X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr sex we wczesnej ciązy
Odpowiedz

sex we wczesnej ciązy

Oceń ten wątek:
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki,
    Nurtuje mnie temat seksu we wczesnej ciązy. czytam na rożnych forach rozne wypowiedzi. Jedni mowia bzykac sie do oporu, inni jesli lekarz nie zabroni to tak, a inne jeszcze pisza ze do konca I trymestru nie powinno sie serduszkowac.
    Kurcze noi mnie to troche marwi gdyz u gina jeszcze nie byalam a seks bardzo lubimy z moim kochaniem i juz tak po II kreseczkam dalej sie przytulamy a ja mam wyrzuty sumienia... Jak to jest było u was ?

    atdci09k18tcna0b.png
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj ja niestety do tej pory nie mogłam <3 i bardzo to boli czekam na kolejna wizyte u gina czyli w środe mam nadzieje że pozwoli wkońcu na <3 juz sie nie umie doczekać :)

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;oniqa wrote:
    witaj ja niestety do tej pory nie mogłam <3 i bardzo to boli czekam na kolejna wizyte u gina czyli w środe mam nadzieje że pozwoli wkońcu na <3 juz sie nie umie doczekać :)

    Ale dlaczego ? jakis konkretny powod ?
    Wyczytalam tez ze sa ginekolodzy ktorzy z natury nie pozwalaja serduszkowac do 2 trymestru ale nie ma to nic wspolnego z ciaza tzn wszystko jest ok...

    atdci09k18tcna0b.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze względu na ciążę wysokiego ryzyka muszę zapomnieć o serduszkowaniu od samego początku do samego końca.
    Zdania są różne, bo są różne przypadki. Wydaje mi się, że nie ma jednej żelaznej reguły, że np. w I trymestrze nie można :-), nie można jak coś się dzieje, jak ciąża jest prawidłowa, to nie widzę problemu.
    Na pewno najlepiej jak lekarz się wypowie w konkretnym przypadku, no ale Ty Lissa masz jeszcze chwilę do wizyty. Myślę, że jeśli u Ciebie nic się nie dzieje, a piszesz, że serduszkowaliście już po teście, to hmmm ... chyba bym dalej tak robiła.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Ja ze względu na ciążę wysokiego ryzyka muszę zapomnieć o serduszkowaniu od samego początku do samego końca.
    Zdania są różne, bo są różne przypadki. Wydaje mi się, że nie ma jednej żelaznej reguły, że np. w I trymestrze nie można :-), nie można jak coś się dzieje, jak ciąża jest prawidłowa, to nie widzę problemu.
    Na pewno najlepiej jak lekarz się wypowie w konkretnym przypadku, no ale Ty Lissa masz jeszcze chwilę do wizyty. Myślę, że jeśli u Ciebie nic się nie dzieje, a piszesz, że serduszkowaliście już po teście, to hmmm ... chyba bym dalej tak robiła.

    Kochana trzymam kciuki aby ciaza przebiegala spokojnie :-)
    No wlasnie bo tu jest problem u gina nie bylam wiec w sumie nie wiem czy wszystko jest ok, a jak radzicie kiedy powinnam sie udac na pierwsza wizyte , ja myslalam jeszcze w tym tygodniu ...

    atdci09k18tcna0b.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1655

    Wysłany: 11 sierpnia 2013, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Lissa :-)
    Z tymi wizytami też jest różnie, dziewczyny, które nie są po przejściach radzą iść na wizytę później, jakiś 7-8 tydzień. Mi wariatka-lekarka kazała przyjść w 12 tygodniu nawet słysząc, że wcześniej poroniłam.

    Ja jestem zwolenniczką wczesnych wizyt, ale u normalnych lekarzy. Nawet jeśli nie zrobi usg, to przynajmniej bedziesz mogła porozmawiać, dowiedzieć się o badaniach, wyjaśnić wątpliwości itd.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja też jestem za wcześniejszymi wizytami. Mi lekarka kazała przyjść w 6 tygodniu - nie wiem czy nie przez to, że poroniłam. Sama trochę się zastanawiałam czy nie za wcześnie? czy coś się nie stanie dzidziusiowi bo różnych rzeczy się naczytałam o usg?
    Ale doszłam do wniosku: wiele dziewczyn jak piszą robiły usg i wszystko jest oki. po prostu co ma być to będzie a chyba więcej stresu może zrobić stres.

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny z tymi wizytami to też różnie. Jeśli pójdziecie zbyt wcześnie a lekarz będzie miał kiepski sprzęt to też niewiele będzie mógł zobaczyć a wy będziecie się stresować. Oczywiście czekać aż do 12 tc to trochę przesada bo wtedy już robi się pierwsze "poważne" usg.
    Ja z tego co pamiętam to pierwszą wizytę miałam jakoś ok 7 tc.

  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa wrote:
    Ale dlaczego ? jakis konkretny powod ?
    Wyczytalam tez ze sa ginekolodzy ktorzy z natury nie pozwalaja serduszkowac do 2 trymestru ale nie ma to nic wspolnego z ciaza tzn wszystko jest ok...
    tak miałam plamienia i okazało że odkleja mi sie łozysko i dlatego nie mogliśmy <3 ale juz jest wszystko ok i mam nadzieje że nam pozwoli juz :)

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy miałam zakaz serduszkowania nie pytałam sie dlaczego poprostu posluchalam sie i już teraz jak zobaczyłam II kreski to odrazu wiedziałam ze koniec z <3 sama z siebie pierwsza wizytę miałam w 5 tyg bo sie bałam ze stracę znowu moje malenstwo i poszłam po receptę na dupka druga mialam na izbie przyjęć bo dostałam boleści brzucha i pleców w 5 tyg 4 dniu na usg nie było jeszcze tentna dostałam jeszcze magnez pózniej miałam w 6 tyg 4 dniu wszystko ok no i usg 2 dni pózniej już serduszko pukalo okazało sie ze ciaza jest młodsza niż według okresu o 3 dni i dopiero w tedy lekarz powiedział o zakazie <3 sam ja wcześniej nie pytałam on nic nie mówił ale ja i tak wolałam poczekać z serduszkowaniem wole nie ryzykować

  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ;oniqa wrote:
    tak miałam plamienia i okazało że odkleja mi sie łozysko i dlatego nie mogliśmy <3 ale juz jest wszystko ok i mam nadzieje że nam pozwoli juz :)

    ROZUMIEM ,
    Kochana napewno bedzie dobrze , musi byc :-) slyszalam we II trymestrze kobiety maja przyplym energi i bardzo wzrasta libido wiec bedzie czas na nadrobienie zaleglosci ;-)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja cwany lis ide na wizyte do lekarza w poniedzialek do panstwowego, szpitala podobno lekarzem jest Polka wiec to dodatkowy plus.
    Do tego szukam lekarzy na forach cypryjskich moze ktos mi podsunie kogos i tez sie wybiore.
    Wole zasiegnac rady u kilku lekarzy no i wybrac tego jednego ktory poprowadzi mi ciaze .

    atdci09k18tcna0b.png
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa wrote:
    ROZUMIEM ,
    Kochana napewno bedzie dobrze , musi byc :-) slyszalam we II trymestrze kobiety maja przyplym energi i bardzo wzrasta libido wiec bedzie czas na nadrobienie zaleglosci ;-)
    właśnie mi sie zaczyna 2 trymestr juz mam mega ochote a co dopiero później :)

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • ;oniqa Autorytet
    Postów: 2609 2640

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa wrote:
    A ja cwany lis ide na wizyte do lekarza w poniedzialek do panstwowego, szpitala podobno lekarzem jest Polka wiec to dodatkowy plus.
    Do tego szukam lekarzy na forach cypryjskich moze ktos mi podsunie kogos i tez sie wybiore.
    Wole zasiegnac rady u kilku lekarzy no i wybrac tego jednego ktory poprowadzi mi ciaze .
    daj koniecznie znać jak po wizycie :)

    ibm2io4pkxnx632u.png

    3jgx3e3kb044oxco.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz na pierwszej wizycie (5 tydzień ciąży) zapytałam lekarza, czy mozna seks uprawiać - powiedział, że nie widzi żadnych przeciwwskazań.

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzisiaj (też 5 tc) lekarz powiedział dokładnie to samo :) spokojnie uprawaic sex, chyba, ze pojawia sie potem jakies krwawienia to przyjść, ale jeśli nic nie boli to spokojnie można, ale powiem Wam, ze jakos mi ochota przeszła... ;)

    relgh371zv6v421k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli ciąża przebiega prawidłowo, to wszystko w granicach rozsądku można. Wiadomo, że nie szalejemy, nie uprawiamy dzikiego seksu na blatach kuchennych, czy nie cos w ten deseń, ale normalny seks jest jak najbardiej ok. Orgazmy to też dawka pozytywnych hormonów dla dziecka

  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-) No i wspaniala wiadomosc, ja poki co nie mam bolu podczas sexu, jedynie taki normalnyy permanentny ale to podono wynik powiekszania sie macicy.

    atdci09k18tcna0b.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mysle ze jesli wszystko bedzie dobrze to i blat kuchenny nie zaszkodzi ;-) przynajmniej w pierwszych miesiacach , pozniej wiadomo bedzie juz troche ciezko ;-)

    patrianna, weronika86 lubią tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 12 sierpnia 2013, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nam tez lekarz powiedział ze nie ma przeciwwskazań ..tyle że ja nie mam w ogóle ochoty na <3 ..mam takie mdłości dodatkowo że uniemożliwiają mi myślenie nawet o tym ..ale mam nadzieje ze to się zmieni . i zachce mi się w końcu heh :)

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ