X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Przytulanie w pierwszych tygodniach ciąży wskazane ? czy nie ?
Odpowiedz

Przytulanie w pierwszych tygodniach ciąży wskazane ? czy nie ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chciałam zapytać jak to jest z przytulaniem ? jestem 3-4 tyg ciaży czy narazaie mam się wstrzymać z mężem

  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 19 marca 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się nie wstrzymujemy, jestem jeszcze przed wizytą u lekarza, jak pójdę to zapytam. W 3-4 tygodniu to jeszcze nawet nie wiedziałam, że jestem w ciąży, więc nawet nic nas nie powstrzymywało. :D Może na razie wstrzymam się z pozycjami, w których penetracja jest głęboka, ale tylko tyle.

    hiacynta99 lubi tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuj za odp życzę zdrówka

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zakaz przytulania do odwołania ;-) dla maluszka wszystko :-)

  • Aguska_021087 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 7 tyg i lekarz powiedzial zeby sie wstrzymac "niech to wszystko spokojnie podrosnie"

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 20 marca 2015, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy. Ja nie wstrzymywałam się od początku do 7 miesiąca. Nie było to koniecznie. Nic się nie działo, nie poroniłam wcześniej, nie miałam ciąży obumarłej, nie plamiłam i było okej ale to w pierwszej ciąży. W drugiej dostałam infekcji więc zakaz współżycia i potem miałam plamienia do 3 miesiąca więc i trzeba było poczekać aż przestane i lekarz mi pozwoli. Po 3 miesiącach do dzisiaj nie mam zakazu, gdyż wszystko ok.

    Moja rada. Nie musisz jeśli po współżyciu dobrze się czujesz, czyli nie plamisz, nie boli cię brzuch itp. Jeśli sumienie cię gryzie że możesz zaszkodzić dziecku to zaczekaj do wizyty. Jednak seks przy zdrowej ciąży to najlepsze lekarstwo na nasze humory :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zakaz:P Mam zapalenie :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeste w 7 tyg. i lekarz powiedziała, że nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli nic nie boli i nie ma plamień :)

    Kasia Kraków lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam na warsztatach, ngdzie pani dr zalecała wstrzymać się z seksem do ukończenia 8-9 tc. Chodzi o to by zarodek porządnie się zadomowił w macicy, nie było krwawień, krwiaków itp.

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 23 marca 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem już około 2 mies nic i powiem Wam że straszna zołza się zrobiłam jejku jak ja tęsknie za nim. W piątek idę do lekarza i zapytam co i jak. Mam nadzieję że już będzie wszystko ok i lekarz da mi pozwolenie :p

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 27 marca 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie bylo przeciwskazan, wiec przez ostatnie 8 miesiecy sie nie oszczedzalismy ;-) ale wiadomo, jesli cos sie dzieje, nogi na supel i czekamy :-P

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 29 marca 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas lekarz powiedział, aby uważać z serduszkowaniem. Ale jak mąż zaczął burczeć, to lekarz odparł, że chodzi tylko o seks waginalny a inny można :PP. Do dzisiaj się śmieję ;).
    Generalnie nie robimy tego, bo kiepskawo się czuję, chociaż 2 razy było baaaardzo na luzie i tak, żebym się nie przemęczała.

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 tygodniu i lekarka na ostatniej wizycie powiedziala ze nie współżyc.. i sama nie wiem jak to wlasnie interpretowac, bo jak powiedzialam mojemu M. to tak sie przejal ze nawet jak mam ochote na inne pieszczoty to on nie chce.. mowi ze przytulenie mu wystarczy, i ze ciaza najwaznijsza.. ech brakuje mi go strasznie :( poczekam do nastepnej wizyty i zapytam czy inne "formy" sa dozwolone :)

  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 30 marca 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim trzeba uważać, żeby facet nie dochodził w środku. Nie ze względu na antykoncepcję :) ale na składnik zawarty w spermie, który może powodować skurcze. Mi na początku ciąży też lekarz odradzał współżycie, ale jak się okazało że ciąża rozwija się prawidłowo, obawy minęły :) Proponuję konsultację z lekarzem i poczekać do usg, na którym będzie widać bijące serduszko :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ