X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TEST NIFTY - tak czy nie?
Odpowiedz

TEST NIFTY - tak czy nie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Daria.las Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was. Rozważam wykonanie testu NIFTY. Bardzo proszę o was o opinie. Czy zdecydowałyscie się na to badanie? Warto? Czy odpuścić?

  • Flara Autorytet
    Postów: 1073 843

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży robiłam i byłam bardzo zadowolona, bo o wiele spokojniejsza. U mnie nie było wskazań do testu, usg genetyczne wyszlo prawidłowo, test papa teoretycznie też, ale chcieliśmy mieć więcej pewności i pomimo kosztów się zdecydowaliśmy. W tej ciąży też planuje robić, zwłaszcza że mam już swoje lata i wynik papa po skorygowaniu o wiek może nie być korzystny, a tak przynajmniej będę mieć większa pewność że jest ok a spokój bezcenny.
    Oczywiście musisz pamiętać że ten test nie wykrywa wszystkich nieprawidłowości.

    Daria.las lubi tę wiadomość

    2017 - listopad - córka :)
    2020 - sierpień - córka :)
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam, baa nawet wzięłam kredyt na to... Ale tego spokoju do końca ciąży nikt Ci nie odbierze 😉 Wiadomo że jest mnóstwo innych wad, które mogą wyjść po urodzeniu, ale jednak te które wykrywa test są dość ciężkie.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 6 grudnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robiłam w dwoch ciazach
    tego spokoju nie dałoby sie czym innym zyskac

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Puella1 Przyjaciółka
    Postów: 115 80

    Wysłany: 13 lutego 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam Sanco ze względu na wiek. Również nie żałuję, bo prawidłowy wynik daje bezcenny spokój. Przy okazji płeć dziecka można poznać :)

    oar83a3f30hx2f6x.png
    2012 - syn
    2015 - córka
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 15 lutego 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puella1 wrote:
    Ja robiłam Sanco ze względu na wiek. Również nie żałuję, bo prawidłowy wynik daje bezcenny spokój. Przy okazji płeć dziecka można poznać :)

    co to znaczy Sanco ze względu na wiek? Czy chodziło Ci o to, że w ogóle test ze względu na wiek, czy że akurat ten konkretny?

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 2 marca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w drugiej ciąży też robiłam Nifty. Upewniłam się że dziecko jest zdrowe i poznałam płeć w 11 tyg. Teraz chyba czekam na trzecie i na pewno zrobię bo prowadzę trochę znerrwixowane życie i chyba nie miałabym spokoju przez pół xiazy ze coś może być nie tak.

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • Bryś Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 6 marca 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam Sanco Plus ponad rok temu. Przed pobraniem była obowiązkowa rozmowa z genetykiem i o ile wykrywalność tych trzech zespołów jest ok, tak mikrodelecji już niekoniecznie. A to czasem wcale nie są lekkie wady. Nie pamiętam, jak to procentowo wychodziło, 60, 70%? Nie chcę kłamać. Pamiętam, że pani genetyk wyraźnie to podkreślała. Ja już raczej w ciąży nie będę, ale nie wiem, czy nie zdecydowałabym się na badania inwazyjne. Chociaż to też nie jest gwarancja zdrowego dziecka.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ