X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH w I trymestrze OCENCIE
Odpowiedz

TSH w I trymestrze OCENCIE

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj odebrałam wyniki TSH, wynik to 2,05 uIU/ml. Zamartwiam się teraz, że to zły wynik, naczytałam się, że powinien być poniżej 2! 2 late temu badałam tarczyce z usg 9profilaktycznie) i było wszystko ok! Wyszło wtedy 1,3! ;(
    Jutro 1 wuzyta u gina, boję się ;(

    Jak myślicie dziewuszki :( ?

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem, jak powinno być, słyszałam tylko, ze w momencie starania się powinno być poniżej 2,0.
    Ja wyniki na tarczycę robię jutro.
    A co Ci powiedział lekarz?

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wŁAŚNIE JESTEM JUTRO UMÓWIONA NA 1 WUZYTĘ, ALE JAK REJESTROWALAM SIĘ TELEFONICZNIE TO DOKROR MÓWIŁA, ŻEBYM PRZED WIZYTĄ ZROBIŁA.

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki za capsa. :(

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma sprawy.
    Ok to jutro trzymam kciuki mocno!

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3,07ulU/ml i też zaczynam się martwić, że to dużo. Na szczęście jutro ide na wizyte i się dowiem co i jak.

    Nigdy nie myślałam nawet, że moge mieć coś z tarczycą :o

  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też. Bo 2 lata temu tarczyca + usg w normie. Podobno w ciąży się zmienia.
    Martwię się, bo z kolei moja mama miała problemy z tarczycą, miała całą w guzkach i ma całą wycieta.
    Buziulka ja też mam jutro wizytę, także też tyle dobrze. :(

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miesiac temu mialam 2,46 i wg lekarzy jest ok...w sumie u mnie taka tarczyca to norma, i tak jest ciut nizsza bo raz mialam 2,73

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja znajoma w i| trymestrze ciazy miala wynik ponad 4, przed ciaza bylo ok, dostala leki od endokrynologa jakos ok 10-12 tyg i wszytko bylo ok, maluch zdrowy tazke nie ma co sie martwic, byc moze na czas ciazy lekarz zleci euthyrox i jod do porodu, a potem w zaleznosci od wynikow badan odstawi lub nie, ja sie dowiedzialam o problemach z tarczyca podczes staran - wynik 3,6, dostalam leki- teraz kiedy podejrzewam ciaze dawke mam zwiekszona i obowiazkowo co miesiac badania

    Chanela lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 miesiące temu miałam wynik 3, 38 TSH przy braniu codziennie tabletek euthyrox 25 i poszłam do endo prywatnie zwiększył dawkę tabletek na 50 i wyniki 1,86 i dzieki temu zaszłam w ciąże, byłam tydzień temu ponownie na wizycie to powiedział endo ze mam sie do niego zgłosić tak mniej więcej koniec czerwca początek lipca z wynikami badan na TSH i FT4 i wtedy określi na ile ma mi podwyższyć dawkę bo w ciąży trzeba podwyższyć hormony. I trzeba być pod stała opieką endo. Ale to nie wiem czy wszystkie tak muszą bo ja mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dzisiaj u gina i powiedziała mi, że skoro nie mam problemów z tarczycą to wynik jest ok i mam się nie martwić. Więc nie wiem

  • kiniaczek84 Autorytet
    Postów: 1307 291

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    talia wrote:
    3 miesiące temu miałam wynik 3, 38 TSH przy braniu codziennie tabletek euthyrox 25 i poszłam do endo prywatnie zwiększył dawkę tabletek na 50 i wyniki 1,86 i dzieki temu zaszłam w ciąże, byłam tydzień temu ponownie na wizycie to powiedział endo ze mam sie do niego zgłosić tak mniej więcej koniec czerwca początek lipca z wynikami badan na TSH i FT4 i wtedy określi na ile ma mi podwyższyć dawkę bo w ciąży trzeba podwyższyć hormony. I trzeba być pod stała opieką endo. Ale to nie wiem czy wszystkie tak muszą bo ja mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy.


    moj endo powiedział jak byłam w marcu z wynikami TSH 1,87 ze jest oki i ze norma dla staraczek to od 1 do 2 w piatek ide na kolejna wizyte dziś byłam na badaniach bardzo jestem ciekawa jak wyniki bo gin mi powiedział ze w ciązy bardzo te wartości sie zmieniaja pewnie tak jak endo mowił bedzie trzeba zwiekszyc dawke obecnie biore euthyrox 50 nom a tak wogole to choruje na Hashi i co za tym idzie niedoczynnosc tarczycy

    9f7j3e5e8v9541eg.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2,9 i lekarz powiedział że najlepiej aby była poniżej 2,5 w ciąży
    dostałam Euthyrox 75 pół tabl rano poł godz przed posiłkiem i po 4 tyg spadło do 0,94! :D USG tarczycy w porządku czysto, wolne FT4 w normie. Ale przez całą ciążę będę brała ten lek tylko w połowie II trym może mi zmniejszyć dawkę.

    Także nie martwcie się :)

    Kate

    np55zzc.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaOvulanka wrote:
    Dzisiaj odebrałam wyniki TSH, wynik to 2,05 uIU/ml. Zamartwiam się teraz, że to zły wynik, naczytałam się, że powinien być poniżej 2! 2 late temu badałam tarczyce z usg 9profilaktycznie) i było wszystko ok! Wyszło wtedy 1,3! ;(
    Jutro 1 wuzyta u gina, boję się ;(

    Jak myślicie dziewuszki :( ?
    I jak tam, co Ci powiedział lekarz o tych wynikach?

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • NowaOvulanka Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedzial, ze wynik ok :)

    agnb6 lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dyout0sx3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiniaczek84 wrote:
    moj endo powiedział jak byłam w marcu z wynikami TSH 1,87 ze jest oki i ze norma dla staraczek to od 1 do 2 w piatek ide na kolejna wizyte dziś byłam na badaniach bardzo jestem ciekawa jak wyniki bo gin mi powiedział ze w ciązy bardzo te wartości sie zmieniaja pewnie tak jak endo mowił bedzie trzeba zwiekszyc dawke obecnie biore euthyrox 50 nom a tak wogole to choruje na Hashi i co za tym idzie niedoczynnosc tarczycy


    moja siostra też ma ta chorobę, ma dwójkę dzieci zdrowych ale też na początku miała problem z zajściem w ciążę, tylko siora to bierze tabletki 125, 100 albo jeszcze większe to zależy od wyników.

    no niestety niedoczynność tarczycy choroba na całe życie tak jak i branie tabletek.

    chociaż znam jedną parę co też się starają i również ona ma problemy z tarczycą, lekarz jej powiedział to i tak ona wolała na swoją rękę się leczyć jakimiś tam ziółkami czy innymi "zdrowotnymi" rzeczami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaOvulanka wrote:
    Lekarz powiedzial, ze wynik ok :)

    to super że wszystko ok :)

    NowaOvulanka lubi tę wiadomość

  • kiniaczek84 Autorytet
    Postów: 1307 291

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jutro odbieram wyniki bardzo jestem ciekawa jakie bedą:)

    9f7j3e5e8v9541eg.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NowaOvulanka wrote:
    Lekarz powiedzial, ze wynik ok :)
    No to dobrze! :)

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • Ewka89 Autorytet
    Postów: 577 541

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pierwszy wynik 4,32, lekarz przyjmujacy na NFZ swierdził że "mam iśc do endokrynologa", skonsultowałam wynik z lekarzem prywatnym i po miesiącu powtorzyłam badanie, dziś odebrałam wynik i jest w normie. Lekarz prywatny mówił że wynik troche powyżej na początku ciąży może byc troche zakłamany ze względu na b- HCG, dlatego zanim staniemy w kolejce do endo, albo wydamy miliony na wizyty to trzeba powtórzyc wyniki.

    4dbc34fc83.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ