X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Umowa na czas określony i zwolnienie
Odpowiedz

Umowa na czas określony i zwolnienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • olenka173065 Przyjaciółka
    Postów: 136 40

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki.Znacie się na tym?Jeżeli umowa jest na czas określony to pracodawca ma obowiązek przedłużenia umowy do dnia porodu.Ale co dalej?
    Czy uważacie że można iść na zwolnienie od np.8 tygodnia,żeby że tak powiem nie pracować na "marne" skoro i tak już sprawa przesądzona?

    olenka173065
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm mi się wydaje ze dalej to już Ci ZUS wyplaca zasiłek macierzyński, ale pracy nie masz już zadnej o ile się nie myle

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • olenka173065 Przyjaciółka
    Postów: 136 40

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co prawda praca nie jest ciężka ale mam trudne dojazdy.Dzisiaj np musiałam 2 razy wysiadać bo było mi tak nie dobrze.Jechałam 1,5h;/
    Pracuje w tej firmie juz ponad 4 lata i nie mogę narzekać jednak z umowami zawsze był problem.Cykali na rok na dwa

    olenka173065
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olenka ja mam umowę do listopada, na L4 poszłam od 10 tyg ciąży, nie dawałam rady w 1 trym, byłam warzywem, a dwa tak mnie wkurzyli że wylądowałam z krwawieniem w szpitalu więc nie chciałam ryzykować. Ja rodzę przed końcem umowy ale jak kończy Ci się przed porodem to automatycznie masz przedłużoną umowę do dnia porodu. Na l4 pierwszy miesiąc płaci pracodawca a pozniej do porodu ZUS i dalej normalnie masz macierzyński. Tyle że nie masz powrotu do pracy po macierzyńskim, chyba że masz dobre układy z szefami :)

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam umowę do końca tego roku, w październiku mam termin porodu. Od 8 tc jestem na zwolnieniu że względu na szkodliwe warunki pracy, i złe samopoczucie, cały dzień spałam. Kasę wypłaca mi pracodawca, który później rozlicza się z ZUSem i tak mi jest dobrze bo kasę mam w tym samym czasie co miałam wypłatę i w całości a naczytalam się ze ZUS lubi wypłacać w częściach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawa aby umowa została przedłużona do dnia porodu to przedstawienie pracodawcy zaświadczenie o ciąży w którym jesteśmy tygodniu - pracodawca przedłuża umowę tylko jeśli w dniu zakończenia pierwotnej umowy kobieta ukończyła 3 miesiąc ciąży. No a reszta tak jak piszecie czyli l4 oraz macierzynski wypłaca nam ZUS

  • olenka173065 Przyjaciółka
    Postów: 136 40

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka a wiesz jaką kwote wypłaca ZUS?

    olenka173065
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100%

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie różnica jest 50 zł na moją niekorzyść, koleżanka też tak miała pod koniec dostała wyrównanie.

  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy ile dni w miesiacu, ja dostaje jednego miesiaca mniej drugiego wiecej. W lutym myslalam ze zabije szefa ale kadrowa mi wytlumaczyla, w marcu bylo juz duzo lepiej :) licza srednia z roku nastepnie wyliczaja dniowke razy ilosc dni w miesiacu.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowa jest przedłużana jeśli w dniu jej zakończenia jesteś +12tc.
    Też mi się umowa kończy zaraz po porodzie, teraz mi wypłaca zakład pracy L$ i rozlicza się z ZUS ,ale jest to możliwe gdy w zakładzie pracy jest zatrudnione więcej niż chyba 20os - nie pamiętam dokładnie. L-4 w ciąży dostajesz 100%, na zwolnieniu musi być literka B.
    Po urodzeniu przynajmniej ja mam złożyć w zakładzie pracy (tak mi pani z ZUS tłumaczyła) wniosek o urlop macierzyński i jeśli chce rodzicielski (wtedy razem jest na rok czasu, tylko procentowo inaczej).
    Ostatnio też wyczytałam że jeśli wejdzie projekt że 1000zl/12mc na dziecko to mamy ktore są na urlopie, mieszczą sie w kryterium dochodowym, a macierzyński/rodzicielki jest mniejszy niż 1tyś , będą miały wyrównywane do tej kwoty, co i jak nie wiem nic więcej.
    Tyle zrozumiałam z wypowiedzi pani z ZUS

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2015, 12:31

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ