X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Staraczki - grupa wsparcia
Odpowiedz

Staraczki - grupa wsparcia

Oceń ten wątek:
  • Kasiulka03 Autorytet
    Postów: 463 165

    Wysłany: 1 lipca 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny czy orientowalyscie się w sprawie wysokości waszego macierzyńskiego gdy wasz pracodawca skorzystał z tarczy. Niestety dla kobiet które pracują na wysokich premiach
    Sytuacja jest nie kolorowa Wraz z znajoma założyłyśmy grupę o nazwie Matki pokrzywdzone przez ZUS-tarcza antykryzysowa Podejmujemy różne działania Chcemy nagłośnić sprawę

    w57vtqywo5hbv0t6.png
  • Mulan Ekspertka
    Postów: 276 55

    Wysłany: 17 lipca 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O czyli druga córeczka super :) No czas leci strasznie szybko, ty też już na finiszu ciąży tylko widzę, że ta trochę cięższa. Moja Hania już bardzo mobilna także też mam pełne ręce roboty, bo wszędzie chce wejść ;) ja też długo nie miałam okresu, dopiero jak mała odstawiła się od cycka to wrócił także to dopiero mój 2gi cykl ale na dziecko się jeszcze nie zdecyduje. Mam cel najpierw schudnąć bo przed 1wszą ciążą miałam już nadwagę i pod koniec ciąży było mi już ciężko, a teraz zostały jeszcze kg po ciąży także byłoby jeszcze gorzej. Ale z drugiej strony dużo myślę o drugiej ciąży dużo się nauczyłam po pierwszej i chciałabym urodzić naturalnie po cc jeżeli tylko byłoby to możliwe na pewno w innym szpitalu, na pewno ze znieczuleniem żeby przetrwać bóle krzyżowe i z inną wiedzą a to dużo zmienia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 19:49

    25.09.2017 Aniołek [*]
    28.11.2019 Hania
    wtq95fo.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 lipca 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak córa :D Lila już z niecierpliwością czeka na siostrę :D ja chcę rodzic w domu 😁 No ale zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Jeśli się nie uda, to mam upatrzony szpital. Na pewno nie chcę rodzic tam, gdzie poprzednio, to mój priorytet. Mam tylko nadzieję, że dotrwam do tego magicznego 38tc,bo nie przestaje mnie prześladować myśl, że mam bardzo mało czasu 😬

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 lipca 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 ja z takim pytaniem moze pomożecie rozwikłać mi moj malutki problem. Otóż od 2 lat staraliśmy się o bobo od 8 miesięcy lecze się u moje gin i się udało, prayjmuje on prywatnie ale irytuje mnie fakt ze musze płacić za badania i na wizytę nie mogę wejść z mężem. Byłam dopiero na 1 wizycie nie mam jeszcze karty ciąży i zastanawiam się czy nie zmienić.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 20 lipca 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez część ciąży chodziłam równolegle do ginekologa prywatnie i na nfz, żeby wysepic chociaż te początkowe badania (cały pakiet - zapalenie wątroby, hiv, toxoplazmoza, cytomegalia, kiła itp), potem zostałam tylko u prywatnego :) Co do wizyt bez męża to może to z uwagi na koronawirusa? Mój mąż też widział małą tylko na pierwszych wizytach, zanim zaczął się ten cały pandemiczny młyn. Od tego czasu cały czas chodzę sama :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2020, 22:44

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 lipca 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dylemat nad lekarzem który przyjmuje prywatnie ale wyniki daje na nfz z racji że jest ordynatorem w szpitalu i przyjmuje z partnerem a drugi to mój lekarz ale wszystko prywatnie i mam wrażenie, że wszystko trzeba mu sugerować i wtedy podejmuje decyzje.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 21 lipca 2020, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka jest jeszcze na tyle wcześnie, że jak tylko masz wątpliwości to zmieniaj :) zaufanie do lekarza w ciąży jest mega ważne :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 22 lipca 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się na wizyte u nowego, mam w wtorek więc zobaczę jakie będzie miał podejście do mnie 🙂

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 24 lipca 2020, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka powodzenia 😊 trzymam kciuki, żeby to był TEN lekarz :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Mulan Ekspertka
    Postów: 276 55

    Wysłany: 29 lipca 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro mi też się marzy poród domowy ❣ ale raczej nie mam co o nim myśleć, bo po pierwsze mam strasznie bojaźliwego męża... A po pierwszym porodzie to już wgl, jak robili cc na szybko, bo za długo czekali, a po drugie mieszkam w bloku i choć mamy kupioną działkę to na przestrzeni kilku lat na pewno nie postawimy domu... chyba że u rodziców ale mąż pewnie by nie chciał, a przekonanie go to jak kopanie się z koniem, także przy drugim dziecku zostaje mi szpital ale na pewno nie ten co ostatnio tylko już upatrzony inny w którym można rodzić vbac i z wykupioną położną, która pomoże mi urodzić, a nie tylko będzie zaglądać na ktg ;)

    25.09.2017 Aniołek [*]
    28.11.2019 Hania
    wtq95fo.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 30 lipca 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mulan ja też w razie czego mam wybrany szpital inny niż poprzednio :) ale cały czas mocno liczę, że uda się w domu :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Bu Autorytet
    Postów: 959 631

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem czy ktoś jeszcze tutaj zagląda, ale musiałam napisać... po 7 latach przesiadywania na forum doczekałam się swojej córeczki :) chciałabym podziękować wszystkim, którzy w tym czasie mnie wspierali, dzielili się swoimi przeżyciami, dzięki Wam było mi łatwiej przejść ciężkie chwile, a nawet pogodzić się, że zostaniemy tylko we dwoje. Za kilkanaście dni Alicja kończy rok <3

    Dziękuję Wam i życzę powodzeniami wszystkim dziewczynom, które szukają tutaj pomocy! Życzę wszystkim odnalezienie swojego "szczęścia"!

    24.12.2023 II kreski pod choinkę
    21.06.2022 Alicja ❤️
    16.10.2021 niespodziewane II kreski
    ________________________________________________________
    leczenie 06.2014-03.2020
    06.2016 HSG - jajowody drożne
    Nasienie ok, tyłozgięcie, paciorkowiec
    3.03.2017 Amelia 10tc [*]
    09.2017 pusty pęcherzyk
    25.01.2018 START Provita Katowice dr Paliga
    22.05.2018 laparoskopia, endometrioza II stopnia
    4Q2018 doc Paśnik, nk 22%, KIR genotyp AA
    Zalecenia: Accofil, @13.05 - start IVF
    3.06.2019 transfer blastocysty 3AB 😞
    6.02.2020 scratching, biopsja - OK
    7.03.2020 KET blastocysty 2BB 😞
    Koniec leczenia…
    Mimo wszystko dziś jestem szczęśliwa 💪🏼
‹‹ 335 336 337 338 339
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ