X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH W ciąży
Odpowiedz

TSH W ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malinka2308 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 marca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Jestem w 6.tygodniu ciąży. Odebrałam dzisiaj wyniki TSH- mój wynik to 3.94. Czytałam że norma dla kobiet w ciąży to 2.3. Trochę się zmartwiłam tym. Możecie powiedzieć co teraz będzie? Może ktoś miał podobnie?
    Wizytę mam dopiero 2 kwietnia ale strasznie się martwię...

  • Sylwiu Autorytet
    Postów: 430 280

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej idz do endokrynologa, ktory przepisze Ci leki na zbicie tsh

  • ListopadowaMama Autorytet
    Postów: 365 273

    Wysłany: 28 marca 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym prędzej pędź, szukaj endokrynologa, najszybciej prywatnie. Poszukaj takiego, który przyjmuje ciężarne. Musisz zadziałać i zbić jak najszybciej to tsh, bo dla wczesnej ciąży taki poziom jest bardzo niebezpieczny. Wiem jak to jest na swoim przykładzie, bo pierwszą ciążę straciłam w 7 tygodniu najprawdopodobniej przez tarczycę. Teraz jestem w drugiej ciąży (jutro 10tc :) ) i pod ścisłą kontrolą endokrynologa i wszystko jest w porządku. TSH trzymamy w granicy 1, jak podobno do 12 tygodnia jest najbezpieczniej

    201910251756.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 1 maja 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobny wynik (3,86) i od razu do endokrynologa mnie skierowano. Musialam brać letrox 50, potem tylko kontrolować poziom i nawet zmniejszyć dawkę bo za mocno spadło tsh - utrzymywać do 2,5.. najlepiej prywatnie na pierwszą wizytę jeśli na już.. albo na cito do tygodnia czasu mają obowiązek Cię przyjąć na NFZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 22:33

    da8300b52b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży 4 t u do tego że mam Hashimoto, TSH 3,8. Wizytę mam we wtorek u endo. Mój ginekolog mówi żeby czekać te 2 dni, że to niewiele zmieni. Czy szukać jutro kogokolwiek? Myślicie że ma rację? Będę Wam wdzięczna za sygnał.

  • Madziula100 Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 28 maja 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam TSH na poziomie 3.8. Ginekolog na wizycie nastraszył mnie i kazał nie czekać ani chwili tylko od razu zwiększyć dawkę leku (bo ja przed zajściem w ciążę miałam niedoczynność i Hashimoto, więc na lekach już byłam tylko za słaba dawka). Wizytę u endokrynologa mam dopiero 3 czerwca. Zastosowałam się do zaleceń ginekologa i od razu tego samego dnia zwiększyłam dawkę. Mam nadzieję, że choć trochę udało się już zbić to TSH.. Ginekolog twierdzi, że w ciąży nie boimy się zbyt niskiego TSH, tylko zbyt wysokiego, dlatego zbijać zbijać jak najszybciej. A jak samopoczucie Gagaga?

    Czekam na Drugie Szczęście :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula100 wrote:
    Ja też mam TSH na poziomie 3.8. Ginekolog na wizycie nastraszył mnie i kazał nie czekać ani chwili tylko od razu zwiększyć dawkę leku (bo ja przed zajściem w ciążę miałam niedoczynność i Hashimoto, więc na lekach już byłam tylko za słaba dawka). Wizytę u endokrynologa mam dopiero 3 czerwca. Zastosowałam się do zaleceń ginekologa i od razu tego samego dnia zwiększyłam dawkę. Mam nadzieję, że choć trochę udało się już zbić to TSH.. Ginekolog twierdzi, że w ciąży nie boimy się zbyt niskiego TSH, tylko zbyt wysokiego, dlatego zbijać zbijać jak najszybciej. A jak samopoczucie Gagaga?

    Cześć, ja dziś lepiej. Byłam u endo i powiedział że ważne jest FT4. Tsh za wysokie ale mam lek. Powiedział-to wczesna ciąża, ale jeśli się coś wydarzy to nie przez tarczyce.
    Także sprawdź może FT4 no i oczywscie bierz leki. Ja mam Letrox 50 i kontrolę 3 lipca.

  • Madziula100 Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 29 maja 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FT4 mam chyba ok 1,49 (norma 0,93-1,71), ale zobaczę co powie lekarz. A wiesz może jakie powinno być FT4? Lepiej żeby było bliżej dolnej czy górnej granicy normy?

    Czekam na Drugie Szczęście :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula100 wrote:
    FT4 mam chyba ok 1,49 (norma 0,93-1,71), ale zobaczę co powie lekarz. A wiesz może jakie powinno być FT4? Lepiej żeby było bliżej dolnej czy górnej granicy normy?

    Podobno lepiej górnej granicy. Więc jak bierzesz leki i endo Ci to skontroluje, to na pewno będzie dobrze :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ