X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr rower w ciąży
Odpowiedz

rower w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malinka32 Autorytet
    Postów: 1063 558

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie.
    Jak to jest z tą jazdą na rowerze w ciąży można czy nie?

    9.01.2014 11tc
    15.05.2014 10tc
    Mam 5 dzieci
    3 przy sobie
    2 w niebie...
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://bellybestfriend.pl/forum/ii-trymestr/rower,2250.html
    :):) powiem tak : bylam kilka razy na rowerze, dopoki brzuszek nie stal sie ciezarem :D

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Malinka32 Autorytet
    Postów: 1063 558

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a nie wiesz czy są jakies przeciwwskazania? jestem w 7 tygodniu dopiero jutro ide do gina,nie chciałabym zaszkodzić, a pogoda ładna , że aż żal w domu siedzieć:)

    9.01.2014 11tc
    15.05.2014 10tc
    Mam 5 dzieci
    3 przy sobie
    2 w niebie...
  • Cześka Ekspertka
    Postów: 181 93

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też pytałam o to gina i dowiedziałam się, że sam rower w ciąży, która nie jest zagrożona nie jest zabroniony oczywiście mowa tu o spokojnej jeździe, najlepiej na miejskim rowerze a nie o downhillu ;). Ja jednak chyba zrezygnuje z jazdy na rowerze trochę boję się upadku albo tego,ze ktoś niechcący we mnie wjedzie po co sie potem stresować ... Także wydaje mi się,ze wybór należy do Ciebie :).

    3i49krhmf29pknts.png

    dhi43e3kwcnz3lr3.png
  • eforts Autorytet
    Postów: 2866 1894

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zabronił zarówno jazdy na rowerze jak i na rolkach. Generalnie czytalam, że ciąża nie lubi wstrząsów. Także ja mimo zamiłowania odstawiam.
    Co lekarz to opinia.

    1usaanlitgnl6x8t.png
    1usaupjyr1vci98r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej i bezpieczniej stacjonarny ,ja jeżdżę co drugi dzień ,lekarz pozwolił.Może jak pogoda ładna to spacer,szybki marsz? Wszyscy mówią generalnie że na zwykłym rowerze najniebezpieczniejsze jest to że możesz się przewrócić,ktoś może w Ciebie wjechać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż słyszałam że w Holandii kobietki w ciąży śmigają ze spokojem całą ciążę z brzuszkiem na rowerze.Co kraj to obyczaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2014, 18:48

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostalam pozwolenie od lekarza od poczatku II trymestru ciazy i jezdzilam do prawie konca II trym, teraz rower odlozylam, bo brzuszek za duzy i za szybko sie mecze :) oczywiscie byla to jazda po rowniuskiej drodze bez pagórkow, dziur czy innych defektow :)

    AgataP lubi tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi tez zabronil jazdy rowerkiem, rolek, biegania i wszystkiego co moze mi tylko przyjsc na mysl. i jak tu sie ruszac w ciazy? chyba zostaje lezenie plackiem i ruszanie paluszkami byle nie za mocno :)

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • pinsleepe Autorytet
    Postów: 434 665

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można, ale jakbyś się przewróciła, to gorzej. Zostaje stacjonarny, ale wtedy ciężko się cieszyć pogodą ;)

    f2w3rjjg7duv7nlc.png
  • Malinka32 Autorytet
    Postów: 1063 558

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wszystko jasne gin powiedziala ze rower absolutnie nie, ze wzgledu na poprzednia ciaze obumarla, dostalam duphaston i mam odpoczywac..

    9.01.2014 11tc
    15.05.2014 10tc
    Mam 5 dzieci
    3 przy sobie
    2 w niebie...
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lkc wrote:
    mi tez zabronil jazdy rowerkiem, rolek, biegania i wszystkiego co moze mi tylko przyjsc na mysl. i jak tu sie ruszac w ciazy? chyba zostaje lezenie plackiem i ruszanie paluszkami byle nie za mocno :)
    A czy jakoś to uargumentował? Chciałam jechać w majówkę na wycieczkę rowerową i sama nie wiem co teraz zrobić..

    201411191762.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niczym nie argumentowal - po prostu nie jezdzic, a nie mam ani ciazy zagrozonej, zadnych plamien nie bylo i nie ma.. chociaz mysle, ze jak ktos wczesniej jezdzil to nie warto sluchac tych madrych rad lekarza tylko robic to co sie do tej pory robilo. moze tylko za bardzo sie nie forsowac i uwazac na siebie :)

    Bergo lubi tę wiadomość

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to chyba jednak zrezygnuje z majowej wycieczki rowerowej.. Tak na wszelki wypadek :) 05.05 mam wizytę u gin więc zobaczymy co mi powie.

    201411191762.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ