X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Przyrost beta
Odpowiedz

Przyrost beta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulina Grudzień Koleżanka
    Postów: 54 1

    Wysłany: 29 września 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mój przyrost bety jest prawidłowy?? Pierwsza beta 189mlU/ml , druga zrobiona po trzech dobach 800mlU/ml. Podzielcie się swoimi :) wizytę kontrolną mam na 11 października :)
    Drugie pytanie. Czy któraś z Was miała tak jak ja. Jak zorientowałam się że jestem w ciąży poszłam do pierwszego lepszego ginekologa , dal mi od razu zwolnienie lekarskie do 11 października. Chodzi o to że teraz już mam pewność co do ciąży i chciałabym pójść do ginekologa który będzie prowadził moja ciążę. Tylko co ze zwolnieniem? Poczekać już do 11 i umówić się na 11 już do innego ginekologa??? Czy??

    Paula.
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 29 września 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o lekarza to zależy czy chcesz kontynuować L4. Jeśli nie, to możesz iść od razu (chociaż ja bym poczekała, bo nie ma sensu chodzić co 2tyg na tym etapie ciąży), ale jeśli chcesz brać dalej L4, to pójdź najwcześniej 11 października, bo lekarz nie może wystawić kolejnego zwolnienia, które nakłada się ze wcześniejszym.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 16:57

  • Tini Autorytet
    Postów: 561 475

    Wysłany: 19 października 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Hey dziewczyny. Chcę zapytać się Was o coś ponownie. Pisałam o tej necie, że we wtorek miałam 842, a trzy dni później miałam 2290. Byłam dzisiaj u ginekologa i powiedział że widzi pęcherzyk ciążowy, ale nie widzi woreczka zoltkowego. Czy mam się martwić? Czy się jeszcze pojawi? Ginekolog mówił, że beta ładnie rośnie, że pęcherzyk ciążowy jest taki jak na ciążę, że nie jest mniejszy. W przyszłym tygodniu mam ponownie u niego wizytę. Myślicie że będzie dobrze? Też tak mialyscie? Z góry dzięki za odpowiedzi
    Hej zawsze na początku widoczny jest sam pecherzyk dopiero później zarodek a jeszcze później bijące serduszko. Zależy na jakim etapie ciąży pójdzie się do gin. Ja w pierwszej ciąży poszłam tak szybko, że nawet pęcherzyka nie było a jak poszłam po 3 tygodniach to biło juz serduszko. W kolejnych ciazach od razu umawialam się na 7-8 tydzień żeby się nie denerwować, że nic nie widać. Wiec głowa do góry bo wszystko jest ok :-) gdyby było inaczej lekarz pewnie by Ci o tym powiedział :-)

    ug37gu1r4avkpjo0.png
  • Moonika Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 października 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszych tygodniach ciąży, czyli właśnie wtedy, gdy zwykle wykonujemy to badanie, przyrost powinien wynosić:

    66% w ciągu 48 godzin w przedziale do 1 200 mIU/ml
    114% w ciągu 72 godzin w przedziale do 1 200 mIU/ml
    podwojenie w ciągu 96 godzin w przedziale 1 200 – 6 000 mIU/ml
    w późniejszej ciąży przyrost może być jeszcze niższy

    Warto pamiętać, że poziom HCG osiąga szczyt około 10 tygodnia ciąży i późniejszy jego spadek jest jak najbardziej prawidłowy.

  • Limonk@ Debiutantka
    Postów: 12 12

    Wysłany: 20 października 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny powiedzcie czy beta dobrze przyrasta :D
    14 dpo - 64,5
    16 dpo - 152,90
    20 dpo - 952,40
    będę wdzięczna :D

  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 22 października 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) beta przyrasta bardzo dobrze co 48h powinno wzrosnąć dwuktrotnie:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 22 października 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zmienia to faktu, że hcg przyrosło dobrze, jednak nie powinno wzrosnąć dwukrotnie w ciagu 48h żeby mówić o dobrym przyroście tylko o minimum 60-66% w ciagu 48h choc zazwyczaj rośnie dużo więcej niż minimum, jednak wzrost dwukrotny a 66% w tym samym czasie to duża różnica.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2017, 14:22

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 3 listopada 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podpowiedzcie mi czy jeśli moja beta 10/11 dpo miała wartość 95.8 a 12/13 dpo 237.4 to czy to może być ciąża mnoga? :D przyrost w ciągu 48h-148% ;) wiadomo ze pewność to USG ale chce iść jak najpóźniej zeby juz serduszko bylo widać czyli za jakieś 2 tygodnie a ciekawość jest ogromna ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ