X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr styczniowe pozytywne wieści :) kto dołączy???
Odpowiedz

styczniowe pozytywne wieści :) kto dołączy???

Oceń ten wątek:
  • olenka86 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 25 lutego 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    ja też nie mam żadnych objawów, a na usg genetyczne idę 12 marca. To będzie 12 tydzień. Co dzień zastanawiam się czy wszystko w porządku. Czasem mnie podbrzusze poboli czy zakuje- wtedy od razu mam obawy czy coś się nie dzieje. Już sama nie wiem co lepsze. Czuć coś czy nie czuć...

    Ale grunt to pozytywne nastawienie. Zobaczycie u wszystkich będzie dobrze :) Musimy jeszcze tylko trochę wytrzymać i lekarze rozwieją nasze wątpliwości.

    Udanego dnia :)

    2nn39n73974v17r5.png
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 25 lutego 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Pojawiłąm się tutaj u was jakiś czas temu, potem zamilkłam bo cały czas siedziałam na "pierwszy cykl po poronieniu". W takiej włąśnie ciąży jestem teraz, poronienie 16 listopada, a teraz mam 10tc. Na początku było mnóstwo strachu, teraz powoli się uspokajam, ale jednak troche paniki jest, a to, że coś zakłuło, a to, że nie ma objawów prawie wcale. Żadnych wymiotów w tej ciaży, raz mnie zemdliło od zapachu gotowanych flaczków u babci i tyle, poza tym waga rośnie, mam apetyt całkiem spory no i ten okropny trądzik, którego nie miałąm nawet w czasie dojrzewania, a teraz mam twarz zsypaną jak nastolatka ;] pierwsze usg zrobiłam prywatnie w 8 tc, bo z NFZ wyznaczono mi dopiero na połowe marca. Serducho biło, widziałam i słyszałam, to mnie uspokoiło, że jest, że żyje i się rozwija. dwa tyg temu miałam plamienie, poleciałam na izbe przyjęć, ale nadal serduszko bie także juhu! Najprawdopodobniej rozrost kosmówki naruszał mi tkanki i stąd plamienie, dostałam luteine i nakaz siedzenia na doopce w domu. W piątek mam wizytę u swojej prowadzącej, martwie się,bo nadal nic nie czuje w środku, czasem tylko coś mnie pociągnie w stronę jednego, albo drugiego jajnika. Podobnie jak wiele z was, niepokoję się swoją wagą. Nie mam wagi w domu, ale pod koniec roku było to 75 kg, teraz na pewno jest więcej. Momntami tłumacze sobie, że to normalne, że w ciąży się tyje i po porodzie będę się odchudzac, ale, że całe życie mam problem z zaakceptowaniem swoich dodatkowych kilogramów, no to czasem to plus hormony daje wieczorne popłakiwanie, że gruba i w ogóle ble. ;] moj facet ma nie wesoło przez te hormony :) ale znosi dzielnie.

    olenka86, karolcia:)))), BlackLuna, betina89, Joaśka lubią tę wiadomość

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catrina:) mam genetyczne 20 marca wiec mysle ze ok data. Słuchaj kochana a ty idziesz na pierwsza wizyte dopiero? Pamietaj, zeby isc przed 10 tc bo potem ci nie wypłacą pieniazkow po urodzeniu dzidzi.Pozdrawiam

  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczynki:)

    voda, cześć kochana wiem co przechodzisz miałam dokładnie taka sama sytuacje kilka miesięcy wcześniej, już pisałam tutaj czym dla mnie się to skończyło wiec nie będę powielać, dlatego też trzymam kciuki z całych sił, a co do mnie po tym wszystkim podchodzę do tego ze stoickim spokojem inaczej bym chyba zwariowała tym bardziej, że ta ciąża również od początku jest zagrożona niby teraz lepiej ale bać się chyba będę do końca.
    Co do wagi tez już pisałam, zeszłym razem tez się tak przejmowałam wszystkim i skończyło się jak się skończyło(też całe życie walczę z nadwaga taki urok genetyczny w prezencie po rodzince + big cyce, po pierwszej ciąży udało mi się zrzucić 30kg już w pierwszym roku po porodzie, więc wiem że się da tylko trzeba naprawdę chcieć coś ze sobą zrobić, a i tak później warzyłam tyle co ty teraz 75kg i mi to pasowało)tym razem powiedziałam sobie STOP, skoro chciałam zostać mamą (po raz drugi) to doskonale wiedziałam z czym to się wiąże w tym również z dodatkowymi kilogramami, więc kochana przejmować się będziesz potem teraz postaw sobie priorytet że dzidziuś na pierwszym miejscu, głowa do góry i same pozytywne myślenie, a będzie dobrze zobaczysz:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 10:49

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • betina89 Autorytet
    Postów: 461 487

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny o 17 mam wizytę trzymajcie kciuki aby ten cholerny krwiak zwiał;D Nie mogę sie doczekać ekranowego spotkania z naszym potomkiem ;D

    BlackLuna lubi tę wiadomość

    2013[*]2015[*][*][*]
    0bcf50b349.png
    4bc96a8380.png
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 25 lutego 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betina89, na pewno wszytko będzie dobrze, daj znać jak wrócisz jak wypadło spotkanie z małym człowieczkiem:)

    betina89 lubi tę wiadomość

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 25 lutego 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie...wszystkie robicie to genetyczne USG? Bo ja mam wątpliwości. Wiem, że są przypadki, kiedy prawdopodobieństwo wady genetycznej wychodzi duże, potem dziecko i tak rodzi się zdrowe, a przyszła mama podczas ciąży przeżywa traume... Strasznie się boję takiej sytuacji.

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • voda Ekspertka
    Postów: 167 195

    Wysłany: 25 lutego 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nawet nie orientuje, ale jeżeli jest to to usg, o którym poinformowała mnie pani doktor, po czym powiedziała, że koszt takiego badania to 500-600 zł, to nie jestem w stanie go zrobić, nawet gdybym chciała.

    relgqtkfgezfawn9.png


    ............Nasza fosolka [*] 16.11.2013r................
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madiii, badania genetyczne robi się miedzy 11 a 14 tyg ciąży i jest obowiązkowe w ciąży, robi się je na normalnym USG, lekarz sprawdza szerokość fałdy na karku, kość nosową i sprawdza też wymiary maluszka.
    Ale jeżeli chodzi o USG Prenatalne czyli oprócz przezierności karkowej masz też badane ryzyko wystąpienia wad chromosomowych, zespół Patau, sprawdzane jest także wstępnie serduszko maluszka, badanie przepływów przez zastawkę trójdzielną, lekarz sprawdza czy widoczny jest żołądek i pęcherz moczowy, następnie robiony jest test PAPPA itd, to są badania z krwi mamy. Po 20tc jest kolejna wizyta usg z oceną narządów wewnętrznych.
    Takie badanie z tego co słyszałam (nie miałam potrzeby robić w pierwszej ciąży bo wszystko było w porządku, teraz nie wiem jeszcze)są bezpłatne dla kobiet po 35 roku życia lub jeżeli maja skierowanie od swojego lekarza, i to badanie wykonuje tylko lekarz wyspecjalizowany w tej dziedzinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 15:53

    madiiiii lubi tę wiadomość

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 25 lutego 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nawet jestem zapisana na to badanie (samo USG genetyczne bez testu PAPPA-200zł), ale ciągle mam wątpliwości. Obowiązkowe chyba raczej nie jest, bo np. w mniejszych miastach wcale go nie wykonują. Dodatkowo do takiego USG potrzebne jest specjalne oprogramowanie i lekarz, który potrafi je wykonywać.

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madii, Ja chodzę prywatnie do tej samej lekarki co 8 lat temu z córą. Badanie miedzy 11 a 14 tc wtedy wyszło mi bez zarzutu i nie potrzebowałam żadnych dalszych czy dodatkowych badan w tym kierunku (więc może dalsze zależą od przebiegu ciąży i wyników tych podstawowych), ale też byłam młodsza, a wiadomo ze z wiekiem ryzyko rożnych chorób u maleństwa wzrasta. Natomiast z tego co pamiętam badanie na przezierność karkową robiła mi bez problemu moja lekarka prowadząca, ale tez (tu się zgadzam) ma dobry sprzęt a dodam że chodzę prywatnie. Nie spotkałam się z określeniem "czy chce sobie te badania zrobić czy nie". Ale zaintrygowałaś mnie i teraz na piątkowej wizycie się zapytam,a ze własnie te badania będę miała robione to tak przy okazji:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 16:11

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 25 lutego 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, już się w tym wszystkim pogubiłam...Mnie pani doktor skierowała na USG do innego lekarza z odpowiednim oprogramowaniem. Ciekawa jestem jak jest u innych dziewczyn. Robicie takie USG? Jak tak to u swojego lekarza, czy gdzieś indziej?

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam usg genetyczne 20 marca, kosztuje 180 zł w prywatnej klinice. Ja mam tam swoja prowadzącą, jednak nie ona bedzie mi je wykonywać tylko inny lekarz w tej samej klinice oczywiscie.

    madiiiii lubi tę wiadomość

  • betina89 Autorytet
    Postów: 461 487

    Wysłany: 25 lutego 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po wizycie... krwiak już jest bardzo mały i jeszcze mam leżeć...dzidzi większe niż wg ost. miesiączki:) serduszko bije jak należy ..wychodzi 10 tydzien i 2 dni;) za 2 tyg. kolejna wizyta i 2 dni później prenatalne... ;)

    madiiiii, BlackLuna lubią tę wiadomość

    2013[*]2015[*][*][*]
    0bcf50b349.png
    4bc96a8380.png
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 25 lutego 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betina89 gratulacje! Jeszcze trochę poleżakujesz i będzie wszystko w porządku :) A teraz odpoczywaj, póki możesz ;)

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • catarina Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 26 lutego 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia:)))) wrote:
    catrina:) mam genetyczne 20 marca wiec mysle ze ok data. Słuchaj kochana a ty idziesz na pierwsza wizyte dopiero? Pamietaj, zeby isc przed 10 tc bo potem ci nie wypłacą pieniazkow po urodzeniu dzidzi.Pozdrawiam
    Ale to jest moja druga wizyta . pierwszy raz byłam 19lutego . usg mmam miedzy 12a13 tygodniem wyznaczoną . Mój ginekolog przyjeżdza do mojej miejscowości z łodzi i nnie ma w gabinecie usg, jedynie ręczne urządzenie do nasłuchu serduszka.

    catarina
  • catarina Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 26 lutego 2014, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia:)))) wrote:
    ja mam usg genetyczne 20 marca, kosztuje 180 zł w prywatnej klinice. Ja mam tam swoja prowadzącą, jednak nie ona bedzie mi je wykonywać tylko inny lekarz w tej samej klinice oczywiscie.

    karolcia:)))) a w jakiej miejscowości jest ta klunika?Jeśli oczywiście można spytać

    catarina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko. Skad mam wziasc swoja grupe krwi.... bo sie pytala gin ze jak zrobie badania to tez musi znać to ale przeciez na słowo mi nie uwierzy. Ktos mi mowil ze idzie sie do internisty po skierowanie na badanie grupy krwi... ale jak by tak bylo to pewnie gin by mi powiedziala.

  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nandria, a nie masz swojej książeczki zdrowia,którą szpital twojej mamie wydał przy twoim urodzeniu? tam jest zazwyczaj wpisywana grupa krwi. Jak nie to pozostają tylko badania które kosztują ok 20zł-30zł zależy od miasta w , którym mieszkasz. Np w mojej przychodni rodzinnej robią badania(różne)pobierają krew, płace i podają termin odbioru:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 13:22

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2014, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taka ksiazeczke... ale nie wiem czy mi ja uzna. A na kolejne badania nie mam czasu. Dzieki za porade.

‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ