X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Progesteron w ciazy
Odpowiedz

Progesteron w ciazy

Oceń ten wątek:
  • szyszynka Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki miałyście progesteron w ciąży? Jestem na początku ciąży 5 tydzień mam plamienia a mój progesteron to 13,8 wizyta dopiero za tydzień: ( beta ladnie przyrasta aktualnie 1215 gdzie przed dwoma dniami 512 ...

    Karolllla, Anka123jas lubią tę wiadomość

  • gosia.kak Autorytet
    Postów: 508 234

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też jestem na początku 5 tyg. i według wczorajszego badania mam 40,11ng/ml.
    Ogólnie chyba dziewczyny czesto narzekają na niski progesteron a ja troche sie stresuje czy nie jest u mnie za wysoki.... Przeczytam ze może to świadczyc o torbieli a mnie własnie od 3 dni pobolewa lewy jajnik i juz zaczynam schizować....

    Pauliśka lubi tę wiadomość

    3i492n0agf4rykt3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dwóch ciążach miałam tragicznie niski, poniżej 10. Po końskich dawkach luteiny i duphastonu podrósł do 25 ale ciąże i tak straciłam.

    W tej miałam przed 5 tyg. 25, ale i tak od początku jestem na duphastonie.

    Lekarze mówią, że powinno być powyżej 5. Idź może do zaprzyjaźnionej apteki do duphaston, receptę doniesiesz po wizycie. Plamienia mogą wskazywać na zbyt niski progesteron.

    Niezapominajka88 lubi tę wiadomość

  • Roza86 Ekspertka
    Postów: 231 159

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam plamienia praktycznie od samego poczęcia przez oklejne 10 dni pomimo tego, że zażywałam dupchston 2x1. Po pozytywnym teście (którego oczywiście wcale a wcale się nie spodziewałam) ginekolog kazała brać duphaston 3 razy dziennie. Plamienia po paru dniach ustały. Nie mam pojęcia jaki mam progesteron. Pierwszą wizytę mam 3 stycznie (to będzie sam początek 8 tygodnia). Może zleci mi zbadanie progesteronu, ale czy to będzie miało sens?

    3jgxikgnd94s7ub1.png
  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszą ciążę poroniłam po niecałym miesiącu, podejrzewam że problemem był właśnie niski progesteron. Przy kolejnej zażywałam duphaston od pierwszej wizyty u gin. Po niecałych 2 latach odkąd urodziłam synka, zrobiłam test i wynik był pozytywny. Test zrobiłam wczoraj (druga kreseczka wyszła bladoróżowa więc podejrzewam że to bardzo wczesna ciąża). Czekam aż mąż będzie miał wolne (za parę dni) bo jestem sama z małym i nie wyobrażam sobie z nim iść na pobieranie krwi, bo jest bardzo ruchliwym dzieckiem a w dodatku mamy kawałek do szpitala. Planuję przy pobieraniu krwi na betę odrazu zrobić progesteron, mając doświadczenie z poprzednich ciąż podejrzewam że wynik będzie po raz kolejny niski, ale w razie czego mam jeszcze duphaston w domu. Po becie ustalę wizytę i mam nadzieję że uda się szybko bo niestety ale duże kolejki są do tego lekarza p.s. póki co nie mam żadnych plamien i w poprzedniej ciąży także nie było. W pierwszej plamienie niestety zakończyło się poronieniem w tym samym dniu w którym wystąpiło...

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roza86 wrote:
    Ja miałam plamienia praktycznie od samego poczęcia przez oklejne 10 dni pomimo tego, że zażywałam dupchston 2x1. Po pozytywnym teście (którego oczywiście wcale a wcale się nie spodziewałam) ginekolog kazała brać duphaston 3 razy dziennie. Plamienia po paru dniach ustały. Nie mam pojęcia jaki mam progesteron. Pierwszą wizytę mam 3 stycznie (to będzie sam początek 8 tygodnia). Może zleci mi zbadanie progesteronu, ale czy to będzie miało sens?
    Ja musiałam badać progesteron przed każdą wizytą, aby dopasować dawkę leków. W tej ciąży jestem na duphastonie, a w poprzednich byłam dodatkowo na luteinie, ale problem leżał gdzie indziej, dlatego je straciłam. Samo badanie kosztuje 12-15 zł, więc nie jest to majątek, a może wiele wyjaśnić. Swoją drogą ginekolog dziwna, że dała lek, dopasowała dawkę w ciemno.

    Olga90 lubi tę wiadomość

  • Cynka Koleżanka
    Postów: 84 14

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój progesteron bardzo wysoki - 52. A to dopiero 4t5d. Nie wiem co może oznaczać taki poziom...

    08.2006 - Mała Cynka :-)
    12.2015 - Aniołek [*] 8 tc - c. pozamaciczna, usunięty prawy jajowód
    09.2016 Aniołek [*] 6 tc - c. bioch
    01.2018 Aniołek [*] 9 tc
  • Ilciaa Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o poradę, jestem dziś w 15dpt i progresteron mam 22,5 czy to dobrze czy źle?

  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ;)

    Kinga9146 lubi tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilciaa wrote:
    Proszę o poradę, jestem dziś w 15dpt i progresteron mam 22,5 czy to dobrze czy źle?
    Dobrze, ja mam 23 :)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • taka ja Ekspertka
    Postów: 256 69

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio także zrobiłam sobie progesteron i niestety znów powtórka :/ pewnie na wizycie dostanę duphaston bo mam za niski poziom, niewiele ale jednak.. norma wg naszego laboratorium to 11.0-44 (44 z jakas koncowka, nie pamietam dokladnie) ja mam 10.11

    0d1yvfxmdojt0wtx.png
    mhsv9vvj38xtzexh.png
    Aniołek [*] 09.2014
    bfarxzdvx9ij8inn.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 8 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciązy. To dopiero 4t.
    Mam już wyniki bety 271 oraz progesteronu - 20,5 ng/ml
    Czy ten progesteron nie jest za niski? Bardzo się tym martwię, jeszcze przed wczoraj miałam delikatne plamienie, ale już zupełnie mi przeszło.

    Malwas lubi tę wiadomość

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Aga27 Przyjaciółka
    Postów: 64 32

    Wysłany: 21 marca 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie progesteron 26.50 w 4 tygodniu. Myślicie ze to dobry wynik? w4sqdqk3ts5ly7ky.png

  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 22 marca 2018, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga27 wrote:
    U mnie progesteron 26.50 w 4 tygodniu. Myślicie ze to dobry wynik? w4sqdqk3ts5ly7ky.png

    tak, jest w normie :)

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 22 marca 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również konsultowałam poziom progesteronu u lekarza, może komuś przyda się ta informacja.
    1. badanie: beta- 77mIU/ml, progesteron- 11ng/ml. Lekarz kazał mi zwiększyć leki z 1-1-1 tabl. duphaston + lutinus na 2-1-2.
    2. badanie: beta- 232mIU/ml, progesteron- 18ng/ml - lekarz powiedział, że taki wynik jest już w porządku i nie trzeba zwiększać dawki i żeby pamiętać, że duphaston nie wyjdzie we krwi.
    Zrobiłam dzisiaj 3. badanie, ale już nie badałam progesteronu.
    To mój pierwszy post na fioletowej stronie :).

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • muza Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)

    jestem w 5 tygodniu 3 dzien. mam pytanie - czy wszystko jest ok. moje wyniki z 3.04 - beta 2716, ale 5.04 oznaczyłam progesteron - wynik to 13,50 ng/ml (wizyta dopiero za tydzien). ten progesteron chyba mocno niski, jak myslicie :( ??

    muza
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muza to prawda ten progesteron jest dość niski jak na ciąże. Ja bym na Twoim miejscu skonsultowała to z lekarzem i powtórzyła badanie bo progesteron ma duże wahania w ciągu doby.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • muza Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogromnie dziękuje :) jutro lecę znowu oznaczyć.

    muza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak wygladalo u Was dawkowanie.progesteronu I od ktorego dnia cyklu???

  • Annahanna89 Koleżanka
    Postów: 36 52

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 4tc miałam 16,4 i troche wymusiłam na swoim ginie duphaston - ale powiedziałam mu, ze ja bede czuć sie pewnie. Brałam przez dwa tygodnie 3 dziennie (rano, południe, wieczór) teraz biorę tylko rano i wieczorem. W poniedziałek robię dzien przerwy od duphaston i we wtorek badam progesteron jak bedzie dobry to odstawiamy :)

    8p3osek2fbn19b8d.png
    1 cykl starań = ciąża :)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ