X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Rozstępy co z nimi robić?!
Odpowiedz

Rozstępy co z nimi robić?!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was słyszała coś na temat masła shea i jego wpływu na zapobieganie pojawiania się rozstępów? Na internecie można znaleźć sporo informacji na ten temat. Przyznam, że pod wpływem pozytywnych opinii sama zamówiłam na próbę małe opakowanie. Nie wiem jak się będzie sprawdzać, bo kłopotliwa jest konsystencja tego masła i zapach podobno ciężki do zniesienia.

    Używała któraś? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzywam masla shea z olejkiem ze slodkich migdalow. Nie mam problemu z uzywaniem - maselko w temperaturze dloni sie topi i bez problemu sie go uzywa. U mnie zapach waniliowy, bo zamawialam maselko z dodatkami. O takie mam: https://kosmetykizameryki.pl/zdjecia/2014/10/31/310/48/Nacomi_Maslo_Shea_z_Olejem_ze_Slodkich_Migdalow_i_Wanilia.jpg

    I jestem zadowolona, szczegolnie, ze jest bez chemii :) a takie zwykle, czyste maselko tez na pewno bedzie dobre :)

  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ważniejsze by dbać o siebie od wewnątrz to najlepszy sposób na urodę no i przede wszystkim rozstępy wychodzą jeśli głębsze warstwy skóry (m.in włókna kolagenowe) są w złej kondycji dlatego najważniejsze by tam docierały składniki odżywcze zatem zdrowa dieta (dzięki galaretkom np skóra będzie mocniejsza :)), odpowiednia ilość płynów i ruch to najlepszy sposób by im zapobiec, wtedy wystarczy nam jakiś zwykły, ulubiony balsam
    oczywiście są też czynniki, które mimo dbania o siebie mają też wpływ na powstawanie rozstępów- zaburzenia hormonalne np.... wtedy trzeba poradzić się lekarza
    a kobiety, które już mają rozstępy mogą też skorzystać z zabiegów w gabinecie kosmetycznym wtedy stosuje się głębsze złuszczanie

    mybvl0p.png
  • zwaniola Przyjaciółka
    Postów: 93 38

    Wysłany: 19 listopada 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi udało się uniknąć rozstępów (całą ciąże regularnie stosowałam Bio Oil) ale zbędne kilogramy mnie przerażają... 6 miesięcy po porodzie i 6 kg do zrzucenia... Chyba jesień to idealna pora na ćwiczenia i dietę. Nie stosowałam żadnych diet, .Je ćwiczyłam. Brzuszek sam wrócił do swojego pierwotnego stanu z przed ciąży. Może temu że dużo nie przytyłam a może temu że mam bardzo dobra przemianę materii. No i wiele zajęć chodzenia spacerów z maluszkiem pomogło.
    Polecam również poczytać sobie o ćwiczeniach z gumami oporowymi do ćwiczeń. Dają dobre efekty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 09:46

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 26 listopada 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlaśnie nie zawsze takie oleje pomagają... U wielu faktycznie przynoszą dobre efekty ale u wielu kobiet nie przynoszą efektu żadnego Duże znaczenie ma tutaj genetyka. Jeśli ktoś ma skłononści do rozstępów to kosmetyki nieestety ale nie przyniosą jakichś super rezultatów...

    Sama ostatnio zastanawiałam się nad jakims zabiegiem wyszczuplającym. Czytałam, ze dobre rezultaty przynosi na przykłąd hifu. https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/bezpieczna-liposukcja-body-jet/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2019, 12:20

  • miszak Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda jest taka, że na rozstępy niewiele można pomóc. Można masować miejsca problematyczne maściami z apteki lub olejkami naturalnymi. Sam masaż pomaga, a kosmetyki zapewniają nawilżenie i elastyczność. Jednak jak skóra rozciągnie się w danym miejscu za bardzo, to nic nie pomoże.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli już są to niewiele da się z nimi zrobić. Niestety ale jest to zmiana w strukturze skóry głębokiej. Powstawanie rozstępów ma duże znaczenie genetyczne. Jeśli nasi rodzice mieli rozstępy, to na pewno również będziemy je mieli.

    Da się jedynie zmniejszyć ich wielkość
    stosowaniem odpowiednich kosmetyków
    ewentualnie za pomocą lasera ( trzeba często wybrać się jednak na cała serię zabiegów laserowych aby zobaczyć efekty bo jeden zabieg laserowy nie daje takiego efektu).
    https://www.nowiny.pl/165583-sinial-krem-na-cellulit-poznaj-skuteczny.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2020, 09:05

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ