X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Progesteron na podtrzymanie….
Odpowiedz

Progesteron na podtrzymanie….

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnGI 86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 9 września 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem aktualnie w 14tyg i 5dni po in vitro, od początku ciąży jestem na 6 tabletkach luteiny dopochwowo, 1 tabletce progesteronu besis i 2 zastrzykach prolutexu. Lekarz każe mi w 16 tygodniu odstawić te leki. Czy któraś tez miała takie zalecenia? Czy takie drastyczne odstawienie nie wpłynie negatywnie na ciąże? Jestem po 2 poronieviach wiec Proszę o pomoc bo zaczynam panikować…

  • Monika:) Przyjaciółka
    Postów: 88 22

    Wysłany: 9 września 2021, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi,

    Miałam przepisaną luteinę w pierwszej ciąży i pamiętam że schodziłam z niej stopniowo od chyba 14 tyg do 16 czy 17
    Jeśli masz niepokój, poradziłabym się jeszcze innego lekarza, zawsze będziesz spokojniesza!

    rfxg9jcgzbzrvpp9.png
  • AnGI 86 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 9 września 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo za pomoc :-)

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 10 września 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnGI 86 wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem aktualnie w 14tyg i 5dni po in vitro, od początku ciąży jestem na 6 tabletkach luteiny dopochwowo, 1 tabletce progesteronu besis i 2 zastrzykach prolutexu. Lekarz każe mi w 16 tygodniu odstawić te leki. Czy któraś tez miała takie zalecenia? Czy takie drastyczne odstawienie nie wpłynie negatywnie na ciąże? Jestem po 2 poronieviach wiec Proszę o pomoc bo zaczynam panikować…

    W pierwszej ciąży przyjmowałam duphaston i luteinę i też dostałam zalecenia, żeby w 16tc już odstawić leki. W 16 tc łożysko przejmuje sprawę :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ