X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Rozstępy
Odpowiedz

Rozstępy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy zacząć smarowac brzuch ? I jakie kremy lub oliwki polecacie? Słyszałam o naturalnym kolagenie któraś z was próbowała?

    anyur lubi tę wiadomość

  • Paulina.G Autorytet
    Postów: 461 440

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam od 13 tygodnia. A używam Bio Oil

    Asiulazaak lubi tę wiadomość

    3i499vvjspjyuavk.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak w poprzedniej ciązy używam Mustela krem do redukcji rozstępów. Nie powiem, że nie mam żadnego. Mam kilka, ale są nisko i mało widoczne. W dodatku w kolorze skóry więc musiałby ktoś się bardzo przyglądać żeby je zobaczyć. A w ciąży przytyłam 19 kg i miałam naprawdę wielki brzuch.:) Także moim zdaniem spisał się na medal. Używam od kilku tygodni.

    Asiulazaak lubi tę wiadomość

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej od poczatku ciązy. Im wczesniej tym lepiej według mnie. Skora musi miec czas sie nawilzyc. Uzywam Bio Oil oraz kremu i oliwki Mustela.

    Asiulazaak lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używam Bio Oil i kremu przeciw rozstępom Mustela. Wcześniej używałam balsamu Palmers. Nic nie pomogło. Rozstępy zaczęły się pojawiać już w pierwszym trymestrze i pojawiają się nadal.

    Asiulazaak lubi tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Axana Autorytet
    Postów: 325 218

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Najlepiej od poczatku ciązy. Im wczesniej tym lepiej według mnie. Skora musi miec czas sie nawilzyc. Uzywam Bio Oil oraz kremu i oliwki Mustela.

    Większość dedykowanych kremów na rozstępy można zacząć stosować najwcześniej od 8 tc lub nawet częściej od II trymetru, trzeba doczytać na opakowaniu.
    Ja mam Oillan Mama, Palmers i Perfecta Mama.

    atdcpiqv8drqss4a.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Axana wrote:
    Większość dedykowanych kremów na rozstępy można zacząć stosować najwcześniej od 8 tc lub nawet częściej od II trymetru, trzeba doczytać na opakowaniu.
    Ja mam Oillan Mama, Palmers i Perfecta Mama.

    Ale tez jest sporo kremow/olejków od początku np Mustela.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • zwaniola Przyjaciółka
    Postów: 93 38

    Wysłany: 22 grudnia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nic nie pomogło z kremów, dopiero zabieg po urodzeniu dziecka

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 23 grudnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, ze najwięcej tutaj daje genetyka. Jedna osoba ma genetyczne skłonności do tworzenia się rozstępów i będzie je miała bez znaczenia jakie kosmetyki będzie stosowała, druga osoba z kolei nie będzie rozstepów miala. Chociaż niczego nie stosowała.

    Sama należę niestety do tej pierwszej grupy osób i mialam spore rozstępy na brzuszku. Dodam, ze w pewnym sensie je usunęłam. Nie usunęłam ich całkowicie bo jest to niemożliwe ale znacznie je zmniejszyłam za pomocą zabiegu.
    https://www.estetica.pl/oferta/usuwanie-blizn-i-rozstepow

    Na zabieg chodziłam tutaj w Krakowie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2019, 09:31

  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 28 lipca 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jakikolwiek kosmetyk jest w stanie zniwelować rozstępy, zwłaszcza stare, bardziej działają zapobiegawczo. W redukcji rozstępów niezawodny jest rf mikroigłowy, mam efekt po 1 zabiegu.

    Zapobiegawczo polecam natomiast Strialys. Zmniejsza równięz widoczność starych rozstępów, sprawia, ze wydaja się bledsze.
    http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=48513

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2020, 09:12

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 28 lipca 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, czy pomagały mi kosmetyki stricte na brzuch ciężarnej, choć takich też używałam. Natomiast kierowałam się zasadą, że co najmiej 2 razy dziennie nawilżałam lub natłuszczałam skórę (kremy nawilżające, olejki + na zmianę kremy dedykowane dla ciężarnych). I póki mogłam, to ją szczypałam, wykręcałam i masowałam (to nie jest wskazane dla każdego!). Traktowałam tak jak skórę z blizną. Musi być elastyczna, rozciągnięta i odżywiona. Jak były dni, że była bardziej napięta (brzuch rósł skokowo), to masowałam i szczypałam ją częściej.
    Mam płaski brzuch bez jednego rozstępu i dwie ciąże za sobą. A skłonność do rozstępów chyba mam, bo całą pupę i boczki mam w rozstępach jako pamiątkę po szybkim wzroście jako nastolatka.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 246 56

    Wysłany: 30 marca 2022, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama obecnie niczego nie stosuję, ale brzuch bardzo mnie swędzi, zastanawiam się czy przypadkiem nie robię sobie tym krzywdy i czy nie powinnam czegoś na te rozstepy stosować.

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 31 marca 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie rozstępom polecam zapobiegać a nie leczyć. Niestety ale jak już raz się zrobią to nie znikną bo są to trwałe zmiany, związane z głebszą warstwą skóry. Rozstępy nie znikają, mogą jedynie być bielsze/mniej widoczne. Rozstępy to popękana skóra.

    U mnie w ciązy sprawdziło się:
    regularne masowanie skóry
    nawilżanie jej dwa razy dziennie
    szczotkowanie
    oraz delikatne peelingi

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ