X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Puste jajo płodowe
Odpowiedz

Puste jajo płodowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! 2 lekarzy sugeruje mi puste jajo płodowe. Będę podawać tygodnie od daty owulacji, bo miesiączki mam często długie i nieregularne (ostatnią miesiączkę np. miałam 28 listopada 2018r.). Test z krwi robiłam 8.01.2019 r. Beta hcg wynosiła 16.4 a po 3 dniach 86.1. Owulację miałam 27.12.2018 r. a 5 i 6.02.2019 r. lekarze stwierdzili, że raczej ciąża się nie rozwinie. Pierwszy lekarz stwierdził, że wg. USG jestem w 6 tygodniu ciąży a drugi, że pomiędzy 5/6 tygodniem ciąży. Mi od dnia owulacji wychodził 5 tydzień. Czy któraś z Pań miała podobną sytuację? W którym tygodniu od owulacji (nie miesiączki) był widoczny zarodek na USG?

    Mosieczka lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 lutego 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Zasugerowano Ci puste jajo płodowe przy becie 86? I co było widać na USG? Nic? Jajo? Jeśli jajo to jakiej wielkości?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 19:40

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 10 lutego 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj do 8 tyg i dopiero diagnozuj puste jajo mi zarodek pokazał się w 8 tyg wcześniej było tylko ciałko żółte na tym etapie nie da się stwierdzić pustego jaja zwłaszcza jeśli masz nieregularne cykle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2019, 19:42

    27a73b5519.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira- beta była robiona na początku ciąży (w styczniu) w lutym nie robiłam. Niestety nie mam żadnego wydruku z USG żeby powiedzieć jakiej wielkości pęcherzyk a nie pamiętam, jaki ma rozmiar. Teoretycznie druga ginekolog stwierdziła, że ciałko żółte chyba ma, ale to wszystko takie małe i zamazane, że lepiej bym nie robiła sobie nadziei. Smutnamiss- tobie pokazał się zarodek w 8 tygodniu ciąży od dnia miesiączki?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 lutego 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy masz USG?
    Zrób betę HCG w odstępie 48h, zeby wiedzieć jaką ma wartość teraz i jak przyrasta - na tej podstawie można wnioskować czy mamy do czynienia z pustym jajem czy nie. Wiek ciąży liczony z OM nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma wysokość bety i jej przyrost na tą chwilę. I jak będziesz na USG to KONIECZNIE weź zdjęcie, albo spisz wymiar jaja (jeśli okaże się puste na kolejnym badaniu).

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 10 lutego 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mario wrote:
    Leira- beta była robiona na początku ciąży (w styczniu) w lutym nie robiłam. Niestety nie mam żadnego wydruku z USG żeby powiedzieć jakiej wielkości pęcherzyk a nie pamiętam, jaki ma rozmiar. Teoretycznie druga ginekolog stwierdziła, że ciałko żółte chyba ma, ale to wszystko takie małe i zamazane, że lepiej bym nie robiła sobie nadziei. Smutnamiss- tobie pokazał się zarodek w 8 tygodniu ciąży od dnia miesiączki?
    Tak pokazało się zatarte echo zarodka też mnie straszył pustym jajem

    27a73b5519.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba nic z tego. Pęcherzyk ciążowy ma 12 mm a w środku nadal brak zarodka. Jestem w 6 tygodniu od dnia owulacji.Mam zamiar odstawić luteinę i niech organizm zadecyduje, co dalej.

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 12 lutego 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mario wrote:
    U mnie chyba nic z tego. Pęcherzyk ciążowy ma 12 mm a w środku nadal brak zarodka. Jestem w 6 tygodniu od dnia owulacji.Mam zamiar odstawić luteinę i niech organizm zadecyduje, co dalej.

    6 tydzień, to może jeszcze jest nadzieja. Kiedy masz kolejna wizytę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek... Jakby liczyć od miesiączki to byłby 10 tydzień. Tylko teraz do pracy ciężko wrócić. Wszyscy wiedzą...
    A jeszcze muszę poronić :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2019, 21:43

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 12 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mario wrote:
    W czwartek... Jakby liczyć od miesiączki to byłby 10 tydzień. Tylko teraz do pracy ciężko wrócić. Wszyscy wiedzą...
    A jeszcze muszę poronić :(



    Rozumiem co czujesz ja jestem po 2 poronieniach
    pierwsza ciąża biochemiczna
    druga puste jajo plodowe w 8 tyg zabieg :/

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 13 lutego 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mario wrote:
    U mnie chyba nic z tego. Pęcherzyk ciążowy ma 12 mm a w środku nadal brak zarodka. Jestem w 6 tygodniu od dnia owulacji.Mam zamiar odstawić luteinę i niech organizm zadecyduje, co dalej.

    Przy 12 mm to może nie być nic widać.. Jest tu mnóstwo przypadków kobiet, u których nie było zarodka przy takim jaju, a pojawiał się przy jaju 18 mm czy 20 mm :O

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam betę ok 1500 i dopiero było widać pęcherzyk, ale okazało się później, że jajo jest puste. I też tamta ciąża była inna.Zero objawów (oprócz kremowego śluzu, który miałam wrażenie leje się litrami). W 10tc miałam zabieg (tabletka+ łyżeczkowanie). Jeśli jednak się okaże, że masz puste jajo to proszę nie martw się na zapas. Ja jestem doskonałym przykładem, że po pustym jaju można zajść w ciąże. Po zabiegu nie zdążyłam dostać okresu a wcześniej prawie rok się staraliśmy.

  • mena29 Koleżanka
    Postów: 171 15

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jest nadzieja. Beta nie zawsze jest miarodajna bo ja miałam puste jajo a beta rosła jak szalona. Pracą się nie przejmuj że wiedzą. Uwierz że im bedzie bardziej głupio niż Tobie. Miałam puste jajo,poronienie w 10 tyg( tabletka plus łyżeczkowanie) i po czterech miesiącach zaszłam w następną ciążę. Teraz moje Maleństwo ma już pół roku

    oar8rjjg8x7ekuph.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2019, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo wam gratuluję... Też bym chciała takie maleństwo mieć.

  • Jesica Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szybkie pytanie, czekam na konkretną odpowiedź :)
    OM 3.01.2019, pierwsza wizyta 11.02.2019 spowodowana plamieniami - USG pęcherzyk 5 mm, dostałam duphaston 3x1 + luteina 100mg 2x1, kolejna wizyta 20.02.2019 - USG pęcherzyk 13.1 mm, ciałko żółtkowe ~5 mm, brak zarodka, zmniejszenie dawek tylko do 2x1 duphaston, kolejna wizyta 28.02.2019 u innego lekarza - USG pęcherzyk 15 mm, ciałko żółtkowe 8 mm, brak zarodka.
    Lekarka stwierdziła że puste jajo / ciąża która przestała się rozwijać na wczesnym etapie, że ciąża zatrzymała rozwój i że gdyby nie to że poprzedni lekarz dał mi duphaston możliwe że już bym samoistnie poroniła. Kazała odstawić duphaston i czekać na poronienie, jeśli nie nastąpi przez 4 dni, to mam skierowanie do niej do szpitala na wywołanie.
    I teraz moje pytanie, na dzień dzisiejszy z OM jest 8t1d, czy jeżeli w ciągu paru dni nie nastąpi samoistne poronienie decydować się od razu na szpital i podanie tabletek na wywołanie ? Z punktu widzenia mojej psychiki nie mam potrzeby czekać na samoistne poronienie, szczerze jeśli z tego już nic nie będzie wolałabym mieć to już za sobą i móc na nowo się starać. Ale po powrocie od lekarza zastanowiłam się czy może jest jeszcze szansa, że mimo iż dalej nie ma zarodka, pęcherzyk taki mały, przyrost pęcherzyka tylko 2 mm przez 8 dni, ciałko żółtkowe bardzo duże, to że jednak ciąża się "obudzi" i nadrobi ? Czy raczej rzeczywiście to puste jajo / ciąża która przestała się rozwijać ? Prosiłabym o konkretne odpowiedzi, a nie pocieszanie :) Już swoje przepłakałam i "pogodziłam" się z tym, ale po prostu zapaliła mi się wczoraj taka czerwona lampka, że może ja się nie znam i może jest szansa, a że wy się bardziej znacie stąd piszę posta :)

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesica wrote:
    Szybkie pytanie, czekam na konkretną odpowiedź :)
    OM 3.01.2019, pierwsza wizyta 11.02.2019 spowodowana plamieniami - USG pęcherzyk 5 mm, dostałam duphaston 3x1 + luteina 100mg 2x1, kolejna wizyta 20.02.2019 - USG pęcherzyk 13.1 mm, ciałko żółtkowe ~5 mm, brak zarodka, zmniejszenie dawek tylko do 2x1 duphaston, kolejna wizyta 28.02.2019 u innego lekarza - USG pęcherzyk 15 mm, ciałko żółtkowe 8 mm, brak zarodka.
    Lekarka stwierdziła że puste jajo / ciąża która przestała się rozwijać na wczesnym etapie, że ciąża zatrzymała rozwój i że gdyby nie to że poprzedni lekarz dał mi duphaston możliwe że już bym samoistnie poroniła. Kazała odstawić duphaston i czekać na poronienie, jeśli nie nastąpi przez 4 dni, to mam skierowanie do niej do szpitala na wywołanie.
    I teraz moje pytanie, na dzień dzisiejszy z OM jest 8t1d, czy jeżeli w ciągu paru dni nie nastąpi samoistne poronienie decydować się od razu na szpital i podanie tabletek na wywołanie ? Z punktu widzenia mojej psychiki nie mam potrzeby czekać na samoistne poronienie, szczerze jeśli z tego już nic nie będzie wolałabym mieć to już za sobą i móc na nowo się starać. Ale po powrocie od lekarza zastanowiłam się czy może jest jeszcze szansa, że mimo iż dalej nie ma zarodka, pęcherzyk taki mały, przyrost pęcherzyka tylko 2 mm przez 8 dni, ciałko żółtkowe bardzo duże, to że jednak ciąża się "obudzi" i nadrobi ? Czy raczej rzeczywiście to puste jajo / ciąża która przestała się rozwijać ? Prosiłabym o konkretne odpowiedzi, a nie pocieszanie :) Już swoje przepłakałam i "pogodziłam" się z tym, ale po prostu zapaliła mi się wczoraj taka czerwona lampka, że może ja się nie znam i może jest szansa, a że wy się bardziej znacie stąd piszę posta :)


    Hej byłam w podobnej sytuacji,ok 5 tyg ciazy plamienia,przez kilka dni trochę krwi, wizyta u lekarza nic nie pokazała, z jakiej przyczyny, kolejna wizyta w 6 tyg pecherzyk był, ale w środku nic nie bylo, kilka wizyt na potwierdzenie czy na pewno puste jajo plodowe, w 7,6tyg pęcherzyk ciążowy 32mm, nie zobrazowano płodu, skierowanie do szpitala,w 8,1 dzien zabieg, nie dostałam nawet tabletki bo to i tak nie mialoby sensu bo jajo bylo już na tyle duze że bez zabiegu by się nie obyło.. ale poprosiłam jeszcze o ostateczne usg zeby napewno stwierdzic że nic tam nie ma,-i nie było ,po zabiegu dość dlugo plamilam, byłam na kontroli po 4 tyg wszystko dobrze się zagoilo, okres przeszedł,dostaliśmy zielone światło od lekarza i w 2 cyklu się udało jestem w 14 tyg ciazy, zarodek był już widoczny ok 7 tyg jak byłam na wizycie w 5 tyg te z byłam bo dostałam małego plamienia, przez 2 dni.na szczęście nie było groźne, nie brałam i nie biorę leków na podtrzymanie ciąży.

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam że jest to moja 3 ciaza, pierwsza biochemiczna,w której ok 5-6 tyg miałam plamienie ,początkowe brązowe, a później przerodziło się w normalny okres,
    wizyta u lekarza poronienie samoistne, macica sama się oczyścila, po 2 msc kolejna Ciąża,znow powtórka 5-6 tydz plamienie,w 8 tyg zabieg lyzeczkowania, puste jajo plodowe. Obecna ciąża w której też plamilam na początku jak w poprzednich ale były to tylko brązowe,,uplawy"
    zalecenie od lekarza aby się nie stresowac bo u kobiet stres silnie działa na plod i traktuje go jak intruza i próbuje zwalczyć przyczynę stresu, wzielam to do siebie, oglądałam głupie seriale, przestałam ciągle czytać o poronieniach,przyczynach, itp itd ,na chwilę obecną jestem po badaniach prenatalnych wszystko w porządku :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 marca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesica wrote:
    Szybkie pytanie, czekam na konkretną odpowiedź :)
    OM 3.01.2019, pierwsza wizyta 11.02.2019 spowodowana plamieniami - USG pęcherzyk 5 mm, dostałam duphaston 3x1 + luteina 100mg 2x1, kolejna wizyta 20.02.2019 - USG pęcherzyk 13.1 mm, ciałko żółtkowe ~5 mm, brak zarodka, zmniejszenie dawek tylko do 2x1 duphaston, kolejna wizyta 28.02.2019 u innego lekarza - USG pęcherzyk 15 mm, ciałko żółtkowe 8 mm, brak zarodka.
    Lekarka stwierdziła że puste jajo / ciąża która przestała się rozwijać na wczesnym etapie, że ciąża zatrzymała rozwój i że gdyby nie to że poprzedni lekarz dał mi duphaston możliwe że już bym samoistnie poroniła. Kazała odstawić duphaston i czekać na poronienie, jeśli nie nastąpi przez 4 dni, to mam skierowanie do niej do szpitala na wywołanie.
    I teraz moje pytanie, na dzień dzisiejszy z OM jest 8t1d, czy jeżeli w ciągu paru dni nie nastąpi samoistne poronienie decydować się od razu na szpital i podanie tabletek na wywołanie ? Z punktu widzenia mojej psychiki nie mam potrzeby czekać na samoistne poronienie, szczerze jeśli z tego już nic nie będzie wolałabym mieć to już za sobą i móc na nowo się starać. Ale po powrocie od lekarza zastanowiłam się czy może jest jeszcze szansa, że mimo iż dalej nie ma zarodka, pęcherzyk taki mały, przyrost pęcherzyka tylko 2 mm przez 8 dni, ciałko żółtkowe bardzo duże, to że jednak ciąża się "obudzi" i nadrobi ? Czy raczej rzeczywiście to puste jajo / ciąża która przestała się rozwijać ? Prosiłabym o konkretne odpowiedzi, a nie pocieszanie :) Już swoje przepłakałam i "pogodziłam" się z tym, ale po prostu zapaliła mi się wczoraj taka czerwona lampka, że może ja się nie znam i może jest szansa, a że wy się bardziej znacie stąd piszę posta :)

    Ja bym poszła jeszcze na USG min. tydzień po ostatnim USG. 15 mm to jeszcze wątpliwa wielkość, poczekałabym przynajmniej aż jajo osiągnie 20 mm. Natomiast warto też sprawdzić przyrost bety - wtedy (beta + USG) da nam jednoznaczną odpowiedź.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jesica Znajoma
    Postów: 26 0

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mosieczka wrote:
    Dodam że jest to moja 3 ciaza, pierwsza biochemiczna,w której ok 5-6 tyg miałam plamienie ,początkowe brązowe, a później przerodziło się w normalny okres,
    wizyta u lekarza poronienie samoistne, macica sama się oczyścila, po 2 msc kolejna Ciąża,znow powtórka 5-6 tydz plamienie,w 8 tyg zabieg lyzeczkowania, puste jajo plodowe. Obecna ciąża w której też plamilam na początku jak w poprzednich ale były to tylko brązowe,,uplawy"
    zalecenie od lekarza aby się nie stresowac bo u kobiet stres silnie działa na plod i traktuje go jak intruza i próbuje zwalczyć przyczynę stresu, wzielam to do siebie, oglądałam głupie seriale, przestałam ciągle czytać o poronieniach,przyczynach, itp itd ,na chwilę obecną jestem po badaniach prenatalnych wszystko w porządku :)

    Na innym wątku gdzie też opisałam mój problem pytałaś jak plamiłam, plamiłam w ~5 tyg, trwało tydzień i było to plamienie jasno brązowe, coś takiego jak zazwyczaj miałam przed okresem ( w moich cyklach przed okresem zawsze plamię na brązowo i dopiero okres właściwy ) stąd też wpadłam w panikę i popędziłam do lekarza tak wcześnie czego potem trochę żałowałam, że jednak nie poczekałam do tego 7/8 tyg i nie szprycowałabym się lekami od razu i nie stresowała.
    Bardzo mnie pocieszyłaś, że mimo ciąży biochemicznej i pustego jaja jesteś teraz bez problemu w szczęśliwej ciąży :) Życzę Ci z całego serca szczęśliwego rozwiązania ! :)

    Leira, poczekam jeszcze trochę tak jak sugerujesz, betę też zrobię, zobaczymy może coś jeszcze się uda. Na pewno jeśli zdecyduję się na szpital to będę żądać jeszcze jednego USG zanim cokolwiek zrobią, ale duphaston odstawiam i zdaję się na naturę, w końcu docelowo nie wiem po co lekarz mi go przepisał w dość dużej dawce mimo że progesteron mam bardzo dobry, a jedyne co po nim odnotowałam to bardzo złe przyswajanie go przez mój żołądek.

  • Mosieczka Koleżanka
    Postów: 64 12

    Wysłany: 1 marca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesica wrote:
    Na innym wątku gdzie też opisałam mój problem pytałaś jak plamiłam, plamiłam w ~5 tyg, trwało tydzień i było to plamienie jasno brązowe, coś takiego jak zazwyczaj miałam przed okresem ( w moich cyklach przed okresem zawsze plamię na brązowo i dopiero okres właściwy ) stąd też wpadłam w panikę i popędziłam do lekarza tak wcześnie czego potem trochę żałowałam, że jednak nie poczekałam do tego 7/8 tyg i nie szprycowałabym się lekami od razu i nie stresowała.
    Bardzo mnie pocieszyłaś, że mimo ciąży biochemicznej i pustego jaja jesteś teraz bez problemu w szczęśliwej ciąży :) Życzę Ci z całego serca szczęśliwego rozwiązania ! :)

    Dziękujemy

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ