X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH w I trzymestrze
Odpowiedz

TSH w I trzymestrze

Oceń ten wątek:
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 1 września 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, widzę, że ogarniacie sprawy tarczycy, to i Was zapytam;)
    Jestem w 11 tyg ciąży, od dwóch lat leczę (małą bo małą) niedoczynność tarczycy. Przed ciążą wynik super, zawsze w okolicach 1-1,5. Miesiąc temu robiłam badania i tsh mocno się obniżyło, ft4 skoczyło. Endokrynolog obniżył mi dawkę euthyroxu (5 razy w tygodniu 50 i dwa razy 75). Dziś powtórzyłam badania i jestem lekko podłamana: TSH 0,057 mIU/l i FT4 1,86 ng/dl (norma 0,93 — 1,70). Wygląda na to, że nadczynność mi się pogłębia:/ W poniedziałek mam konsultację u endo. Mam nadzieję, że taki stan nie zaszkodził maluchowi. Jutro idę na usg i mój stres właśnie wzrósł. Wiem, że w ciąży tarczyca szaleje, ale żeby aż tak:/ Nie wiem, czy mam brać euthurox normalnie, czy do poniedziałku w ogóle odstawić

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 2 września 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.
    W temacie hormonów tarczycowych jestem totalnie "zielona". Nigdy nie miałam problemów z tarczyca. Przed ciąża TSH wynosiło Ok 0,8 µIU/ml FT3 i FT4 również nie budziło zastrzeżeń było w normach.
    Obecnie lekarz skierował mnie na badania krwi pierwszego trymestru i kazał zrobić TSH i tutaj mam niepokojący mnie wynik bo 0,006µIU/ml przy normie 0,4-4,0µIU/ml.
    Czy tak duży spadek TSH jest czymś groźnym ?

    atdci09kpce1t64c.png
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 2 września 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak wyżej pisałam - rosnące beta hcg czasem zbija tsh, więc na początku ciąży chwilowa nadczynność jest stanem można by powiedzieć, że fizjologicznym. Zgodnie z tym co lekarze powiedzieli koleżance z podobnym problemem - nadczynność w ciąży jest dużo bezpieczniejsza dla dziecka niż niedoczynność. Kontrola u endo wskazana, ale bez paniki.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 2 września 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuje bardzo :) zaraz od weekendzie zajmę się tematem :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 2 września 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hatfe, monitoruj poziom hormonów; odstawiać zupełnie to raczej nie, co najwyżej sobie zmniejszyć dawkę; ale zazwyczaj zapotrzebowanie na hormony rośnie w ciąży: ja dotychczas ciągle zwiększam

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • ona8788 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 3 września 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanda wrote:
    Endokrynolog kazał nie panikować, powiedział to samo co gin - że bhcg czasem zbija tsh i na początku ciąży takie wyniki się zdarzają. Powtórzyła zresztą badanie i już wyszło trochę wyższe, bo u niej już 12 tc leci, więc beta też wolniej rośnie. Żadnych leków nie dostała, ma tylko kontrolować co jakiś czas tsh i zaprosił ją za 2 mce na wizytę.
    Dziekuje Ci bardzo za informacje ;)

    ona8788
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 6 września 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odzew. Byłam wczoraj u endokrynologa. Stwierdził, że "patologii nie ma", ale mogło by być nieco więcej tsh;) Ale na spokojnie. Nieco zmniejszył mi dawkę leku, ale jednocześnie powiedział, że pewnie niedługo znów trzeba będzie zwiększyć. Za miesiąc ponowne badania + usg tarczycy. Uspokoił mnie:)

    k878 lubi tę wiadomość

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • mariposa22 Przyjaciółka
    Postów: 108 104

    Wysłany: 6 września 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzięki ciąży mam jedno z najniższych TSH w swoim życiu - 2,4 :)
    Normalnie oscyluje między 3-4, więc jestem zadowolona, zważywszy, że lekarka powiedziała, że do 2,5 nie ma się czym martwić. Tak więc wygląda na to, że HCG jakimś cudem "zbija" TSH :)

    cb7wugpjzduadl9q.png
    Aleksander <3
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 12 września 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odebrałam dziś wyniki badań i już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Dla zobrazowania całości podam Wam wszystkie ;)

    badanie z 21.08
    TSH 7,710 (0,270-4,200)

    badanie z 28.08
    TSH 4,07 (0,27-4,20)
    ft3 4,61 (3,10-6,80)
    ft4 14,60 (12,00-22,00)

    badanie z 11.09
    TSH 3,22 (0,27-4,20)
    ft4 17,86 (12,00-22,00)
    antyTPO 265,7 (0-34)
    aTG 21,7 (0-115)

    naczytałam się różnych rzeczy w internecie od for do artykułów pisanych przez lekarzy i w sumie jednoznacznie nic z tego nie wynika. USG tarczycy miałam robione 2tyg temu- nic nie wykazało, wszystko w porządku, biorę obecnie euthyrox 75mg
    dzwoniłam do swojej endo ale póki co nie odbiera. Podejrzewam że większy mi dawkę, ale czy któraś z Was wie coś więcej na temat tego Hashimoto? Bo wg niektórych źródeł powinno być kilka tyś jednostek żeby stwierdzić je jednoznacznie, ale i tak jestem powyżej normy, więc nie wiem.. i poza tym wzrosło mi ft4 a też doczytałam że raczej spada niż rośnie ;d
    ratunku! niech mi to ktoś choć trochę rozjaśni :D

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 12 września 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze, że urosło, po to bierzesz euthyrox, żeby urosło, bo masz go za mało;

    no i Hashimoto jak nic - masz silne objawy? pomaga czasami podobno dieta bezglutenowa i bezlaktozowa, ale jak nie czujesz się źle, to nie ma potrzeby jej na siłę wprowadzać

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 12 września 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raczej żadnych szczególnych objawów nie zaobserwowałam :)

    a jest w ogóle możliwe że po ciąży wróci wszystko do normy?

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • PannaA Koleżanka
    Postów: 35 8

    Wysłany: 20 października 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny martwi mnie moje TSH, dzisiaj zaczął się mój 10 tydzień ciąży, mam niskie tsh3 genetyka: 0,339. Mój Gin mówi, że czasami w pierwszym trymestrze się tak zdarza.
    Napiszcie jak to było u Was, czy któraś z Was miała taki problem i jak go rozwiązała??

    Z góry dziękuję:*

    Aniołek 7 tc. <3
    13.09 dwie kreski i strach :)

  • kikaaa13 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 października 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Jestem tu nowa. 3 tygodnie temu poroniłam puste jajo płodowe (7tyd). Oczywiście lekarze powiedzieli mi ze tak się zdarza ze nie ma potrzeby sie badać i takie tam łącznie z lekarką rodzinną która rzuciła mi tekst na moje pytania o badania ze co się tak nakręcam takie rzeczy się zdarzają itp..
    Ale mi jednak nie dawało to spokoju. Gdzieś na necie znalazłam jakie badania powinnam sobie zrobić zwłaszcza zaraz po poronieniu. Wiec po 2 tygodniach od zabiegu zrobiłam te badania i mam pytania odnośnie moich wyników dotyczących tarczycy. Zapisałam się do endokrynologa ale wizyta dopiero za 2 tygodnie a ja się denerwuje. Więc:

    TSH -2,121 przy normie(0,350-4,940)
    FT3 - 2,30 (1,88-3,18) 32.31%
    FT4 - 1,09 (0,70-1,48)50.00%

    Anty TPO - 0,32 (0,00-5,61)
    anty TG - 10,34 (0,00-4,11) !!!

    Czy takie wyniki mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy?
    No i mam pytanie czy to wysokie Anty TG mogło spowodować że zarodek wogole się nie wytworzył? Wyczytałam ze tych przeciwciał nie da się wyleczyć. Zatem przyszłe ciąże prawdopodobnie będą się kończyć podobnie?

  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 11 listopada 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Mam taki otóż problem . Mam niedoczynność i biorę euthyrox50 po roku starań we wtorek zrobiłam test i wynik pozytywny beta też rośnie ale lekarz jeszcze nie widzi nic w usg za szybko trochę. na ostatniej wizycie u endo powiedziała mi że gdybym była w ciąży to mam zwiększyć dawke do półtorej tabletki i zaraz się zgłosić do niej, jednak wizytę mam dopiero 27 listopada czyli za przeszło 2 tyg. Czy mam do tego czasu jeść te półtorej tabletki? Czy to nie zaszkodzi ciąży? Czy któraś z was była w takiej sytuacji?

    ona32
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 14 listopada 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy miałaś ostatnio badane TSH i jaki miałaś wynik?

  • ona32 Przyjaciółka
    Postów: 151 28

    Wysłany: 15 listopada 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnia beta robiona 7 maja tsh 0,91 Ft4 13,6. W poniedziałek idę na kolejne tsh i ft4 także zobaczymy jakie wyniki bedą

    ona32
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czy któraś z Was mieszka może w uk i orientuje się jakie są tutejsze normy tsh, ft3 i ft4 dla ciężarnych?

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, odebrałam dziś wyniki. Moje TSH 3.09 trochę się denerwuje. Do Endo idę za kilka dni. Ginekologa mam w czwartek więc pewnie już będzie mógł pomóc jednak czy mam się denerwować?

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muminka83 wrote:
    Witam, odebrałam dziś wyniki. Moje TSH 3.09 trochę się denerwuje. Do Endo idę za kilka dni. Ginekologa mam w czwartek więc pewnie już będzie mógł pomóc jednak czy mam się denerwować?
    U mnie tsh skoczylo do 3,66, od razu pognałam do lekarza po recepte na letrox. Biorę od kilku dni 37,5mg, mam nadzieję, że pomoze..
    Nie dziwię się, że sie denerwujesz, przecjodzilam to samo, najgorsza jest ta niemoc w czasie oczekiwania na wynik/na wizytę i myśli, czy nie będzie za późno. Ale najważniejsze, że działamy. I musi być dobrze! :)
    W którym tygodniu jesteś? Byłaś już u endo? Co doradził Ci ginekolog?

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam problemy z tarczycą;/ Przed zajściem w ciąże wynosiło ok 2 i wtedy moja gin przepisała mi leki. Teraz moje TSH wzrosło do 3,83 (badanie w 5 tyg) obecnie biorę eutyrox 25, myslicie zeby zwiększyc samodzielnie dawke do 50?
    wizyte u gin i endo mam dopiero po nowym roku ;/

    3i492n0agf4rykt3.png
‹‹ 23 24 25 26 27
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ