X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH w I trzymestrze
Odpowiedz

TSH w I trzymestrze

Oceń ten wątek:
  • Gusia28 Koleżanka
    Postów: 60 91

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 10 tyg 4 dz- tsh 2,69 (norma w I trym 0,33-4,59) i FT4 13,68 (norma 12,1-19,6)

  • Gusia28 Koleżanka
    Postów: 60 91

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jednostka dla tsh mlU/l a dla FT4 pmol/l

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u mnie w 6 tyg. TSH - 1,75, miałam pow. 2, więc niedużo, ale zbijałam, żeby zajść :) pierwszy cykl na podwójnej dawce - Eut. 50 i od razu sukces! jestem na fioletowej stronie.
    za to FT4 - 18 z groszami, czyli blisko górnej normy

    Ewelcia, gosiunia lubią tę wiadomość

  • pompon Autorytet
    Postów: 711 690

    Wysłany: 8 września 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja jestem w 5t4d ciąży. Dwa miesiące temu jedną dzidzię straciłam we wczesnej ciąży. Dzisiaj odebrałam wynik TSH, które badałam puierwszy raz w życiu więc nie mam odniesienia i jest 2,674, więc sporo i już się zaczełam martwić, bo strasznie się boję, że stanie się coś złego tak jak ostatnio. Ft3 i 4 odbiorę jutro. Napisałam maila z wynikami do swojego gina i czekam na odpowiedź. Co sądzicie ?? Trzeba będie zbijać euthyroxem pewnie ??

    dqprpx9ipz8r5pqs.png
  • Agga Autorytet
    Postów: 472 423

    Wysłany: 8 września 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pompon witam po drugiej stronie!;** jezeli chodzi o TSH pamietajcie, ze norma dla kobie w ciazy i dla osob starajacych sie jest do 2,5 a nie do 4,94 czy jak tam inne laboratorium maja normy!!!

    Karola88 lubi tę wiadomość

    3jvzhdge7ui8eco8.pngkm5sp07wzs12381t.png[/url]
    [*] 13.06.2014
    [*] 14.02.2014
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 12 września 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak Agga masz rację, ale TSH nie jest dobrym wyznacznikiem, trzeba robic ft3 i ft4 bo to od nich zależy czy dawka będzie zwiększona :) ja mam TSH 2,240 a ft3 3,06 a ft4 1,40 więc nie zmieniamy dawki :) a biorę euthyrox N50 :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 12 września 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:50

  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 14 września 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 0,7 tsh.spadło z 1,6, ktore w mojej ocenie tez było lekko za wysokie,chociaż moje oceny nie są obiektywne....bo martwie sie na zapas.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    A mi zaszalało wszystko :/ TSH spadło z 1,5 z 4tyg ciąży do 0,254 a ft4 wzrosło do 23 ale endo kazał się nie martwić. Zmniejszył mi dawkę... moje wahania spowodowane są dwoma pikającymi serduchami... martwię się bo to raptem 3 tyg a taka różnica :/
    Ewelcia, coraz więcej u nas podobieństw i bliźniaki i jeszcze tarczyca:)
    Polinka - u mnie też mniejsze TSH :)
    Dziewczyny skoro mamy podobne objawy, to chyba są normalne na tym etapie ciąży :)
    U mnie też tSH strasznie spadło po miesiącu - z 1,7 do 0,187. Za to FT sobie rośnie i już pow. 19. Na razie biorę Eut. 50, w poniedziałek idę do endo, zobaczę co powie, bo chyba mi to TSH za bardzo poszalało...
    Buziaki dla tarczycowych mamusiek <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja dziś własnie odebrałam wyniki i mam tsh 1,071 ft4 1,42 czyli nie tak zle martwi mnie tylko,że wiyzte mam dopiero na 16 pazdziernika i biore całą tabetke euthyrox 25 czy to dobrze ?

  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 16 października 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:35

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 24 października 2014, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinkie wrote:
    dziewczynki i mi zaszalało TSH z 1,611 (08-09-2014) na 0,167 (16-10-2014) :/
    FT4 1,47 ng/dl na 1,54 ng/dl.
    Widzę, że to często się zdarza, że to TSH tak skacze.
    Mam wizytę w poniedziałek, czy do tej pory przez te 3 dni odstawić leki?
    czy brać mniejsze dawki?
    Brałam do tej pory 50 przez wrzesień, a w październiku co drugi dzień 50/75.
    Martwię się trochę :(
    Ale skoro to TSH lubi tak skakać w ciąży, to chyba nie powinnam się przejmować, tym bardziej, że dla kobiet w ciąży normy są od 0,1 (przynajmniej tak w necie znalazłam) :(
    TSH ma prawo skakać, szczególnie w ciąży.

    Mi skoczyło z 2,1 na 3,3 już w pierwszych tygodniach ciąży. Teraz dostałam wyższą dawkę i mam nadzieję, że TSH szybko spadnie.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 24 października 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH w ciąży jest do 2,5 max... ale warto też robić ft3 i ft4 bo samo TSH lubi skakać, a dzięki tym dwóm dodatkowym badaniom lekarz może określić czy warto działać z większą dawką leku :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • amelia04072006 Autorytet
    Postów: 13507 8224

    Wysłany: 26 października 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i ja sie przylaczam :-) . Mam hashimoto i usunieta prawie cala tarczycy. Moje tsh 1.042 ale moj profesorek endo, kiedy spytalam go jaki powinien byc prawidlowy wynik odpowiedzial ze nie powinien byc wyzszy nic 2. Dopiero w I i II trymestrze moze dobic do 2.5. Poniewaz do niego zwykl troche sie czeka spytalam czy mozna sobie regulowac samemu dawke hormonow i powiedzial ze tak i trzeba zaczac od 0.25. Pisze to moze wam sie to przyda. Ja jestem juz na takim etapie ze sama czuje kiedy tzreba cos robic a zwykle ma to pokrycie z badaniami.
    Ciesze sie ze mi sie udalo i mam nadzieje ze moje hashi nie odwali czegos glupiego . pozdrawiam was serdecznie :-)

    zus1znh.png

    iv09krhm2hgmouw3.png

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jesli niedoczynnosci wyszła w ciąży (wcześniej hormony były ok) to po porodzie odstawia się euthyrox?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 04:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Czy jesli niedoczynnosci wyszła w ciąży (wcześniej hormony były ok) to po porodzie odstawia się euthyrox?
    Tego nikt ci jednoznacznie nie powie. Zalezy od wynikow po ciazy. Czasem niedoczynnosc w ciazy przechodzi w nadczynnosc po porodzie. Innym razem w ciazy dopiero ujawnia sie niedoczynnosc ktora pozniej postepuje a jeszcze innym razem wszystko wraca do normy. Generalnie z tego co mowila mi moja lekarka- to jak to bedzie wygladac u kazdej z nas bedzie mozna okreslic po roku, bo pierwszy rok po porodzie to wariactwo z poziomem hormonow bo organizm probuje odnalezc sie w nowej sytuacji.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaj wrote:
    Tego nikt ci jednoznacznie nie powie. Zalezy od wynikow po ciazy. Czasem niedoczynnosc w ciazy przechodzi w nadczynnosc po porodzie. Innym razem w ciazy dopiero ujawnia sie niedoczynnosc ktora pozniej postepuje a jeszcze innym razem wszystko wraca do normy. Generalnie z tego co mowila mi moja lekarka- to jak to bedzie wygladac u kazdej z nas bedzie mozna okreslic po roku, bo pierwszy rok po porodzie to wariactwo z poziomem hormonow bo organizm probuje odnalezc sie w nowej sytuacji.
    No wlasnie jestem cała nerwowa bo cos mi sie wydaje ze na porodówce wyładuje szybciej niż myślałam i nie zdążę na wizytę do Endo :( :( a nie wiem co robić po porodzie. Euthyrox biorę od połowy ciazy, wczesniej wyniki miałam na granicy normy ale jeszcze ok. Po 20tc ft4 zaczęło spadać, tsh rosnąć i Endo wdrożyła mi najpierw 50 potem 75mcg euthyroxu... Unormowało sie wiec na tej dawce jadę juz kilka m-cy. Wizyta za 10dni ale chyba do tego czasu wyładuje na porodówce. Dodzwonic sie nie mogę :( nie wiem co robić, zmniejszać dawkę, czy całkiem odstawić? Jestem zła i zestresowana, pierwsza córka urodziła sie 2tyg po terminie, myślałam ze mam czas, grrrr

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    No wlasnie jestem cała nerwowa bo cos mi sie wydaje ze na porodówce wyładuje szybciej niż myślałam i nie zdążę na wizytę do Endo :( :( a nie wiem co robić po porodzie. Euthyrox biorę od połowy ciazy, wczesniej wyniki miałam na granicy normy ale jeszcze ok. Po 20tc ft4 zaczęło spadać, tsh rosnąć i Endo wdrożyła mi najpierw 50 potem 75mcg euthyroxu... Unormowało sie wiec na tej dawce jadę juz kilka m-cy. Wizyta za 10dni ale chyba do tego czasu wyładuje na porodówce. Dodzwonic sie nie mogę :( nie wiem co robić, zmniejszać dawkę, czy całkiem odstawić? Jestem zła i zestresowana, pierwsza córka urodziła sie 2tyg po terminie, myślałam ze mam czas, grrrr
    na chwile obecna wieksza dawka hormonow ci nie zaszkodzi- za mala owszem. Skoro przed ciaza nie mialas niedoczynnosci to po porodzie na twoim miejscu przestalabym brac leki. Tak czy siak po 4-6tyg po porodzie musisz skontrolowac hormony i wtedy decydowac.
    Ja przed ciaza bralam dawke 50. Obecnie- 150. Gdy moja endokrynolog pytalam co robic po porodzie to mowila o powrocie do dawki sprzed ciazy i wlasnie kontroli tsh za 6 tyg.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam sie do innego Endo, do którego chodziłam dawniej na środę. Do mojej nadal nie mogę sie dodzwonic :( oby wytrzymać do środy ;)
    Kaj, i co mozna tak z dnia na dzien po porodzie zejść z 75mg do 0? A w Twoim przypadku ze 150 na 50? To nie bedzie szok? Jeszcze przy poporodowym wymeczeniu?

    ilonek lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Umówiłam sie do innego Endo, do którego chodziłam dawniej na środę. Do mojej nadal nie mogę sie dodzwonic :( oby wytrzymać do środy ;)
    Kaj, i co mozna tak z dnia na dzien po porodzie zejść z 75mg do 0? A w Twoim przypadku ze 150 na 50? To nie bedzie szok? Jeszcze przy poporodowym wymeczeniu?
    Zapotrzebowanie hormonu w ciazy nie zalezy od twojego zmęczenia czy tez nie, ale od tego ze twoje hormony pracują na twojego malucha także- stąd także np częste anemie w ciąży. Jeśli po porodzie nie ma malucha, który by jeszcze z ciebie "doił", to zostaje samo zapotrzebowanie twojego organizmu- najprawdopodobniej takie jak przed ciążą, chyba, że choroba dopiero się ujawniła.
    Zresztą z tego samego powodu nagle z dawki 50 skoczyłam na 150- szoku nie było, a wręcz konieczność.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ