BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > I trymestr > Przyrost bety- młodsza ciaza- puste jajo plodowe
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Sandtasz
Koleżanka
16

Wysłany: 1 stycznia, 22:22
Cytuj | (1) | Zgłoś
Hej, według OM jest 8tc,- 7tc i 1 dzien.
Beta badana
28.12 - 3049
30.12 - 6798
Ale z norm wychodzi 5tc, a w czasie badania beta był 7tc według OM. Czyli ciaza jest młodsza o jakiś tydzień? Beta ładnie rośnie?
Jeszcze nie widziałam zarodka w 5tc i 4dni, ale to by było zrozumiałe jeśli ciaza mlodsza- 4tc i 4dni.
Bardzo się boję...
Czy jeśli byłoby puste jajo plodowe to beta by się podwoiła? Czy nie?

PsychoPatka91 lubi tę wiadomość

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 1 stycznia, 23:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sandtasz napisała:
Hej, według OM jest 8tc,- 7tc i 1 dzien.
Beta badana
28.12 - 3049
30.12 - 6798
Ale z norm wychodzi 5tc, a w czasie badania beta był 7tc według OM. Czyli ciaza jest młodsza o jakiś tydzień? Beta ładnie rośnie?
Jeszcze nie widziałam zarodka w 5tc i 4dni, ale to by było zrozumiałe jeśli ciaza mlodsza- 4tc i 4dni.
Bardzo się boję...
Czy jeśli byłoby puste jajo plodowe to beta by się podwoiła? Czy nie?

Przy tej wartości bety może nie być widać zarodka jeszcze. Puste jaja rozwijają się "normalnie" do pewnego momentu, a potem beta mocno zwalnia, przyrosty są symboliczne. Po samej becie u Ciebie, na tym etapie nie da się stwierdzić pustego jaja. Do tego ciąża jest jeszcze bardzo młoda, a nie wiemy kiedy była owulacja.

Kluczowe w tym momencie może być same jajo - jaka jest jego wielkość? Pustego jaja nie stwierdza się do wielkości ok 25 mm, więc jeśli jest mniejsze to nie ma w ogóle o czym gadać.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Smutnamiss
Ekspertka
54

Wysłany: 2 stycznia, 07:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja niedawno przeżywałam to samo, miałam betę powyżej 14 tys i tylko pęcherzyk z ciałkoem zoltym było widać zarodek dopiero w 7 tyg 4 dniu od Om i 6 tyg i 2 dniu wg usg

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 stycznia, 11:00

Karolcia89
Autorytet
205

Wysłany: 2 stycznia, 12:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam ten sam problem. Jestem dokładnie 28 dni po owulacji. Beta przyrastała dobrze, dopiero z 27 na 29.12 przyrost nie był duży, ale lekarz twierdził, że ok (27.12 8400, 29.12 11330)
29.12 było widać pęcherzyk w macicy z pęcherzykiem żółtkowym, a dzisiaj na innym sprzęcie niestety też tylko pęcherzyk z mini kropeczką w środku :( boję się, że nic z tego nie będzie :( w piątek mam kontrolną wizytę i ponowne badanie USG.

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 stycznia, 12:30

05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
14.12.2018 puste jajo płodowe ???

Niech będzie wola Twoja Panie.

Święta Rito, wstaw się za
nami...

Obniżone białko Z

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 2 stycznia, 14:46
Cytuj | (1) | Zgłoś
Karolcia89 napisała:
Ja mam ten sam problem. Jestem dokładnie 28 dni po owulacji. Beta przyrastała dobrze, dopiero z 27 na 29.12 przyrost nie był duży, ale lekarz twierdził, że ok (27.12 8400, 29.12 11330)
29.12 było widać pęcherzyk w macicy z pęcherzykiem żółtkowym, a dzisiaj na innym sprzęcie niestety też tylko pęcherzyk z mini kropeczką w środku :( boję się, że nic z tego nie będzie :( w piątek mam kontrolną wizytę i ponowne badanie USG.

Przyrost jest super, beta się nie będzie podwajać przy tak dużych wartościach. Nie porównuj też USG na dwóch różnych sprzętach bo jeden może być słaby, a drugi dużo dokładniejszy. Przy takiej becie jak miałaś 29.12 to w piątek już będzie widać zarodek z serduszkiem - na 100% :)

Karolcia89 lubi tę wiadomość

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Sylvuszka
Ekspertka
70

Wysłany: 2 stycznia, 19:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie zawsze beta zwalnia przy pustym jaju. Ja miałam zabieg w 10tc, od 9 plamiłam a beta rosła wzorowo. Ale pęcherzyk też rósł wręcz książkowo

ug37zbmhhos96wio.png
85990tc7kbzhfsky.png
II starania od 04.2018r, 09.2018- CLO, udało się; 11.2018 PJP 10tc; 24.12 dwie krechy

Karolcia89
Autorytet
205

Wysłany: 3 stycznia, 08:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Leira napisała:
Przyrost jest super, beta się nie będzie podwajać przy tak dużych wartościach. Nie porównuj też USG na dwóch różnych sprzętach bo jeden może być słaby, a drugi dużo dokładniejszy. Przy takiej becie jak miałaś 29.12 to w piątek już będzie widać zarodek z serduszkiem - na 100% :)

Wczoraj, tj. po 4 dobach beta wyniosła 30000. Wg kalkulatora bety hcg to dobry przyrost. Problem w tym, że wczoraj na USG był widoczny jedynie pęcherzyk z mini kropeczką w środku. Jutro znowu wizyta i kontrolne USG. Wg lekarki powinno być widać dużo więcej :(

nami...

Obniżone białko Z

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 3 stycznia, 09:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sylvuszka napisała:
Nie zawsze beta zwalnia przy pustym jaju. Ja miałam zabieg w 10tc, od 9 plamiłam a beta rosła wzorowo. Ale pęcherzyk też rósł wręcz książkowo

A robiłaś przyrost bety przed zabiegiem?
U mnie rosło idealnie do 9 tygodnia, a potem przyrost (badałam przed zabiegiem) był naprawdę symboliczny.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 3 stycznia, 10:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karolcia89 napisała:
Wczoraj, tj. po 4 dobach beta wyniosła 30000. Wg kalkulatora bety hcg to dobry przyrost. Problem w tym, że wczoraj na USG był widoczny jedynie pęcherzyk z mini kropeczką w środku. Jutro znowu wizyta i kontrolne USG. Wg lekarki powinno być widać dużo więcej :(

Jak jest "mini kropeczka" to dobry znak :)
U mnie przy 32 tyś było po prostu wielkie puste jajo. Myśl pozytywnie - niektóre ciąże mają wolniejszy rozbieg. Czasem jest też tak, że np. są dwa jaja - bardzo podbija to betę, a potem jedno obumiera i jest wchłaniane i okazuje się, że przy wysokiej becie tak naprawdę rozwija się już jedno jajko tylko i wychodzą rozbieżności, że rozwój tego jaja co przetrwało nie odpowiada wysokości bety. Naprawdę scenariuszy może być dużo. Najważniejsze, że coś jest w jajku - tego się trzymaj.

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 stycznia, 10:04

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Karolcia89
Autorytet
205

Wysłany: 3 stycznia, 13:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Leira napisała:
Jak jest "mini kropeczka" to dobry znak :)
U mnie przy 32 tyś było po prostu wielkie puste jajo. Myśl pozytywnie - niektóre ciąże mają wolniejszy rozbieg. Czasem jest też tak, że np. są dwa jaja - bardzo podbija to betę, a potem jedno obumiera i jest wchłaniane i okazuje się, że przy wysokiej becie tak naprawdę rozwija się już jedno jajko tylko i wychodzą rozbieżności, że rozwój tego jaja co przetrwało nie odpowiada wysokości bety. Naprawdę scenariuszy może być dużo. Najważniejsze, że coś jest w jajku - tego się trzymaj.
Dziękuję za te słowa. Moja ginekolog powiedziała dokładnie to samo, ja jednak czuję, że to może być puste jajo a pęcherzykiem żółtkowym. To niestety zdarza się bardzo często.
Ja byłam dokładnie rok temu w ciąży i porównując zdjęcia z USG jest olbrzymia różnica. Na tym era było już serduszko. Dlatego czuję, że tym razem też nic z tego nie będzie :(

nami...

Obniżone białko Z

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 3 stycznia, 13:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Karolcia89 napisała:
Dziękuję za te słowa. Moja ginekolog powiedziała dokładnie to samo, ja jednak czuję, że to może być puste jajo a pęcherzykiem żółtkowym. To niestety zdarza się bardzo często.
Ja byłam dokładnie rok temu w ciąży i porównując zdjęcia z USG jest olbrzymia różnica. Na tym era było już serduszko. Dlatego czuję, że tym razem też nic z tego nie będzie :(

Pamiętaj, że wiek ciąży liczy się z OM, a kiedy była owulacja, albo lepiej: kiedy doszło do zapłodnienia - tego nikt nie wie. Dwie kobiety, które miały tą samą datę OM mogą mieć rozbieżność w wieku ciąży nawet 2 tygodnie.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Karolcia89
Autorytet
205

Wysłany: 3 stycznia, 14:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Moja owulacja była pomiędzy 4 a 5 grudnia. Wiem to, ponieważ robiłam testy owulacjne, mierzyłam temp i czułam bóle owulacyjne. Wg OM dzisiaj jest 7+1 a licząc moją późna owulację (ok 20dc) 6+2 albo 6+3, tylko beta wysoka

nami...

Obniżone białko Z

Sandtasz
Koleżanka
16

Wysłany: 4 stycznia, 17:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja dziś dziewczyny po USG. Pęcherzyki urósł z 5,3mm do 9mm w 12dni... Nie za wiele. Wygląda nadal na puste, niby jakaś mini kropeczka, ale akcji serca nie znalazła. Mam czekać dalej... Chyba już tracę nadzieję, czuje, że mogę się żegnać z moim maleństwa...

Smutnamiss
Ekspertka
54

Wysłany: 4 stycznia, 18:04
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ja miałam na początku to samo co poszłam na usg to pusto nawet wątek założyłam w serce pojawiło się w 7 tyg i 4 dniu od om a w 6 tyg i 2 dniu od owu. 18mm miał i tylko ciałko żółte było nie trać nadziei

Wiadomość wyedytowana przez autora 4 stycznia, 18:05

Karolcia89 lubi tę wiadomość

Sylvuszka
Ekspertka
70

Wysłany: 4 stycznia, 21:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Leira napisała:
A robiłaś przyrost bety przed zabiegiem?
U mnie rosło idealnie do 9 tygodnia, a potem przyrost (badałam przed zabiegiem) był naprawdę symboliczny.
Nie robiłam, bo od 9tc wiedzialam o pustym jaju, z resztą już wcześniej były z tą ciążą problemy (np. w 7tc macica była pusta, nawet nie było pęcherzyka,a owulacja nie przesunęła się, bo miałam monitoring). Więc zrobiłam kilka razy betahcg (ostatnie właśnie w 7tc) i później sobie darowałam, bo miałąm przeczucie, że nic z tego nie będzie.

ug37zbmhhos96wio.png
85990tc7kbzhfsky.png
II starania od 04.2018r, 09.2018- CLO, udało się; 11.2018 PJP 10tc; 24.12 dwie krechy

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 4 stycznia, 21:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sandtasz napisała:
Ja dziś dziewczyny po USG. Pęcherzyki urósł z 5,3mm do 9mm w 12dni... Nie za wiele. Wygląda nadal na puste, niby jakaś mini kropeczka, ale akcji serca nie znalazła. Mam czekać dalej... Chyba już tracę nadzieję, czuje, że mogę się żegnać z moim maleństwa...

Oba badania były na tym samym USG?

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Sandtasz
Koleżanka
16

Wysłany: 5 stycznia, 09:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny myślicie, że jest jeszcze szansa, by zarodek się pojawił? Czy za dużo sprzeczności? Martwi mnie ten pecherzyk, że przez 12 dni urósł tylko 4mm... Bardzo malo. Mam taki chaos w głowie, nie wiem co mam myśleć, robić, na co czekać, zmęczona już jestem. 2 tygodnie takich stresów to za dużo:(

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 5 stycznia, 09:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sandtasz napisała:
Dziewczyny myślicie, że jest jeszcze szansa, by zarodek się pojawił? Czy za dużo sprzeczności? Martwi mnie ten pecherzyk, że przez 12 dni urósł tylko 4mm... Bardzo malo. Mam taki chaos w głowie, nie wiem co mam myśleć, robić, na co czekać, zmęczona już jestem. 2 tygodnie takich stresów to za dużo:(

Przyrost pęcherzyka faktycznie jest niewielki i nie będę Ci tu ściemniać - nie rokuje to dobrze, aczkolwiek nie da się nic stwierdzić na pewno. Najlepiej zrób betę, przyrost co 48h - sprawa się wyjaśni.

Brak przyrostu, czy też przyrost symboliczny będzie oznaczał, że ciąża nie rozwija się prawidłowo.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Sandtasz
Koleżanka
16

Wysłany: 5 stycznia, 11:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Betę robiłam w tamtym tygodniu i pięknie się podwajala, a pecherzyk od początku tak rośnie wolno. Właśnie wracam do Holandii, tam pewnie będzie ciężko z badaniem bety.

Leira
Autorytet
848

Wysłany: 5 stycznia, 11:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Sandtasz napisała:
Betę robiłam w tamtym tygodniu i pięknie się podwajala, a pecherzyk od początku tak rośnie wolno. Właśnie wracam do Holandii, tam pewnie będzie ciężko z badaniem bety.

Jakie były wartości bety? Ile czasu minęło od ostatniego badania bety do USG?

f2w3ikgnnjbzwgbk.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)