X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Usg 6 tydzień
Odpowiedz

Usg 6 tydzień

Oceń ten wątek:
  • Mirrabelka Znajoma
    Postów: 20 26

    Wysłany: 2 października 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bety nie mam mozliwosci zrobic, nie mieszkam w Polsce i powiedzmy,ze przez kilka pierwszych tygodni podchodza tutaj do ciazy z dystansem.. naturalna selekcja. Jedyne potwierdzenie ciazy do to test z apteki. Nie ma tu zadnego laboratorium gdzie moge na wlasna reke zrobic badania. Tylko szpital, a do szpitala na krew potrzebuje skierowania od rodzinnego. A rodzinny nie chce dac skierowania na bete mimo ze i tak bym musiala placic.

    Odstawilam redbulle (pilam po 3 dziennie), biore kwas foliowy, tylko te cholerne fajki. Moj facet powiedzial ze sprobuje ze mna w weekend rzucic. Pewnie bedziemy po suficie chodzic.

    Dziekuje za wsparcie..

    0126a0f46b371490712d2f513fc90b0c.png

    https://zapodaj.net/9da1a5345a124.jpg.html
  • Mirrabelka Znajoma
    Postów: 20 26

    Wysłany: 2 października 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu przeczytalam co obie napisalyscie i sie poplakalam :( ja wiem ze tam w brzuchu jest taki maly Groszek co by mi pewnie w dupe nakopal za te fajki .. musze wziasc sie w garsc.. zwlaszcza ze to byl drugi cykl po odstawieniu antykoncepcji wiec sie troche pchal na ten swiat a ja go zaczadzam dymem :/ ughhh

    Nastkaa97 lubi tę wiadomość

    0126a0f46b371490712d2f513fc90b0c.png

    https://zapodaj.net/9da1a5345a124.jpg.html
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 2 października 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I baaardzo dobre podejście! Kochana .. przejdziecie prez to razem z partnerem. Decyzja o ciazy to jest ogromne poświęcenie. Ja wam się przyznam ze jestem uzależniona od słodyczy.. mogłabym jesc wszystko w każdej ilosci.. nawet nie wiecie jak mnie csly czas ciągnie do słodkiego.. a wiem ze nie mogę jesc tyle co przed ciaza... dziwie się ze jeszcze cukrzycy nie mam bo na prswde przesadzałam 😔 i teraz tez walcse ze sobą,ale robie to właśnie dla groszka.. zeby było zdrowe i mu nie szkodzić.. wiem ze dasz rade ! Trzymam mocnko kciuki za was 😘

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 2 października 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w końcu mam dzisiejsze wyniki:
    TSH: 2.06
    Beta: 9896 mIU/ml 😃
    Wygląda, że bardzo ładnie przyrasta. Mega się cieszę 😊
    Jutro się dowiem co na to moje TSH endokrynolog powie.
    A za dwa tygodnie mam nadzieję, że usłyszę piękne i mocne bicie serduszka 😊

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 2 października 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Inka_ wrote:
    A ja w końcu mam dzisiejsze wyniki:
    TSH: 2.06
    Beta: 9896 mIU/ml 😃
    Wygląda, że bardzo ładnie przyrasta. Mega się cieszę 😊
    Jutro się dowiem co na to moje TSH endokrynolog powie.
    A za dwa tygodnie mam nadzieję, że usłyszę piękne i mocne bicie serduszka 😊

    Wyniki ekstra ! Super 🙂🙂 eg mnie tsh jest oken 🙂 ale co lekarz to opinie. Na pewno usłyszysz.. to bedzie niepowtarzalna chwila ❤❤

    Ja chyba poczekam bo jak w poniedziałek pojde to jeśli wszystko bedzie dobrze to pewnie będę musiała zrobic serie badan wiec nie bede sie tyle razy kłuć 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 4 października 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I słusznie z tym kuciem. Jeszcze pewnie przed nami ich sporo. Ja teraz co miesiąc mam wizyty u endokrynologa, na moje wyniki stwierdziła, że są Ok, lekko tylko w jeden dzień mam brać wyższą dawkę euthyroxu i powtórka badań za miesiąc i tak już go porodu 😀

    Nastka, a Ty jutro jakaś standardowa wizyta u ginekolożki czy jeszcze coś innego planujesz?

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 4 października 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro czeka mnie standardowa raczej wizyta. Przede szybkie potwierdzenie ciąży. Jestem mega podekscytowana ale tez sie boje czy wszystko dobrze.z moimi objawami tez w sumie nic się nie zmieniło. Czasami mnie to martwi 😔
    Ale czekam cierpliwie na jutrzejszą wizyte 🙂
    A u ciebie jak z objawami ?

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 4 października 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    Jutro czeka mnie standardowa raczej wizyta. Przede szybkie potwierdzenie ciąży. Jestem mega podekscytowana ale tez sie boje czy wszystko dobrze.z moimi objawami tez w sumie nic się nie zmieniło. Czasami mnie to martwi 😔
    Ale czekam cierpliwie na jutrzejszą wizyte 🙂
    A u ciebie jak z objawami ?


    Może już zrobi Ci USG. Ja już swojego nie mogę się doczekać. Jeszcze tylko 11 dni 😄
    Choć mi gin powiedziała, że 8 tydzień, to najlepiej, bo już wszystko powinno być dobrze widoczne.

    Z objawów u mnie, to szybko się męczę i po 15 najlepiej poszłabym spac 😄
    A wieczorem uaktywnia mi się lekko brzuch, coś poboli i mdli mnie.

    A jak u Ciebie?

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 4 października 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mysle ze zrobi to USG. Ale na pewno będę musiała przyjsc znowu za jakis czas zeby było coś więcej.
    Ja np zaczynam się często robic glodna, zaparcia i gazy wrażliwe piersi przy dotyku i strasznie mi się odbija. Jechaliśmy dzisiaj z mezem tak 40 min samochodem i cały czas mnie mdlilo, ale nie biorę tego jako objaw 🙂

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 5 października 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    No mysle ze zrobi to USG. Ale na pewno będę musiała przyjsc znowu za jakis czas zeby było coś więcej.
    Ja np zaczynam się często robic glodna, zaparcia i gazy wrażliwe piersi przy dotyku i strasznie mi się odbija. Jechaliśmy dzisiaj z mezem tak 40 min samochodem i cały czas mnie mdlilo, ale nie biorę tego jako objaw 🙂

    Chyba dość podobnie przechodzimy :)
    Daj znać, co Ci lekarz powie..

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 5 października 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Inka_ wrote:
    Chyba dość podobnie przechodzimy :)
    Daj znać, co Ci lekarz powie..

    Też to zauważyłam hihi :)
    Dam znać. Wizyta dopiero na 20.30, więc jeszcze trochę godzin przede mną :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 5 października 2020, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastkaa97 wrote:
    Też to zauważyłam hihi :)
    Dam znać. Wizyta dopiero na 20.30, więc jeszcze trochę godzin przede mną :)

    Nastka, jak tam u Ciebie, co lekarz powiedział?
    Mi teraz jeszcze doszło ciągłe spanie. Mogłabym cały dzień 😁

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc na razie wygląda wszystko w porządku. Widoczny był pęcherzyk ciążowy i początki pęcherzyka żółtkowego. Kolejna wizyta za 2 tygodnie :)
    Pani Doktor chciała mi już dać l4 ze względu na czas jaki teraz mamy, ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić. Jednakże powiedziała, że w pracy powinnam powiedzieć żeby ich przygotować i wgl, ale powiedziała, że z informowaniem rodziny możemy jeszcze poczekać. A ty już komuś powiedziałaś z rodziny ? :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super, że wszystko idzie ku dobremu a maleństwo się ładnie rozwija :)

    My już najbliższej rodzinie powiedzieliśmy, najbliższym przyjaciołom też, nie mogliśmy się powstrzymać. Trochę boję się, ze faktycznie może za szybko mówimy i cieszymy się tym, zwłaszcza, ze to nasza pierwsza i długo oczekiwana ciąża.
    Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pod koniec przyszłego tygodnia mam pierwsze USG i potem tydzień później wizytę kontrolną u lekarza. Pewnie z początkiem listopada, jak wszystko będzie dobrze, poinformuję w pracy. Zwłaszcza, że chciałabym maksymalnie do końca roku pracować.

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie my też już chcieliśmy, ale jakoś tak jak wczoraj Pani doktor powiedziała, że możemy się jeszcze wstrzymać to nam się odechciało hehe. Ale w pracy jednak powiem od razu. Czekam tylko na odpowiedni moment.. stresuje się mega. Niby wiem, że mój szef jest w porządku, ale jednak zawsze jakiś stres jest :(

    Na pewno wszystko będzie w porządku <3 dobrze, ze masz wizytę trochę później niż ja przynajmniej już coś więcej zobaczysz :) ja najchętniej to poszłabym już w przyszłym tygodniu, ale muszę wytrzymać.

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No oby oby wszystko było dobrze.

    Hehe.. z ta cierpliwością to jest najgorzej :D
    Ja też już nie mogę się doczekać tego USG. Będzie to już początek 8tygodnia, więc liczę, że może już serduszko będzie bić.

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dostałaś jakieś dodatkowe skierowania na badania?

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, cierpliwość mocno jest wystawiona próbę :)

    Na razie nie dostałam żadnego skierowania. Powiedziała, że to co zrobiłam na razie wystarczy, dopiero jak będzie zarodek z serduszkiem to resztę zrobimy.

    Szefowi już powiedziałam, akurat miał wolną chwilę, więc nie chciałam już z tym czekać. Od razu czuję się lepiej :) tak jakby coś ze mnie zeszło. Był bardzo wyrozumiały i powiedział, że mam go o wszystkim informować co i jak :) fiu..

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • _Inka_ Przyjaciółka
    Postów: 106 55

    Wysłany: 6 października 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogratulować szefa :)

    No to czekamy na kolejne tygodnie :)

    0d1ydqk3vrcgc5xl.png
  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 6 października 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na niego narzekać nie mogę, szefowa też jest spoko, ale jak to kobieta czasami ma humorki. Ale generalnie to on jest moim pracodawcą bo z nim mam umowę i zawsze wszystko najpierw z nim konsultuje a ona to drugorzędny szef :)

    Tak teraz czekać :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ