierwsza beta 14dpo 256, a po 46h tylko 390. W czwartek 15.10 mam pierwszą wizytę. Martwię się i zakładam same najgorsze scenariusze. To moja pierwsza ciąża, jestem po inseminacji. Długo bezowocnie się staraliśmy i teraz odchodzę od zmysłów 🙁

    m3sxs65g9htoyqae.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 13 października 2020, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to widzę, że czwartek owocny w wizyty !
    Będzie dobrze :) musi być :) !

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • RzęsoBecia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 14 października 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki :)
    Chciałabym dołączyć do Waszego wątku.

    Byłam dziś na pierwszej wizycie. Wiek ciąży z OM to 6+3, wiek z USG to 5+5.
    Pęcherzyki ciążowy 10mm, ciałko żółte 3,1mm.
    Zarodka na razie nie widać.

    Kolejna wizytę mam 2.11 wtedy już wszytsko powinno być.

    Gin powiedział że jak na ten wiek ciąży jest ok ale że nic więcej nie moze powiedzieć. Wiemy tyle że prawdopodobnie przesunela się lekko owulacja.

    Biorę pregna plus i przepisał mi duphaston rano i wieczorem, bo mówiłam.mu że troszkę się stresuje bo poprzednia ciąża straciłam wlasnie w 6 tyg.

    Klarcia, jestemy na podobnym etapie.
    Pytałam.dzis gina czy już powinno być widać groszka i serduszko to powiedział żeby się nie stresować bo może być jeszcze nie widać że to jeszcze wczesna ciąża. Powiedział mi że do końca 7 tyg powinno być widać serducho. A wcześniej żeby się nie martwić tylko czekać. Stres nie wpływa pozytywnie ;)

    26.07.2015 👶 Jasio
    05.05.2017 👼 6tc

    💊Niedoczynność tarczycy- Eutyrox75
    🍬Wit.C, Wit.D, B12, kwas foliowy, magnez+B6

    Starania od 02.2020
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 14 października 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej 🙂 milo cie poznać 🙂

    Mi też się wydaje, że wyglada to w porzadku i jeszcze jest czas na zarodek 🙂 a owulacja faktycznie mogla sie przesunąć i stąd ta rozbieznosc 🙂👍

    Takze teraz na spokojnie poczekaj na kolejną wizyte,wiem ze to nie będzie latwe i każdy dzień bedzie jak zmora, ale jakos to przeleci. Zdroeka zycze ! 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Paulina93 Koleżanka
    Postów: 46 68

    Wysłany: 15 października 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, piszę ku pokrzepieniu serc:)

    Bety:
    21.09. - 2,54 (29 dc)
    23.09. - 34,3 (pierwsze dwa paski z sika) (31 dc)
    25.09. - 98,5 (33dc)

    7.10. byłam u lekarza - pęcherzyk w 45 dc miał 11mm, ale nie było widać zarodka - lekarz dał luteinę, ale powiedział, żeby nie nastawiać się pozytywnie i pewnie prędzej czy później dojdzie do poronienia. Do tego krwiak 4cm.

    Bety:
    10.10. - 22157,00 (48dc)
    12.10. - 31870,00 (50dc)

    Jednak dzidziuś się pokazał <3 Wczoraj się okazało, że zamiast 7+3 jest 6+1 - maluch mnie nastraszył :)

    Nie martwcie się!

    unify, RudaMaruda lubią tę wiadomość

    Walczę o zdrowie mojej Bibi chorej na FIP: https://zrzutka.pl/pexh3t
    hchyflw12ectdsjk.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 15 października 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super historia ! Daje nadzieje 😘
    Niech teraz zdrowo rośnie 🙂👍🥰

    Paulina93 lubi tę wiadomość

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • RudaMaruda Ekspertka
    Postów: 138 157

    Wysłany: 20 października 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy myślicie, że w moim przypadku wszystko jeszcze może się dobrze ułożyć?

    W teorii powinnam już być w 7tc, dzisiaj miałam wizytę.
    Widać było pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, ale zarodka i serduszka jeszcze nie. Wygląda to na 5 tc :(

    Patrząc na betę z zeszłego tygodnia i na USG, na którym już coś było widać (poszłam na nie ze względu na plamienie pomimo brania Duphastonu i lekarz powiedział, że to może być z zagnieżdżenia) nadal wierzę, że mamy szansę, ale nie mogę przestać płakać. Po prostu się martwię i boję :(

    Lekarz dał mi dzisiaj też przy okazji Acard w razie wu, ale boję się, że może być za późno.
    Dostałam też skierowanie do pracowni USG żeby na lepszym sprzęcie zobaczyć czy coś tam jednak jest i wizytę mam dzisiaj wieczorem. Jestem dosłownie kłębkiem nerwów :(

    Słyszałyście o podobnych przypadkach gdzie jednak z dzieckiem wszystko było ok?

    preg.png
    07/2020 - 9tc [*]
    06/2021 - Córeczka

    9/11 - dwie kreski
    8/12 - mamy serduszko 😍
    9/01 - będzie chłopak!
    6/02 - następna wizyta
  • Monia66 Autorytet
    Postów: 454 498

    Wysłany: 20 października 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki! Ja mam jutro usg, wg OM u mnie 8 tydzień, ale na bank mi się owu przesunela, wiec liczę, że 7. Bety już nie robie, zreszta już raczej nie ma takiej potrzeby, w pewnym momencie liczy się to, co widać na usg. Stresa mam bardzo, ale ja taka panikara trochę jestem zwłaszcza, że to moja pierwsza ciąża.
    Wszystkim martwiacym się życzę jak najmniej tych powodów do zmartwień 😉

    qb3cj48ae751dsv6.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 21 października 2020, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaMaruda wrote:
    Dziewczyny, czy myślicie, że w moim przypadku wszystko jeszcze może się dobrze ułożyć?

    W teorii powinnam już być w 7tc, dzisiaj miałam wizytę.
    Widać było pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, ale zarodka i serduszka jeszcze nie. Wygląda to na 5 tc :(

    Patrząc na betę z zeszłego tygodnia i na USG, na którym już coś było widać (poszłam na nie ze względu na plamienie pomimo brania Duphastonu i lekarz powiedział, że to może być z zagnieżdżenia) nadal wierzę, że mamy szansę, ale nie mogę przestać płakać. Po prostu się martwię i boję :(

    Lekarz dał mi dzisiaj też przy okazji Acard w razie wu, ale boję się, że może być za późno.
    Dostałam też skierowanie do pracowni USG żeby na lepszym sprzęcie zobaczyć czy coś tam jednak jest i wizytę mam dzisiaj wieczorem. Jestem dosłownie kłębkiem nerwów :(

    Słyszałyście o podobnych przypadkach gdzie jednak z dzieckiem wszystko było ok?


    Spokojnie, musisz byc dobrej myśli i sie nie denerwować. Takie sytuacje sie zdarzają, może owulacja sie przesunęła i stąd taka różnica. Koniecznie powtorz badania i zdecydowanie na lepszym sprzęcie USG 🙂

    Trzymam kciuki mocno 🤞😍

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ