X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr styczniowe pozytywne wieści :) kto dołączy???
Odpowiedz

styczniowe pozytywne wieści :) kto dołączy???

Oceń ten wątek:
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 21 lutego 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie już mdłości prawie minęły. Co więcej...zaczyna powoli wracać mi apetyt i siły życiowe ;)Także sylwiob, jeszcze trochę cierpliwości i powinno być lepiej. Najważniejsze, że na USG wszystko w porządku! :)

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • betina89 Autorytet
    Postów: 461 487

    Wysłany: 21 lutego 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też powoli mdłości opuszczają... ale przestałam jeść mięso, jeszcze tydzień temu parę gryzów zjadłam , teraz już mi nie przechodzi przez gardło. Smak mi nie podchodzi. Ja idę na USG we wtorek, ciekawe co z moim krwiakiem i czym już nie będzie przeciwwskazań by wrócić za biurko.

    2013[*]2015[*][*][*]
    0bcf50b349.png
    4bc96a8380.png
  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 21 lutego 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betina - brak apetytu na mięso to podobno na chłopaka ;)

    Ja apetyt mam, nie powiem, najbardziej ciągnie mnie do mało zdrowych rzeczy: hamburgery, chipsy itp. Ale staram się ich unikać bo mam zamiar mało przybrać w ciąży.
    Przy pierwszej ciąży miałam nudności i mdłości ale przechodziły jak coś zjadłam. A teraz dobrze jest tylko jak jem. Jak przestaje to znowu mnie mdli. Dlatego najgorszy czas staram się przesypiać.

  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 21 lutego 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie z kolei pasztet chodzi po głowie od kilku dni :D Tylko tym ze sklepu jakoś nigdy nie ufałam, więc chyba sama się za niego zabiorę któregoś dnia.
    Betina bardzo mocno trzymam kciuki. Mam nadzieję, że będzie poprawa. Daj znać po wizycie :)

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • betina89 Autorytet
    Postów: 461 487

    Wysłany: 21 lutego 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o jejciu a ja myślała, że przez ten wysyp trądziku będzie dziewczynka i już męża psychicznie nastawiam, bo koniecznie czeka na syna;D Ten trądzik, to chyba tylko hormony:( ;p Mi to obojętne czy syn , czy córka- byle zdrowe. Choć w głębi serca nie ukrywam, że ciagle myślę o sukieneczkach i fryzurkach ;p Oczywiście dam znać od razu po wizycie co i jak ;D

    2013[*]2015[*][*][*]
    0bcf50b349.png
    4bc96a8380.png
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 21 lutego 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betina89, ja też mam niby prace za biurkiem, a pomimo tego lekarka postawiła mi szlaban;/ kazała wybierać albo praca albo ciąża pomimo iż na ostatnim usg 14,02 krakowiaczek już się ładnie wchłoną(na szczęście) bez większych komplikacji po 2 miesiącach lezenia. U Ciebie będzie tak samo zobaczysz, tylko leż grzecznie i nie rozrabiaj:) Natomiast czy będziesz mogła wrócić za biurko czas pokarze, czasami lepiej faktycznie odpuścić i pozwolić sobie na trochę lenistwa:)
    Również czekam na wieści po usg:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2014, 15:51

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 21 lutego 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylswiob, no wiesz co;) ciąża jest po to by sobie pozwolić na trochę szaleństwa:P tak jak mówisz nie przytyć "za dużo" ale jak masz smak to raz na jakiś czas sobie wszamaj tego hamburgera czy paczkę chipsów i nie miej żadnych wyrzutów:) czas na liczenie kalorii będziemy miały po porodzie, a wtedy naprawdę będzie można pomarzyć o chipsach czy hambku na zakąske;)

    Heh surowa marchewka i będę musiała być szczęśliwa;)

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • sylwiob Znajoma
    Postów: 24 12

    Wysłany: 21 lutego 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackLuna - ja mam potworną wagę startową i bardzo się obawiam przekroczenia 90 kg w ciąży :( Więc będę się ograniczała. Ale mi smaka tą marchewką narobiłaś. Jak pojadę do sklepu to sobie kupię :)

  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 21 lutego 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - tylko nie przesadzajcie z marchewką. Za duże ilości witaminy A mogą zaszkodzić. Dlatego wątróbka, mimo że ma duże ilości żelaza w ciąży nie jest polecana. Też się trochę obawiam, bo w szybkim tempie przybyły mi 3 kg. Na razie stawiam na zdrowe jedzenie, bez szaleństw i ograniczeń. Dużo warzyw i owoców, no i oczywiście woda. Powodzenia :)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • catarina Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 22 lutego 2014, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki , a ja mam takue pytanko lekarz kazal mi stosowac kwas foliowy(folic) i femibion ktory tez ma kwas foliowy. Czy moge stosowac tak duza ilość kwasu w ciagu dnia?

    catarina
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 22 lutego 2014, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catarina wrote:
    hej dziewczynki , a ja mam takue pytanko lekarz kazal mi stosowac kwas foliowy(folic) i femibion ktory tez ma kwas foliowy. Czy moge stosowac tak duza ilość kwasu w ciagu dnia?
    ja przyjmuję rano falvit mama i wieczorem kwas foliowy - łącznie powinno być około 600. Do tego dwa razy dziennie magnez - zwłaszcza po kawie.

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • catarina Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 22 lutego 2014, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wychodzi 800

    catarina
  • betina89 Autorytet
    Postów: 461 487

    Wysłany: 22 lutego 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć kwas foliowy nie jest szkodliwy. Warto go też uzupełniać owocami. Ja rano biorę Pregna Plus a wieczorem Acidum folicum 5mg. Musimy dziecku jak najwięcej go dostarczyć.

    2013[*]2015[*][*][*]
    0bcf50b349.png
    4bc96a8380.png
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 22 lutego 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiob, kochana to ty dziunia jesteś:)...ja choć nigdy na top model sie nie lansowałam 75kg, przez leki które zażywałam w zeszłym roku przed ponownym zajściem w ciążę przybrałam w ciągu 4 miesięcy 15kg...( rekord ginesa w tak krótkim czasie bynajmniej dla mnie;/)dla organizmu szok i tragedia dobrze ze palenie rzuciłam z początkiem zeszłego roku bo do jego końca chyba w skarpetkach bym padła na duszności:)az powiedziałam dość i rzuciłam te wszystkie leki w cholerę i miałam zabrać się za siebie nawet już sprzęt wysępiłam od rodziców:) a tu a kuku Kinder surprise:) i tak jestem już ponad 90kg a gdzie tam do końca,tymbardziej że wiekszoś czasu muszę leżec całe szczęście że jestem z natury ubita i nie widać aż tak dramatycznej zmiany wagi po mnie, aczkolwiek ja ja czuje na pocieszenie miseczka stanika skoczyła juz o 3 rozmiary i mam ładne G jak Gigant:) a od lekarki usłyszałam ze jak dobrze pójdzie to pozwoli mi się na lekcje rodzenia zapisać i to wszystko:) życie:) po wszystkim będę miała stalowa motywacje żeby sie zabrać do pracy nad sobą co by maż po pontonie nie musiał skakać po nocach :P a i dodam że po pierwszej ciąży też walczyłam z nadwaga zrzuciłam 30 kg w ciągu pierwszego roku więc da się:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2014, 22:13

    karolcia:)))), moremi, betina89 lubią tę wiadomość

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 22 lutego 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moremi:)dobrze kobitko będziemy uważać:) aczkolwiek ja pisałam żartobliwie jako diecie PO wszystkim:) ale cieszę się że nad nami czuwasz:)

    Nandria:)może widać po tobie bo wyładniałaś:) niektóre dziewczyny maja to szczęscie że pięknieją jak to się mówi w oczach:)

    catarina, ja również biorę rano prenatal który zawiera 0,4mg kwasu foliowego a oprócz tego kwas foliowy sam w sobie również 0,4mg na noc:) więc spokojnie możesz łykać bo on dzidziusiowi nie zaszkodzi, a pomoże na pewno:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2014, 22:10

    moremi lubi tę wiadomość

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 23 lutego 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieńdoberek kobitki:)jak tam? wyspałyście się:)? jak poranek? mam nadzieję, że obyło się bez "wylewności" w toalecie:)
    Ja teraz robię niedzielne śniadanko, a potem czas na codzienną porcyjkę tabletek:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2014, 08:16

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 24 lutego 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki co tu taka cisza?? nieładnie:) ale jakby którejś się nudziło i chciała pogadać to zapraszamy do Nas na wrześniowe mamusie:)
    Pozdrawiam wszystkie cieplutko:)

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
  • catarina Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 lutego 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam
    ja cały czas żyje w strachu , bo nie wiem czy wszystko w porzadku, pierwsze usg mam dopiero pod koniec marca a wizyte u gin 19 marca ,więc dopóki nie usłsze serduszka będe panikowac.

    Tak samo nie mam zadnych objawów, jedynie mam bardzo niskie ciśnienie ..

    catarina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catarina a w ktorym tyg jestes??ja jestem na poczatku 10tc i pierwsze usg mam już za sobą, a na koniec marca już genetyczne.

  • catarina Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 24 lutego 2014, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w 8
    tez myśle o usg genetycznym .
    a czemu tak pozno masz powinni byc pod koniec pierwszego trymestru?

    catarina
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ