X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr różne dziwne bóle brzucha
Odpowiedz

różne dziwne bóle brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie! W zasadzie od początku ciąży tj praktycznie od zagnieżdżenia mam różne dziwne bóle brzucha. Nie są to bóle ciągłe. Raz mam takie bóle jak przed miesiączką ( najczęściej rano i wieczorem), czasami kłucie z lewej strony pępka, czasami kłucie z innych stron pępka. Przyznam, że te bóle nie należą do najprzyjemniejszych. Czasami się zdarza, że mija dzień bez żadnego bólu. Trudno mi opisać te bóle, bo są bardzo różne ( kłucie, pieczenie, ucisk, mulenie, ciągnięcie)...
    Czy któraś z was tak ma/miała? Czy to jest normalne?
    Będę wdzięczna za odpowiedzi

  • Izzy Autorytet
    Postów: 692 482

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy te bóle się nasilają? Miałaś już usg?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na usg idę dopiero 3 lipca. Na razie jestem na urlopie. Bóle się nie nasilają. Cały czas są takiej samej intensywności. Raz troszkę łagodniejsze czasami troszkę ostrzejsze. Ale nie widzę tendencji zwyżkowej.

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia wrote:
    na usg idę dopiero 3 lipca. Na razie jestem na urlopie. Bóle się nie nasilają. Cały czas są takiej samej intensywności. Raz troszkę łagodniejsze czasami troszkę ostrzejsze. Ale nie widzę tendencji zwyżkowej.

    Weź nospe. Ja na nospie jadę od 5 tygodnia ciąży :)

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj juz wzięłam, bo brzuch boli mnie cały dzień. Ale chyba nie służy mi bułgarskie jedzenie bo doszła mi do tego wszystkiego biegunka. I już nie wiem czy boli mnie brzuch od niestrawności czy nie.... Poza tym mam wrażenie że mma cały czas twardy brzuch..

  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam identycznie :-)
    Czasem mam uczucie ciągnięcia, czasem mnie zakuje, mam wrażenie jakby zbliżał się okres... ból nie jest silny ani trwały i jest niezależny od tego czy siedzę, czy stoję czy idę.
    Naczytałam się, że to od rozciągającej się macicy i o ile nie towarzyszy temu plamienie ani krwawienie to jest okej... ale równie dobrze może oznaczać coś niedobrego.
    Moja rodzina twierdzi, że ciężarne nie powinny mieć dostępu do internetu, bo szukam tylko kłopotów gdzie ich nie ma :-P
    Ale jakoś nie mogę odpuścić i też mnie to niepokoi.

    Dorka1979, Ewelina88 lubią tę wiadomość

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj zanim wstałam z łóżka to przez jakieś 15 sekund miałam straszny ból w podbrzuszu i z tego powodu stresa dostałam i nie mogę go opanować , a tak poza tym to też mam takie miziania jak na @

  • lula88 Autorytet
    Postów: 332 367

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety chyba każde teraz odczucie będziemy interpretować jako coś złego.. zwłaszcza jeśli nam coś dolega. Ja mam krwiaka i każdy ból już mi się kojarzy z jednym. Ciagłe bieganie do wc czy krwawienie nie wróciło.. oby wasze bóle to były tylko rozciągnięcia. Powodzenia i spokojnej ciąży

    Dorka1979 lubi tę wiadomość

    74dianli2i9bz1yz.png
    ckaidqk3z796gr05.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lżej mi jak poczytałam was, też mnie dorywa jakiś skurcz, ból,czasem coś jakby promieniował, biorę 2 x nospę, czasami więcej. Też się bałam jej brać, przewaliłam cały internet, ale ostatecznie nie znalazłam dowodów, że może zaszkodzić.

  • Ewelina88 Autorytet
    Postów: 1608 1766

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bóle mam od początku ciąży, do tego dochodzą czasem bóle pleców. Lekarz powiedział, że nie ma co się martwić bo każda kobieta przeżywa ciąże inaczej. Tym bardziej jeżeli masz inne objawy (ja mam wszystkie jakie się tylko da:/) to nie ma co panikować. Gorzej jeżeli ustąpią one z dnia na dzień. Wtedy mój gin kazał od razu się zgłosić.

    zplX18SyZp.gif
    https://www.maluchy.pl/li-70300.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje bóle poczęści związane były z jakąs infekcją wirusową lub bakteryjną bo doszła do tego biegunka przez dobre 3 dni i straszne bóle. Stwierdziliśmy, że nie ma co tylko do szpitala -bo żadnych przeciwbiegunkowych sama wolałam nie brać. Najzabawniejsze jest to że jesteśmy w Rumunii. Jakimś cudem udało mi się dogadać z personelem ( ale łatwo nie było). Nastraszyli mnie strasznie bo powiedzieli, że jest ryzyko poronienia. Więc zatrzymali mnie na 3 dni i dostawałam w tyłek nospe 2-3 razy dziennie.Na razie po bólu, ale po weekendzie umówiona jestem do swojego polskiego lekarza i mam nadzieję że dowiem się więcej. Jedno co dobre to to, że zarodek jest, serduszko jest;] To był 6t i 3d. Lekarz cos mówił, że zarodek wyglądał na 5tyg. Trochę sie uspokoiłam bo myślałam,że to ciąża pozamaciczna przy takich bólach. No ale sprawdze to wszytsko jeszcze w Polsce ;]

  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koncze 5tc. Wczoraj wieczorem czulam delikatne klucia co kilka, kilkanascie minut. Z jednej strony brzucha. Na dole przy pachwinie. Pol nocy mnie tak jeszcze lapalo i przeszlo. Schizuje, ze pozamaciczna bo boli w jednym miejscu :( do wizyty jeszcze dluuuugo. Co Wasi lekarze mowili o bolach? Moj w poprzedniej ciazy, ze nospe mozna brac. Nawet dwie tabl

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • Martini Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierzcie magnez, naprawdę pomaga :) ja nie mogłam wytrzymać w pracy, miałam duszności i strasznie szybko się męczyłam. Czasem coś delikatnie zakłuje ale nie mam skurczów tak, jak na miesiączkę :) biorę magne b6 3x dziennie po 2 tabletki.

    f2w3ol2a1vfvve1f.png
  • Aneczka98 Przyjaciółka
    Postów: 94 78

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też od czasu do czasu brzuch pobolewa. Czasem zakłuje, czasem pociągnie. Ginka mówiła, że jakby bardzo bolało, to żebym brała nospe, ale nigdy jeszcze aż tak tragicznie nie było. Wystarczy, że poleżę z 15 minut i wszystko przechodzi :)

    yuuds65gn1dknp0o.png
    scwz7xi.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 29 czerwca 2014, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo. Czasami po prawej stronie, czasami po lewej. A czasami muli jakoś tak po całości ten brzuch.
    Oczywiście tez już schizy miałam, pytałam o to lekarza, ale powiedział że to normalne, bo macica się rozciąga i ze jak chcę to można wziąć nospę.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odświeżam temat - od jakis 3-4 dni dziwnie boli mnie brzuch. Tzn wrażenie jest takie jak przy bólu mięśni. Czuję się tak jakbym stale miala napięte mięśnie brzucha no i brzuch wydaje sie ciezki. Przyznam że mało komfortowe uczucie. Najgorzej jest w pracy. Później jak poleżę to jest ok. Ale jak pochodze więcej to znowu to samo. Borę no-spe ale jakoś nie bardzo pomaga. Macie może jakieś sprawdzone sposoby na takie bóle. Któras z was miała coś takiego?
    pozdrawiam

  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 18 lipca 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez miałam takie bóle i nadal mam- powtarzają się często. Takie własnie jakby mięśnie brzucha. Myślę, ze to brzuch się rozciąga, bo przecież macica rośnie.
    Nic nie biorę, staram sie przeczekać i smaruję brzuch dużą ilością oliwki, aby skóra była bardziej miękka.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyczystałam, że to mogą być skurcze macicy. Na razie jets ok. Ale sa strasznie męczące.....

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ