X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Paula :) Hm a masz jakieś jeszcze objawy przypominające ciążę ? Np : spóźniająca się miesiączka itp.. Moim zdaniem powinnaś zrobić test ja np : zrobiłam aż 2 i oba wyszły negatywnie jutro zrobię ostatni test z rana a popołudniu mam wizytę u ginekologa .

  • paula123 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opryszczka,jeszcze duszności mam.może to infekcja jakaś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 14:39

    Matytka lubi tę wiadomość

  • aisha Debiutantka
    Postów: 9 11

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było tak:
    - mniej więcej dwa dni po owulacji zaczęły mnie boleć piersi,
    PÓŹNIEJ:
    - strasznie zmienny nastrój najpierw radość potem płacz,
    - ślinotok,
    - bóle jak na miesiączkę,
    - śluz przed terminem miesiączki taki dziwny myślałam że to grzybica,
    - bóle głowy,
    - chodziła za mną kapusta z grochem,:P
    - problemy ze snem w nocy w dzień gdzie bym się nie położyła to od razu spałam,
    -dziwne sny,
    - duszności i szybkie męczenie się,
    - częstomocz,
    - pragnienie ciągłe jakbym miała kaca giganta,:)
    - uczucie zimna,w nocy potrafiłam się obudzić tak mnie trzęsło z zimna.
    I to chyba tyle, w 24dc test pozytywny tyle że druga kreska słabsza, w 26dc już ciemniejsza i potem jeszcze beta potwierdziła ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 16:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm a miałaś już okres ? Bo jeśli nie to ta opryszczka może być spowodowana właśnie zbliżającym się okresem .. No nie wiem czy to infekcja tak czy inaczej powinnaś iść do lekarza i nie zwlekać z tym

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Tak sobie czytam i czytam i w zasadzie mogłabym powiedzieć że jestem w ciąży ale już sama nie wiem :(. Ostatni okres miałam 21.12. Cykle regularne co 4 tyg. w pracująca sobotę więc ciężko się pomylić ;) owi 4.01 i tak : dosłownie 3-4 dni po owu śluz delikatnie zabarwiony na czerwono i "spuchly" mi piersi :) ale tak że każdy stanik zrobił się za mały,tydzień po owu mega wzdęcia :/ i zaczął mnie pobolewac brzuch natomiast dzien przed spodziewana @ zaczął boleć ostrzej tak jak zwykle na @, dziś jest 21 brzuch,piersi i sutki bola, od wczoraj mdli mnie a najgorzej gdy zrobię się glodna, wcześniej po owu często bolała mnie głowa teraz trochę odpuściła, w nocy spać nie mogę za to dzień mogłabym spędzić w łóżku ALE zrobiłam dziś rano 2 testy i obydwa wyszły negatywne:( i już sama nie wiem :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliknij, aby rozpocząć wpisywanie wiadomości

  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam bolące sutki, zgagę i senność. W obecnej nic nie podejrzewałam, pewnego dnia strasznie bolała mnie głowa (taki ból typowo migrenowy, promieniujący na skronie i szczękę) do tego doszedł okropny ból macicy, bez tabletek się nie obeszło. Rano wstałam zła jak osa i zrobiłam test (byłam pewna że bedzie -). A tu taka niespodzianka :D

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • Kinkin Koleżanka
    Postów: 45 67

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to mialam typowe objawy... poniewaz nie planowalismy dzidzusia na teraz, to wlasnie one mnie sklonily do zrobienia testu.
    przede wszystkim bol podbrzusza, jak przed @.
    wzecie takie, ze... no wlasnie :)
    bol glowy, ogolne zmeczenie
    do tego cala jestem spuchnieta.

    no to zrobilam test i wyszla przyczyna :)

    pozdrawiam wszystkie przyszle mamy!

    9ewngzu303gw9x57.png[/url]
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wcześniej doszukiwalam się objawów i nic z tego nie wychodziło. Teraz po owulacji byłam przekonana, że nic z tego. Kilka dni po owulacji bezowe plamienie - jak przed okresem. Następnego dnia na papierze toaletowym zauważyłam trochę sluzu z krwią i byłam przekonana, że mi się okres zaczął, tym bardziej, że pobolewal mnie brzuch. Założyłam podpaske i o dziwo kilka godzin później była czysta. Po obiedzie przegonila mnie biegunka - też nic dziwnego - przecież grypa żołądkowa ;) Piersi mnie nie bolą, ale są zdecydowanie większe, pełniejsze :) I te burczenie w brzuchu i ciągły głód (od następnego dnia po teście ;))
    Dwa dni później wieczorem zrobiłam test sikany - delikatna druga kreska. Teraz już bardzo wyraźnie się odznacza :) Potwierdzone beta :)

    ha_nia, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Karolajn Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kilka dni po owulacji miałam dzień w dzień aż do terminu okresu i później też takie mierzwienie w brzuchu tak jak na okres ale okres nie przyszedł, no i kilka dni przed datą okresu piersi mi się zaokrągliły i było widać pełno żyłek na nich więc już podejrzewałam, że jestem w ciąży. w końcu starałam sie 5 mcy więc mogłam podejrzewać:)

    moremi lubi tę wiadomość

    20090926570117.png
    mhsvj44jhkebb1ma.png
    f2w3rjjgjedmuzf8.png
  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 6 lutego 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam już coś podejrzewać, gdy na wykresie pojawił się dołek implantacyjny, ale mąż się upierał, że to jakaś anomalia :) Potem przez kilka dni miałam dziwne sny i okropne dreszcze, zwłaszcza przed zaśnięciem. W cyklu nie pojawiły się plamienia, które zazwyczaj miałam na kilka dni przed okresem.
    Potem był teścik, 2 kreseczki i wkrótce kolejne objawy: senność, zmęczenie, roztargnienie, ból piersi, mdłości przejawiające się ciągłym odbijaniem, niechęć do jedzenia.

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • ania4 Koleżanka
    Postów: 56 59

    Wysłany: 7 lutego 2014, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie;) ,na poczatku własnie wyczekiwanie na okres-pobolewal brzuch,pozniej lekkie klucie, przez pierwsze dni zimno o kazdej porze dnia-doslownie gesia skorka i jeszcze odrzuca mnie zapach kielbasy-ogolnie miesa w poprzedniej ciazy tez tak mialam;) a zgage w pierwszej ciazy dopiero w koncoweczce mialam ale taka silna,ze az plakalam no ale za to jakia mial bujna fryzure moj bobas:D ;)

    km5sdf9hx1nco0em.png
    1usa3e5ewjngzdb6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane w sumie to nie miałam żadnych objawów tylko dziwnie nie bolały mnie piersi przed @ a zawsze bolały, przynajmniej tydzień przed okresem i tu mnie już zastanowiło, tylko my się staraliśmy sporo ponad rok i już troszkę wsłuchana byłam w swój organizm, następne to wzmożony apetyt a następny to brak miesiączki i pozytywny test z bladziuśką drugą kreską. A i 2 dni przed @ zaczęły piersi boleć więc myślałam że przyjdzie a tu niespodzianka
    c55f9n73fkploem9.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2014, 10:12

  • mama86 Autorytet
    Postów: 583 574

    Wysłany: 7 lutego 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kilka dni po owulacji miałam rumieńce na policzkach po wieczornej kąpieli. Od razu wiedziałam, że jest coś na rzeczy bo w pierwszej ciąży tez tak miałam. Teraz już się nie pojawiają. A kilka dni po spodziewanej miesiączce niesamowite pragnienie na cokolwiek do picia i nerwowość. Mojemu mężowi nieźle się obrywało;( Potem bóle brzucha, bóle pachwin, bóle jajników, nerek i krzyża;( Ale powoli już ustępują (zostały tylko bóle pachwin). Na dzisiaj dziwne sny, bezsenność i zero mdłości. I co mnie dziś dopadło to zapalenie spojówek;(

    divers2288.gif
    motylki.gifrelgvcqgce4tws4r.png
    Nasza Gabrysia :-)
  • lubek Autorytet
    Postów: 428 621

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    1. Najpierw ok. 3 dnia po owulacji zaczal mnie dosc intensywnie informowac o swoim istnieniu lewy jajnik. Cykl mialam monitorowany, wiem, ze owu byla wlasnie z niego. Trwalo to jakies 4 dni, potem 4 dni spokoju i znow od 11dpo (teraz z testow juz wiem, ze wtedy prawdopobnie cialo zolte przestawilo sie w tryb 'utrzymanie zarodka', ktory sie ledwo zagniezdzil).
    2. W nocy z 9 na 10 dpo mialam incydent z potwornymi skurczami zoladka i jelit, obudzilo mnie o 2 w nocy, zwijalam sie z bolu, moj maz chcial wzywac pogotowie, wzielam no-spe, wypilam miete, przeszlo, zadnych innych objawow ewentualnej niestrawnosci nie mialam, wiec wiaze ten objaw z zagniezdzaniem.
    Co ciekawe tego dnia akurat na moim wykresie byla najwyzsza temperatura (tak jakbym nie miala spadku temp w trakcie zagniezdzania).
    3. Od 6 do 10dpo mialam bol podobny do miesiaczkowego, ale tylko wieczorami, od ok. 18, chyba przez cala noc, czesto nie moglam zasnac, bo sie skupialam na tych skurczach. Bo typowy bol miesiaczkowy to nie byl, raczej delikatne ciagniecie, uczucie, jakby sie mialo pelny pecherz, tak jakby cos w srodku sie rozszerzalo. To uczucie towarzyszy mi do dzis (15dpo) z mniejszym lub wiekszym nasileniem.
    4. W nocy z 8 na 9dpo mialam bardzo dziwny i sugestywny sen, na tyle, ze po obudzeniu pomyslalam, ze chyba sie udalo :) zreszta obudzilam sie strasznie rozpalona i dlugo nie moglam zasnac
    5. od 11dpo bylam senna, ale to chyba dlatego, ze sie nie wysypialam (bo za wiele uwagi poswiecalam tym nocnym ciagnieciom i skurczom :))
    6. piersi nie istnialy az do 11 dpo (wg mnie dzien po zagniezdzeniu), wtedy staly sie wrazliwe. Tzn zaokraglily sie, sutki opuchly, piersi bolaly przy dotyku, szczegolnie z boku i na dole, sutki zaczely byc wrazliwe sporo pozniej. Niebieskich zylek nie zaobserwowalam do tej pory, ani ciemniejszych obwodek
    7. od 6dpo ciagle chcialo mi sie jesc, od 11 to juz okrutnie, musialam jesc co 3h, bo ssanie max. Jestem szczupla (55kg, 170cm), bardzo dbam o odzywianie i jem swiadomie, wiec nie wplynelo to na wzrost mojej wagi, wrecz przeciwnie, chudlam! Przypisywalam to podwyzszonej temperaturze ciala. Na napady glodu bardzo pomaga porcyjka wlasnej roboty hummusu :)).
    Mialam gazy oczywiscie i wzdecie, ale tak bylo tez przy innych razach, przed miesiaczka. Nie mialam i nie mam do tej pory czestomoczu (sikam dosc czesto, ale np nie musze wstawac w nocy, wiec uznaje, ze nie mam czestomoczu :)).
    Przy okazji potwierdzam - w moim przypadku pozytywny test owulacyjny w 12dpo zwiastowal pozytywny test ciazowy nastepnego dnia :).

    Dodam jeszcze, ze mam zdiagnozowane PCO, ten cykl byl stymulowany Lametta i zastrzykiem z Ovitrelle w 15dc, owulacja byla w 17dc. Zawsze mialam bardzo skape miesiaczki, wiec w tym cyklu po raz pierwszy mierzylam progesteron - w 14dc 0,97, endo 8mm, estradiol 217, lh 7,79 (stad lekarz zdecydowal o podaniu Ovitrelle, bo pecherzyk mial wtedy juz 23mm, a lh niskie). W 7dpo progesteron 18, endo 12mm.

    Anna255 lubi tę wiadomość

    atdc20mmh2fqs6kn.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 11 lutego 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie odnośnie zgagi. Czy pojawia się ona u Was po jedzeniu czy niezależnie od tego czy jecie?

    Maracuja
  • mama86 Autorytet
    Postów: 583 574

    Wysłany: 11 lutego 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pojawia się niezależnie od tego co jem. Jednak zgaga od czasu do czasu męczyła mnie też przed ciążą. Podobno od szybkiego jedzenia też można dostać zgagi;)

    divers2288.gif
    motylki.gifrelgvcqgce4tws4r.png
    Nasza Gabrysia :-)
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na całe szczęście jej teraz nie mam... miałam przy pierwszej ciąży pozamacicznej... MOje objawy:
    - dwa dni po owu miałam bardzo gęsty upław i wiedziałam, że się udało i z niecierpliwością czekałam na mozliwość wykonania testu.
    -przeokropna senność i zmęczenie, duszności, zadyszka,
    -uczucie ciepła na zmianę z dreszczami,
    -tydzień przed terminem @ zaczął pobolewać mnie brzuch na dole,i zrobiłam test niestety negatywny,
    -potem wciąż pojawiał mi się biały upław i jakieś dziwne przeczucie mi mówiło, że jestem w ciąży, ale obawiałam się, że się nie potrzebnie nakręcam. Dzień po terminie z wielkimi obawami zrobiłam test i dwie kreski po 2 minutach :D nie mówiłam jeszcze mężowi, ale mam już pomysł jak mu powiedzieć :)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 14 lutego 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bylo tak 3 dni po owu zaczely bolec mnie piersi i pulsowac prawy jajnik od 6dpo zaczelam czesciej chodzic siku... i wlanczala sie zgaga po jedzeniu a od 9dpo dziwne bulgotanie w brzuchu... pierwszy test zrobilam w 8dpo byl minus kolejny wczoraj wieczorem wyszla najpierw blada 2 kreska ale po 5 min byla ciemniejsza...meza wyslalam po elektroniczny test i wyszlo 1-2 tydz ciazy a dzis rano zrobilam test i wyszly 2 kreski :)

    mamaNika, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • BlackLuna Autorytet
    Postów: 787 926

    Wysłany: 20 lutego 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie również zgaga w pierwszej ciąży pojawiała się niezależnie od tego co zjadłam za to trzymała mnie od 3 m-ca do końca ciąży zgroza;/ pomagało mi tylko zimne mleko, które jak na złość nie należało do moich ulubionych "napojów" w tamtym czasie:) teraz jak na razie odpukać mam spokój:)
    A moim pierwszym objawem w obu ciążach było przede wszystkim wzmożone bieganie do toalety pobudka z zegarkiem w reku mniej więcej co godzinę, na drugim miejscy bóle piersi i brzucha:)

    yn10zjeku.png
    1a75ojqh9.png
    21.08.13 [*] nasz aniołek
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ