X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr szybki przyrost beta HCG
Odpowiedz

szybki przyrost beta HCG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 22 lutego 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    A kiedy miałaś OM?
    OM byla 21 stycznia, potwierdzona owulka 31 stycznia. Myslisz, ze mam powody do niepokoju?

    Palemka lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    OM byla 21 stycznia, potwierdzona owulka 31 stycznia. Myslisz, ze mam powody do niepokoju?

    Myślę, że powody do niepokoju to będziesz mieć, jeśli będziesz czytać głupoty w internecie :)

    Przyrosty są duże, ale nie gigantyczne, jak na np. ciążę biochemiczną. Miałaś na USG już uwidoczniony zarodek? Czy jeszcze przed USG?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 22 lutego 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Myślę, że powody do niepokoju to będziesz mieć, jeśli będziesz czytać głupoty w internecie :)

    Przyrosty są duże, ale nie gigantyczne, jak na np. ciążę biochemiczną. Miałaś na USG już uwidoczniony zarodek? Czy jeszcze przed USG?
    Przyrosty faktycznie nie są jakieś duże, ale zastanawia mnie, czemu zamierzone wartości w 5 tygodniu są takie wysokie jak normy dla 6 tygodnia. Jestem już po usg, widzialam zarodek i teraz czekamy kilka dni na serduszko

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 22 lutego 2019, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo normy to jest średnia wartość pomiaru hormonu beta HCG w danym tygodniu ciąży, z badań iluś set tysięcy kobiet, w różnym wieku, różnie odżywiających się, żyjących w różnych środowiskach, a do tego w ustalaniu norm, czyli średniej, zwykle odrzuca się największe i najmniejsze wyniki, więc pewna część badanych zostanie pominięta. Twoja rozbieżność nie jest jakaś drastycznie odbiegająca od normy, gdyby maksimum było 7 000, a Ty byś miała 100 000 to byłoby to wyraźnie niepokojące, ale bez przesady :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Palemka Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 1 marca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się wyjaśniło, skąd taki szybki przyrost bety :). Jest parka :).

    Paula_30 lubi tę wiadomość

  • Liv Koleżanka
    Postów: 83 4

    Wysłany: 23 marca 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny
    U mnie w 12 dniu po owulacji beta wyszla 21, a w 14 dniu po owu (dokładnie po 48g) wyszło 107.
    Myślicie, ze to ok? Progesteron w 14 dniu wyniósł 74.
    Kalkulator pokazał, ze wynik s normie ale strasznie duży wydaje mi sie ten przyrost .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2019, 22:54

  • Palemka Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 26 marca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liv wrote:
    Czesc Dziewczyny
    U mnie w 12 dniu po owulacji beta wyszla 21, a w 14 dniu po owu (dokładnie po 48g) wyszło 107.
    Myślicie, ze to ok? Progesteron w 14 dniu wyniósł 74.
    Kalkulator pokazał, ze wynik s normie ale strasznie duży wydaje mi sie ten przyrost .

    Hmm. Ja miałam w ciągu 4 dni (te same godziny pobrania krwi) przyrost z 90 do 700, czyli też sporo, ale nie wiem, czy na samym początku ten wzrost nie jest taki bardzo szybki właśnie. Grunt, żeby się mieścił w "widełkach" dla danego tygodnia ciąży. Każda ciąża jest inna, więc choć są pewne normy, jak powinna przyrastać beta, to i tak natura wie lepiej. Może będą bliźniaki :p, tak jak u mnie. Tak naprawdę tylko lekarz Ci odpowie na te pytania podczas USG, ale też chyba nie szybciej niż w 6. tygodniu ciąży, bo wcześniej po prostu bardzo często niewiele widać.

    Co do progesteronu - wynik jak na II trymestr bardziej, ale jeśli miałaś stymulowaną owulację albo przyjmujesz progesteron w jakiejś formie (doustnie, dopochwowo), to chyba wynik też może wyjść zawyżony. A może po prostu taki masz poziom i już. Ja w 5. tygodniu miałam ponad 300, bo miałam owulację bardzo mocno stymulowaną (15 jajeczek :p). A poza tym przyjmowałam progesteron dopochwowo. Potem powoli zaczął spadać, a lekarz kazał redukować dzienną dawkę progesteronu. Wszystko ustal z lekarzem, my tu możemy tylko gdybać :).

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron w I trymestrze może mieć wartość nawet do 90, więc w granicach normy.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 1 maja 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przyrost w ciągu 48h z 1300 na 3600 i miałam jeden zarodek=jedno silne dziecko. A piszą, że powyżej 1000 beta wolniej przyrasta.. Nie ma reguły!

    da8300b52b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ