X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr puste jajo płodowe 2020
Odpowiedz

puste jajo płodowe 2020

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Rożaa Przyjaciółka
    Postów: 98 39

    Wysłany: 26 lutego 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po pierwsze: pusty pęcherzyk 12 mm w 5 tygodniu to jeszcze nie tragedia, nie denerwuj się. Każda kobieta jest indywidualnym przypadkiem, jednej ciałko i zarodek pojawiają się szybko a innym później.
    Kilka miesięcy temu przechodziłam przez temat pustego jaja płodowego.. niestety u mnie to się potwierdziło i w dniu wizyty u ginekolog teoretycznie w 8 tygodniu ciąży mój pusty pęcherzyk miał rozmiar 22 mm ( beta ponad 17000! ), mimo tego ginekolog i tak kazała mi cierpliwie czekać na "cud" bo wiele takich przypadków już miała, że na dniach zaczęło się coś pojawiać.. ja niestety nie miałam w sobie żadnej wiary a następnego dnia rozpoczęło się u mnie poronienie samoistne.

    Kiedy masz następną wizytę ? Miałaś monitoring owulacji i znasz jej dokładną datę? Może była później, mimo tego że odczuwałaś ból wcześniej

    Lena955 lubi tę wiadomość

    c6plhb6.png
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 26 lutego 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rożaa, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Nie miałam monitoringu. Na początku grudnia odstawiłam tabletki anty, i juz w pierwszym cyklu mniej więcej połowie bolał mnie prawy jajnik, w kolejnym lewy a własnie w ostatnim cyklu (w tym którym zaszłam w ciążę - obudził mnie w nocy z 27 na 28 silny ból z prawej strony. Bolało jeszcze przez cały 28.01) Stąd moje wnioski co do terminu owulacji. Wizytę mam pojutrze. Taki termin wyznaczyła i lekarka. 21,02 powiedziała "damy jeszcze 5-6 dni"...

  • Rożaa Przyjaciółka
    Postów: 98 39

    Wysłany: 26 lutego 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, nie miałaś monitoringu więc nie masz 100% pewności kiedy rzeczywiście była owulacja. Postaraj się myśleć pozytywnie, trzymam kciuki :*

    c6plhb6.png
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 26 lutego 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację, postaram się chociaż to nie jest łatwe. Pozdrawiam :)

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 26 lutego 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma opowiadała ostatnio, że właśnie w 6 tygodniu lekarz powiedzial że ma puste jjo płodowe, dał skierowanie na zabieg. Poszła do szpitala, ale coś ją tknęło żeby zadzwonić do jeszcze jednego ginekologa, ten kazał jej sie wypisać na własne żądanie i za tydzień do niego przyjść (że gorzej i tak nie będzie), okazało się, że ciąża była młodsza i usunęłaby zdrową ciążę.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 26 lutego 2020, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey, dziękuję za komentarz. To forum daje chociaż trochę nadziei ii łatwiej przetrwać ten czas. Pozdrawiam

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena955 wrote:
    Audrey, dziękuję za komentarz. To forum daje chociaż trochę nadziei ii łatwiej przetrwać ten czas. Pozdrawiam

    Poza tym, z tego co doczytałam to dopiero co odstawiłaś anty więc owulacja mogła przyjść dużo później niż myślisz.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey, niby tak ale już przed tabletkami miałam bolesne owulacje, gdy je odstawiłam to przez pierwsze dwa cykle odczuwałam bólraz z prawej i raz lewej. Taki sam ból odczuwałam w cyklu gdy zaszłam w ciąże. Ale myślę, że ból jajnika w nocy 27 na 28 nie musiał oznaczać, że już doszło do owulacji. Mogło być to np. 29... Już analizowałam to na 100 sposobów. Ale muszę sobie jakoś tłumaczyć, żeby nie zwariować

  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    Poza tym, z tego co doczytałam to dopiero co odstawiłaś anty więc owulacja mogła przyjść dużo później niż myślisz.

    Audrey, ale jeśli owulacja przyszła później niż mi sęwydaje to czy pęcherzyk 12mm w równo skończonym 5 tyg (5w0d) a samym początku 6 tyg to nie za duża wielkość? Tym bardziej, że tydzień wcześniej był bardzo malutki

  • sylabrzeska67 Koleżanka
    Postów: 40 3

    Wysłany: 20 marca 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze ja się dopytam- byłam wczoraj na usg, wyszło ze jestem w 5 t 2 dn, pęcherzyk ciążowy 6 mm żółtkową 2,2 mm ale zarodka jeszcze nie widać. Chyba nie mam się czym przejmować jeszcze?

  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 22 marca 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę,że jeszcze za wcześnie. Poczekaj się i bez stresu:)

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, odświeżę wątek. Byłam w środę na USG to było 7+0, pęcherzyk ciążowy 2,12 cm, pęcherzyk zotlkowy jest ale zarodka brak. Więc prawdopodobnie puste jajo, choć dziwne że z p. zoltkowym. Robiłam dziś betę 28 tys. W poniedziałek robię kolejna i w środę USG decyzyjne. Nie wiem co mam myśleć, ta beta wysoka bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2020, 14:04

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Cześć dziewczyny, odświeżę wątek. Byłam w środę na USG to było 7+0, pęcherzyk ciążowy 2,12 cm, pęcherzyk zotlkowy jest ale zarodka brak. Więc prawdopodobnie puste jajo, choć dziwne że z p. zoltkowym. Robiłam dziś betę 28 tys. W poniedziałek robię kolejna i w środę USG decyzyjne. Nie wiem co mam myśleć, ta beta wysoka bardzo.

    Idz koniecznie do innrgo lekarza, moze to jest kwestia kiepskiego sprzetu ze nie widac zarodka, a moze kwestia 2-3 dni zeby widac bylo zarodek.
    Powodzenia

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina wrote:
    Idz koniecznie do innrgo lekarza, moze to jest kwestia kiepskiego sprzetu ze nie widac zarodka, a moze kwestia 2-3 dni zeby widac bylo zarodek.
    Powodzenia

    Hej, dzięki. Niestety mój lekarz ma bardzo dobry sprzęt, więc to na pewno nie wina tego. W ogóle przestałam się czuć ciazowo, mimo że taka wysoka beta. Czekam do poniedziałkowej bety i w środę na USG. Czas mi się okrutnie ciągnie.

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Hej, dzięki. Niestety mój lekarz ma bardzo dobry sprzęt, więc to na pewno nie wina tego. W ogóle przestałam się czuć ciazowo, mimo że taka wysoka beta. Czekam do poniedziałkowej bety i w środę na USG. Czas mi się okrutnie ciągnie.



    Trzymam kciuki! Mi też czas się bardzo dluzyl... jeśli chodzi o objawy ciazy- to ja też miałam na początku dni, że nie miałam objawów. Także tym bym się nie sugerowała. Jeszcze raz, trzymam kciuki!!

  • boo123 Autorytet
    Postów: 1341 1399

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, niestety kolejne USG i niski przyrost bety potwierdzily puste jajo 😔 mam czekać na poronienie. Chociaż lekarz wypisał w razie w skierowanie do szpitala. Nie wiem co mam robić. Chce mieć to za sobą, ale wolę uniknac szpitala.

    2 lata starań o 👦
    08.2016 synek ♥️

    Starania o rodzeństwo od 05.2018

    05.2020 9tc 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:
    Moja znajoma opowiadała ostatnio, że właśnie w 6 tygodniu lekarz powiedzial że ma puste jjo płodowe, dał skierowanie na zabieg. Poszła do szpitala, ale coś ją tknęło żeby zadzwonić do jeszcze jednego ginekologa, ten kazał jej sie wypisać na własne żądanie i za tydzień do niego przyjść (że gorzej i tak nie będzie), okazało się, że ciąża była młodsza i usunęłaby zdrową ciążę.
    Na pewno tak, by nie było. W szpitalu wykonują ponownie badania, a zabieg wykonują dopiero, gdy mają 100% pewność.

  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boo123 wrote:
    Dziewczyny, niestety kolejne USG i niski przyrost bety potwierdzily puste jajo 😔 mam czekać na poronienie. Chociaż lekarz wypisał w razie w skierowanie do szpitala. Nie wiem co mam robić. Chce mieć to za sobą, ale wolę uniknac szpitala.

    Trzymam kciuki Kochana za Ciebie....

    boo123 lubi tę wiadomość

  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Martwię się rozwojem mojej ciąży. Jestem obecnie w 4 tyg.6 dniu ciąży licząc od ostatniej miesiączki. Dzisiaj byłam na pierwszym usg. Widać jedynie pęcherzyk ciążowy 6 mm bez pecherzyka żółtkowego. Lekarz jest dobrej myśli,kazał przyjść za 2 tygodnie.
    Martwi mnie jednak ten brak p.żółtkowego. W poprzedniej ciąży, przy p.ciążowym 5,5 mm widać już było maleńki, 1,5 mm p.żółtkowy. Myślicie, że coś z tego będzie?
    Będę hcg badałam niestety tylko raz, 6 dni temu wynosiła 660 mIU/ml.
    Pocieszcie...

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchaolucha wrote:
    Witajcie.
    Martwię się rozwojem mojej ciąży. Jestem obecnie w 4 tyg.6 dniu ciąży licząc od ostatniej miesiączki. Dzisiaj byłam na pierwszym usg. Widać jedynie pęcherzyk ciążowy 6 mm bez pecherzyka żółtkowego. Lekarz jest dobrej myśli,kazał przyjść za 2 tygodnie.
    Martwi mnie jednak ten brak p.żółtkowego. W poprzedniej ciąży, przy p.ciążowym 5,5 mm widać już było maleńki, 1,5 mm p.żółtkowy. Myślicie, że coś z tego będzie?
    Będę hcg badałam niestety tylko raz, 6 dni temu wynosiła 660 mIU/ml.
    Pocieszcie...
    Ja tez byłam tydzien temu na 1 wizycie, niby z om 5 tydzien, a pęcherzyk był malutki i jeszcze bez „środka”;), 5 maja mam kolejna wizytę i mam nadzieje, ze lokator juz tam bedzie. Moze miałaś pozniej owulacje i jeszcze dlatego nie widać.

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ