X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Seks a ciąża
Odpowiedz

Seks a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie wczoraj byłam u Pani profesor która stwierdziła że seks na początku ciąży jest niedozwolony a potem w późniejszym etapie delikatny przerywany bo ponoć nasienie szkodzi dziecku czy któraś z was spotkała się z tym stanowiskiem

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Mam pytanie wczoraj byłam u Pani profesor która stwierdziła że seks na początku ciąży jest niedozwolony a potem w późniejszym etapie delikatny przerywany bo ponoć nasienie szkodzi dziecku czy któraś z was spotkała się z tym stanowiskiem

    Nasienie szkodzi dziecku? A niby w jaki sposób? Przenika przez ściany zamkniętej macicy i plemniki dziobią dziecko w głowę? :D

    Karolajnos, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • PsychoPatka91 Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój powiedział, ze dozwolony, tylko z rozsądkiem :)

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się zdziwiłam opierdzieliła mnie ze wogole myślę o tym i że skrzywdzę dziecko

    27a73b5519.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Właśnie się zdziwiłam opierdzieliła mnie ze wogole myślę o tym i że skrzywdzę dziecko

    Ja uważam, że gdyby seks miał szkodzić ciąży to natura spowodowałaby zaklejenie kobiecej waginy w ciąży ;)

    Oczywiście, gdy ciąża jest zagrożona, np krwiak odkleja jajo to lepiej zachować ostrożność, ale w fizjologicznej ciąży? No proszę Cię :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 30 stycznia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje że przesądza przecież nie ma tak chyba żeby 9 miesięcy a potem jeszcze zanim się dojdzie do siebie zachowywać abstybencję

    27a73b5519.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja córka dwuletnia powinna nie żyć, albo być chora jakby to miało zaszkodzić :P, może jej żal ściska 4 litery i dlatego tak gada... Co za bzdura w zdrowej ciąży... Po porodzie to ja rozumiem, że trzeba odczekać, bo i tak wszystko boli.

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dwóch lekarzy (i to bardzo dobrych) powiedziało, że nasienie nie wpływa na dziecko ale na szyjkę (zawiera prostaglandyny) i może ją zmiękczyć, co natomiast może doprowadzić do wcześniejszego porodu. Dlatego seks 'z zakończeniem' jest polecany kobietom po terminie jako wywołanie akcji. Ale współżycie samo w sobie od początku nie zagraża, możesz co najwyżej delikatnie plamić, bo jakieś naczynko pękło.

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja szyjka mimo regularnego współżycia w ciąży z zakończeniem wewnątrz była ciasno zamknięta jeszcze na kontroli tydzień przed 40 tc tj. tydzień przed porodem. Więc może ta obawa także dotyczy tych, które mają problemy z szyjka.
    Kobiety próbują przyspieszyć poród wspolzyjac dużo i codziennie od 38 tc i nic im to nie daje ;)

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ