X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH w I trzymestrze
Odpowiedz

TSH w I trzymestrze

Oceń ten wątek:
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam właśnie od gina, ciaza ładnie widoczna, zarodek 2,2 mm malusi kropek na razie, z USG wychodzi 5 tydzien + 6 dni a nie 6 tydzien +3 dni co by sie zgadzało z terminem owulacji. Martwi mnie natomiast TSH wyszło 2,9 a norma w I trymestrze jest 2,5 max i boje sie trochę o moje maleństwo.... Jutro biegne do endokrynologa!! Miała z Was któraś podwyższone ???

    paulinaw lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj jeszcze FT4, ono jest bardziej miarodajne. TSH lubi w ciąży zaszaleć.
    Moje TSH w 8tc 0,25, w 12tc 5,07, ale FT4 w normie, więc endo powiedział, że nie ma się czym martwić.

    gosiunia, Anna255 lubią tę wiadomość

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepisał euthryx pół tabl na czczo i oczywiście usg tarczycy i te badania o których mówisz:)
    Będzie dobrze:)

    Kate

    np55zzc.png
  • Selene Autorytet
    Postów: 1318 2158

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania na tarczycę tylko dlatego, iż u mojej mamy wykryto Hashimoto, zrobiłam kontrolne badanie gdyż podobno jest to dziedziczne i wyszło mi TSH 5,8.

    Poszłam z tym badaniem do endokrynologa, powiedział, że musimy tarczycę wyrównać, gdyż z takim wynikiem zajście w ciąże na ten stan może być praktycznie zerowe. Nie zmartwiło mnie to, gdyż dopiero zaczęliśmy się starać z mężem.

    Lekarz ani ja nie wiedzieliśmy jednak, że w tamtym momencie już prawdopodobnie byłam w ciąży (2 dni później zrobiłam test - wynik pozytywny).

    Teraz biorę Letrox 50 - 1 tabletkę dziennie, czuję się bardzo dobrze, TSH powtórzę za 3 tygodnie.

    Pozdrawiam wszystkie mamy z niedoczynnością tarczycy - musimy się wspierać :)

    kittykate, Kajtka, Monkey, Sówka_83, RybciaM lubią tę wiadomość

    eNortjKzUjIytDAwMVKyBlwwFXACzg,,50.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie :) normujemy tarczyce i wszystko będzie dobrze :)
    Pozdrawiam :)

    Kate

    np55zzc.png
  • ewelinka_shn Autorytet
    Postów: 773 490

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty ja mam 2,23 i tez biore 0,5 tabletki euthyrox25.

    kittykate lubi tę wiadomość

    w57vpc0zcrqzma1r.png
  • Picia Przyjaciółka
    Postów: 114 53

    Wysłany: 2 maja 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Wróciłam właśnie od gina, ciaza ładnie widoczna, zarodek 2,2 mm malusi kropek na razie, z USG wychodzi 5 tydzien + 6 dni a nie 6 tydzien +3 dni co by sie zgadzało z terminem owulacji. Martwi mnie natomiast TSH wyszło 2,9 a norma w I trymestrze jest 2,5 max i boje sie trochę o moje maleństwo.... Jutro biegne do endokrynologa!! Miała z Was któraś podwyższone ???

    Nie wytrzymalas ? :D mialas miec wizyte 30-tego :D 2,2 fasoleczka <3 slodko.
    A serduszko juz bylo widoczne ?

    A z tarczyca wszystko sie unormuje, nie martw sie :*

    paulinaw lubi tę wiadomość

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 2 maja 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Picia wrote:
    Nie wytrzymalas ? :D mialas miec wizyte 30-tego :D 2,2 fasoleczka <3 slodko.
    A serduszko juz bylo widoczne ?

    A z tarczyca wszystko sie unormuje, nie martw sie :*

    Picia miałam mieć wizytę 29 tylko pomieszalam :)
    Serduszka jeszcze nie było, mam iść 13 maja.
    Czekam tez z niecierpliwością a póki co odpoczywamy w Bieszczadach!

    Kate

    np55zzc.png
  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 3 maja 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Picia miałam mieć wizytę 29 tylko pomieszalam :)
    Serduszka jeszcze nie było, mam iść 13 maja.
    Czekam tez z niecierpliwością a póki co odpoczywamy w Bieszczadach!


    To miłego wypoczywania :) Już się zmartwiłam bo nic się nie odzywasz :) ale pięknie jak już jest Fasolka :* Poczekaj jak zobaczysz serduszko <3

    Angela85 lubi tę wiadomość

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulinaw wrote:
    To miłego wypoczywania :) Już się zmartwiłam bo nic się nie odzywasz :) ale pięknie jak już jest Fasolka :* Poczekaj jak zobaczysz serduszko <3

    Dziękuje!!! Po prostu oderwałam sie totalnie, miałam tydzien wolnego i nie chciałam tu przesiadywać za bardzo :)
    Dzięki temu jestem zrelaksowana i wypoczęta! Weekend majowy udany w pełni!!!
    Chociaż senność i zmęczenie dają mi w kość na maksa!!! :)

    O Was kochane tez myśle cały czas i pamietam!! I co jakiś czas zaglądam!!!
    Strasznego mam lenia jeśli chodzi o powrót do pracy.... Chciałabym już iść na L4....


    paulinaw lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • paulinaw Znajoma
    Postów: 27 7

    Wysłany: 5 maja 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj bo jak będziesz na L4 to znowu będziesz chciała do pracy, mnie przymuszono wcześniej, bo ciąża może być zagrożona. I co kota dostaję :D ile można sprzątać i jeść? Chociaż pogoda jak dopisuje to na spacery chodzę :)

    Pamiętaj czekamy na dalsze wieści :)
    Buziaki :*

  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 10 maja 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kittykate, jak nie masz wskazań do L4 to się tylko ciesz. W pracy jak już się dowiedzą że jesteś w ciąży to i tak będzie fajnie. A co do lenia to też miałam na pewnym etapie, ale teraz wszystko wróciło do normy i jestem naprawdę zadowolona że dalej pracuję.

    A co do TSH to w ciąży lubi sobie ono też... spaść :)
    A miałam przed ciążą (dosłownie dwa tygodnie przed owu) badane i wyszło 2,95. Nawet nie zdążyłam się skonsultować z lekarzem (i nie miałam pojęcia że to zły wynik) jak zaszłam w ciążę, co przy tym wyniku jest raczej dziwne ;) Ale najlepsze jest to, że TSH w 7 tygodniu było już tylko 2,13, a w 13 tygodniu 1.1. Także tarczyca w ciąży lubi sobie przyszaleć w obie strony - jednym się pogarsza, drugim polepsza.

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • Monica Ekspertka
    Postów: 170 185

    Wysłany: 11 maja 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku bardzo serdecznie gratuluje fasolki i życzę oczywiście zdrówka i Tobie i maluszkowi niech się rozwija. Co do TSH ja dostałam plamienia w 6 tygodniu ciąży moje TSH to było 6,58 obecnie spadło do 2,48 biorę Euthyrox 50 raz dziennie na czczo pól godz.przed jedzeniem i polecam bardzo bo to mi poleciła moja endokrynolog CENTRUM MATERNA DHA bo stwierdziła że są to jedyne witaminy które mają tak dużo ważnego jodu. USG czyściutko żadnych guzków dziecko się rozwija wspaniale dotrwałam do 5 miesiąca ale co miesiąc robię tsh no i leczę się na niedoczynność tarczycy bo okazało się że przez tarczycę mogłam stracić maluszka.Jedyne pocieszenie to że tarczyca moze wrócic całkowicie do normy po rozwiązaniu:)Pozdrawiam

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 maja 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tarczycę pod obserwacją na razie bez leczenia.
    Moje TSH oscyluje w granicach 2-2.5, FT4 mam w normie. W cyklu w którym zaszlam w ciążę miałam 2.56 - ciut za dużo. Jak wyszedł mi pozytywny test powtórzyłam badanie i było 2,39, ft4 w środku normy. Zalecenia gin-endo pozostały bez zmian - tylko mam brac witaminki z jodem i selenem, tylko kontrola będzie cześciej bo co 4tyg (normalnie raz na pół roku).
    Wysoką dawkę jodu mają też witaminki LadeeVit ostatnio je łykam.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 11 maja 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pregna Plus tez ma :) ja obecnie łykam.
    Dziękuje i pozdrawiam! Życzę dużo zdrowka, kontrole mam za 2 -3 tyg :)

    Kate

    np55zzc.png
  • Kasieńka89 Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Błaga was o pomoc bo sie strasznie martwie. od początku ciązy jestem pod kontrolą endokrynologa i miałam wyniki tsh ok zawsze cos lekko powyżej 1. terez jestem w 13 tyg i wynik mam za niski i wynosi 0,67 a nie biore zadnych tabletek. a wizyte mam dopiero 1.07:( i nie wiem co robić.

    Kasieńka89
  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasieńka89 wrote:
    Witajcie dziewczyny. Błaga was o pomoc bo sie strasznie martwie. od początku ciązy jestem pod kontrolą endokrynologa i miałam wyniki tsh ok zawsze cos lekko powyżej 1. terez jestem w 13 tyg i wynik mam za niski i wynosi 0,67 a nie biore zadnych tabletek. a wizyte mam dopiero 1.07:( i nie wiem co robić.

    Niski poziom TSH świadczy o nadczynności tarczycy, ale Twój jest jeszcze w normie i wg mnie nie ma powodu do niepokoju.
    Jak pisałam wcześniej zbadaj jeszcze FT4, ono jest bardziej miarodajne w ciąży, bo TSH lubi szaleć.

    Kasieńka89, Eff, Aagusia lubią tę wiadomość

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasieńka89 wrote:
    Witajcie dziewczyny. Błaga was o pomoc bo sie strasznie martwie. od początku ciązy jestem pod kontrolą endokrynologa i miałam wyniki tsh ok zawsze cos lekko powyżej 1. terez jestem w 13 tyg i wynik mam za niski i wynosi 0,67 a nie biore zadnych tabletek. a wizyte mam dopiero 1.07:( i nie wiem co robić.
    Moja endo powiedziałą mi dziś, że dla ciąży norma tak naprawdę wychodzi 0,03 do 2,5. I nie martwić się niskimi wynikami, bo nie stanowią zagrożenia dla dziecka. Zagrożenie stanowi dopiero wysoki poziom tsh. mój np na chwilę obecną to 4,89, mimo, że 3 tyg temu miałam 1,55. Hashimoto daje o sobie znać. Ale endo uprzedzała mnie, że w ciąży dopiero tak naprawdę ujawni się jak bardzo tarczyca nie funkcjonuje. I niestety biorę coraz większe dawki. W tej chwili 125.

    Kasieńka89, gosiunia, Konwalia lubią tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • julaa85 Autorytet
    Postów: 518 175

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzisiaj odebrałam tsh i wynik 0,39, troszkę się martwię, bo Pani w okienku powuiedziała,ze niskiee...

    3jvz82c33fw7rxzh.png
    3jvzanlizwq4fxt1.png
  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julaa85 wrote:
    ja dzisiaj odebrałam tsh i wynik 0,39, troszkę się martwię, bo Pani w okienku powuiedziała,ze niskiee...
    Dla ciąży jest to wynik jak najbardziej prawidłowy. "Pani w okienku" wiedziała, że jesteś ciężarna?

    gosiunia, Eff, Kad lubią tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ