X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG 5t+5
Odpowiedz

USG 5t+5

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kirari Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 29 października 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem nowa, nie wiem czy taki temat już był czy nie - byłam dziś na pierwszym USG (jestem po dwóch poronieniach). Trochę mnie zmartwiła lekarka - pęcherzyk jest za duży, nie jest okrągły - czy mimo to jest szansa na to, że wszystko będzie dobrze? Chciałam dodać zdjęcie USG, ale jeszcze nie wiem jak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2018, 19:22

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 października 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się ! U mnie w 5t i 1d pęcherzyk też był duży. Do tego okrągły też nie był, był w kształcie łezki tak mniej więcej porównam. Już w 6t i 1d był w kształcie elipsy i taki pozostał na kolejnych usg. :) Głowa do góry!

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Kirari Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 29 października 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 dziękuję :)
    Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. No właśnie wygląda jak łezka trochę - beta wyszła w zeszłym tygodniu 1386, mam jeszcze zrobić w tym tygodniu, chociaż chciałam unikać tego wariactwa i skręcania się w betę :/ oczywiście luteina i acard od samego początku...

  • gozomalta Ekspertka
    Postów: 177 52

    Wysłany: 29 października 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kirari,
    Też jestem w 5 tygodniu i ciesze się, że tu trafiłam. Ja byłam na usg za szybko, u mnie nic nie było widać oprócz endometrium ciążowego. Usg mam 8.11 - też się obawiam, ale trzeba być dobrej myśli. Musimy się tu wspierać :)

    ov72hlz.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 października 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka wielkość pęcherzyka?
    To, że jest nieregularny to się zdarza.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Kirari Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 29 października 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jaka wielkość pęcherzyka?
    To, że jest nieregularny to się zdarza.
    GS 0,95cm

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 października 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirari wrote:
    GS 0,95cm

    To spokojnie - przy takim pęcherzyku może nie być nic widać. Z moich obserwacji wynika, że min. przy wartości 1,3 cm widać zarodek, a średnio to wychodzi ok. 1,5 cm, choć czasem zdarza się, że widać zarodek dopiero przy wielkości pęcherzyka 1,8-2,0 cm. Puste jajo stwierdza się przy pęcherzyku 2,1 -2,5 cm. Więc luzik :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • dzastina89 Przyjaciółka
    Postów: 87 122

    Wysłany: 30 października 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży w 6+1 miałam trójkątny pęcherzyk, lekarz mówił, że raczej nic z tego nie będzie bo się wchłania. Mam syna zdrowego. także nic nie jest przesądzone

    7v8rdqk35ythyclv.png
  • Kirari Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 31 października 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta ładnie urosła, ponad 12tys.
    Chyba przestanę się martwić...;)

    Leira, Wiktoria2909 lubią tę wiadomość

  • Oleśka11 Autorytet
    Postów: 984 639

    Wysłany: 7 listopada 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirari wrote:
    GS 0,95cm
    Ja w 4t5d miałam pęcherzyk ciążowy ogromny, bo prawie 2 mm. Teraz wszystko ok póki co, w tej chwili ma tyle ile wynika z OM. Głowa do góry ')

    gann3e3k131pma53.png
  • donna2018 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 listopada 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny pomocy..
    wedlug OM jestem w 9 tyg i 4 dniu ale.... u lekarza bylam kolejno 31.10 i na usg bylo widac tylko pecherzyk 1.20 cm wg usg to 5 tc+2 dni... lekarz kazal przyjsc za tydzien.... wiec 7.11 rowniez mialam usg i wyszlo ze pecherzyk urosl tylko 0.18 cm i mierzyl 1.38 cm co daje 5tc+4 dni;crl 0.37 cm 6tc 0dni...

    doktor powiedzial ze ciaza rozwija sie za wolno i prawdopodobnie poronie do dwoch tyg, jezeli nie to mam sie zglosic na zabieg... nie wiem co mam myslec. nie mam zadnych objawow ani poronienia ani ciazy .... dodam jeszcze ze odkad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy caly czas mialam sluz zabarwiony na rozowo i bralam dupka a teraz nawet plamien nie mam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 20:05

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 listopada 2018, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    donna2018 wrote:
    dziewczyny pomocy..
    wedlug OM jestem w 9 tyg i 4 dniu ale.... u lekarza bylam kolejno 31.10 i na usg bylo widac tylko pecherzyk 1.20 cm wg usg to 5 tc+2 dni... lekarz kazal przyjsc za tydzien.... wiec 7.11 rowniez mialam usg i wyszlo ze pecherzyk urosl tylko 0.18 cm i mierzyl 1.38 cm co daje 5tc+4 dni;crl 0.37 cm 6tc 0dni...

    doktor powiedzial ze ciaza rozwija sie za wolno i prawdopodobnie poronie do dwoch tyg, jezeli nie to mam sie zglosic na zabieg... nie wiem co mam myslec. nie mam zadnych objawow ani poronienia ani ciazy .... dodam jeszcze ze odkad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy caly czas mialam sluz zabarwiony na rozowo i bralam dupka a teraz nawet plamien nie mam

    Ciężko wyrokować - nie takie przypadki na tym forum kończyły się szczęśliwie ;)

    Natomiast jeśli bierzesz duphaston to poronienie może nie nastąpić, bo podtrzymujesz tą ciążę farmakologicznie.

    A jak u Ciebie wygląda beta?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • donna2018 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 11 listopada 2018, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam bety w sumie to nawet nie wiem dlaczego.. a dupka odstawiłam po wizycie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ