X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Przeziernosc karkowa w 11tyg1dniu??
Odpowiedz

Przeziernosc karkowa w 11tyg1dniu??

Oceń ten wątek:
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 17 listopada 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ja takich badań nie odbywałam ani w pierwszej ani teraźniejszej ciąży. Uważam że gdyby było coś nie tak to lekarz sam by kazał mi robić takie badania. A ciążę prowadzę w szpitalu u ordynatora ginekologii ze względu na konflikt serologiczny oraz przebyte kolki nerkowe w pierwszej ciąży. Więc uważam że gdyby coś było nie tak to by mi powiedziano. Narazie słyszę że dziecko rośnie prawidłowo wszystkie wyniki w normie i serduszko prawidłowo rozwinięte.

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Anielka Autorytet
    Postów: 347 337

    Wysłany: 17 listopada 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FEX, jeśli nie skończyłaś 35 roku życia, to lekarz nie ma obowiązku kierować Cię na takie badanie. Inna sprawa, że chyba powinien poinformować o takiej możliwości.

    USG wykonywane rutynowo na wizycie różni się od tego wykonywanego w specjalistycznych ośrodkach głównie jakością sprzętu i umiejętnościami osoby wykonującej badanie (certyfikaty FMF). Ocenie podlega kilka dodatkowych parametrów, które na rutynowym USG nie są badane (m.in przezierność karkowa, przepływy na zastawce trójdzielnej, przewód żylny). To badanie służy nie tylko ocenie ryzyka wystąpienia trisomii, ale również innych nieprawidłowości, które mogą być leczone już w łonie matki. Poza tym jeśli okaże się, że płód ma jakąś wadę, to będzie to informacja pomocna przy wyborze szpitala, w którym kobieta będzie rodzić (szpital o wyższym stopniu referencyjności, który będzie przygotowany do leczenia dziecka z konkretną wadą).

    Oczywiście decyzja czy chce się skorzystać z takiego badania należy do przyszłej mamy. Ja zrobiłam to badanie, bo wolę wiedzieć.

    Mysia 15, GabiK, Nieukowa lubią tę wiadomość

    o148i09k1ixi8pfq.png
  • GabiK Autorytet
    Postów: 1803 2264

    Wysłany: 17 listopada 2014, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 100% zgadzam się z Anielką, nie chodzi o przerywanie ciąży w przypadku nieprawidłowości ale podjęcie leczenia już na etapie życia płodowego lub odpowiednie przygotowanie zespołu lekarzy do przyjęcia porodu. Standardowe usg nie wykaże wad rozwojowych.

    Mysia 15 lubi tę wiadomość

    2r8ri09ksg9rle49.png
  • Aga28 Koleżanka
    Postów: 52 27

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradźcie moja ginekolog umówiła mnie na badanie przezierności w 13 tyg i 5 dniu czy to nie jest za późno? Zastanawiam się, zakładam oczywiście dobre wieści ale na wszelki wypadek warto by chyba zostawić sobie jakiś margines czasowy na ewentualne powtórzenie czy rozszerzenie badań, zwłaszcza że będzie to okres świąteczny. Co myślicie? Czekać czy umówić się na badanie wcześniej do specjalistycznej poradni? Pozdrawiam

    Aga28
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga28 wrote:
    Dziewczyny poradźcie moja ginekolog umówiła mnie na badanie przezierności w 13 tyg i 5 dniu czy to nie jest za późno? Zastanawiam się, zakładam oczywiście dobre wieści ale na wszelki wypadek warto by chyba zostawić sobie jakiś margines czasowy na ewentualne powtórzenie czy rozszerzenie badań, zwłaszcza że będzie to okres świąteczny. Co myślicie? Czekać czy umówić się na badanie wcześniej do specjalistycznej poradni? Pozdrawiam
    Badanie wykonuje się między 11 a 14 tyg. ciąży, także jest w normie.

  • Andzia 34 Ekspertka
    Postów: 142 489

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny kiedy macie badania prenetalne . Bo ja jak dziś dzwoniłam dał mi za tydzień termin a lekarz 4 dni temu wyliczył mi ciążę na 9,0 według moich obliczeń jestem w 10 tydz.2 dzień bo wiem dokładnie kiedy owulację miałam . I teraz nie wiem czy nie za wcześnie mi zrobił termin na prenetalne ale mówiłam ze ciążą 9,4 tygodnia według lekarza

    sbgosbt.png

    74dn1tf.png

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My idziemy jak będę w 13+1dc
    Mam nadzieję,że wszystko będzie ok.
    Powodzenia dziewczyny :)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja takze zastanawiam sie nad usg genetycznym napewno to duzo stresu ale chyba sie zdecyduje tylko musze sie dowiedziec jakie sa koszta...i chya mi tak wypadnie ze to bedzie 12tydz + którys dzien wtedy moj maz wraca z delegacji a chciałby by byc ze mna

    63b363a823.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za 2 tygodnie mam wizytę na prenatalne (będzie 12t4d), chodzę prywatnie do gin ale badania będą bezpłatne na nfz.

  • chabasse Autorytet
    Postów: 1440 1001

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.. ja mam umówione badania prenatalne usg i pappa na 26 lutego. To będzie 12 tydz i 6 dni mojej ciąży. Robię na nfz z racji wieku (35 l.) I też się zastanawiam czy nie umówić się z tydzień wczesniej aby miec ewentualny zapas na powtorzenie badania. Ciekawa jestem jak często zdarzają się błędne wyniki...

    Synek Antoś
    1usaanli6w2njq4a.png
    wniddf9h5gbbmtsy.png
    Emilia
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ