X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, postanowiłam odnaleźć wątek i napisać kilka słów ze swojej strony, gdyż starając się o dziecko szukałam tutaj wielu rad i objawów, które mogłyby sugerować mój sukces.

    A więc w cyklu, w którym się udało postanowiłam trochę odpuścić. Nie mierzyłam temperatury, nie zaglądałam na forum, nie szukałam objawów. Postanowiłam, że co ma być to będzie. Zajęłam się rzeczami, które pozwolily mi zapomnieć o staraniach. Starałam się jeść zdrowo, ale gdy miałam ochotę na zachciankę nie żałowałam sobie. Dorzuciłam do diety Kiełki i czarnuszkę, piłam dużo wody i codziennie piłam koktaile.

    Jeśli chodzi o objawy, to w cyklach nieudanych miałam więcej tych ciążowych objawów typu kłócie jajników itp. W udanym cyklu nie bolało mnie nic, nie miałam żadnego plamienia implantacyjnego, piersi bolały mnie standardowo jak zawsze przed okresem. Jedyne co było inne, to nie czułam głodu przed okresem. Zawsze przed miesiączka lubiłam sobie zjeść coś dobrego, miałam też zły humor, płakałam no typowe PSM. Teraz straciłam całkiem apetyt i miałam dobry humor. A to się nie zdarza nigdy przed okresem. Z testem postanowiłam poczekać do terminu miesiączki. Jak się spóźnił 2 dni to zrobiłam test i ukochane dwie kreski.
    Co prawda jestem jeszcze we wczesnej ciąży, ale z objawów które zdążyłam zauważyć i pojawiły się już kilka dni po planowanym terminie miesiączki to ból glowy, delikatne pobolewanie piersi, senność i czasami mnie muli jak zjem.

  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poupee mialam dokladnie jak Ty, w tym cyklu kompletnie odpuscilismy liczenia, testy owu, nawet nie wiem dokladnie, ktorego dnia mialam ostatni okres;) pierwszy raz nie zapisałam w aplikacji

    tydzien przed testowaniem mialam kilka dni napadów na jedzenie, moglabym jeść wszystko, poźniej doszły piersi, jakies większe mi się wydawały ale nie bolały, a na koniec combo migrena -bol głowy i karku trwa do dziś, coś mi nie pasowało, że moje stałe leki przeciwmigrenowe nie działają, wiec polazłam po test;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2020, 12:22

    Dygunia lubi tę wiadomość

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • MelP Debiutantka
    Postów: 11 10

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udalo mi się zajść w ciążę mimo brązowych plamień przed okresem po kilku miesiącach starań. Moje objawy :
    -nerwowość i drazliwosc
    -brak plamienia przed okresem
    -piersi napuchniete wrażliwe brodawki jak w czasie owulacji
    -brak okresu, test pozytywny w 31dc, później plamienia i szybka wizyta u lekarza, zapisał duphaston

    Ciąża donoszona, mam wymarzoną córeczkę.
    Dodam, że w cyklu w którym się udało zrezygnowałam z picia kawy, jadłam dużo jajek, warzyw, owsianki, do dań dodawałam dużo kurkumy i cynamonu, bo słyszałam, że mogą pomóc. A już myślałam, że nie będę mieć nigdy dzieci, teraz staram się o drugie

  • MoniiMonii Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie , jestem nowa ;)

    Moje dzidzi ma obecnie 9 tyg w brzuszku.
    Do tego czasu mialam wymioty sporadyczne oslabienie. Teraz nadalale juz same sporadyczne nudności oraz ból głowy męczy mnie czasami okropnie ale poza tym jest ok, jeszcze 2 tyg temu jadłam same suchary , teraz jem troche więcej , na razie coś schudłam :D

    Niunia8705 lubi tę wiadomość

  • MoniiMonii Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy bo ja już zgłupiałam !

    Od zawsze mam okres nieregularny, ale biorąc pod uwagę okres, to ostatni miałam 10.02 co daje nam że ciąza obliczana tą metodą powinna mieć obecnie 11+1 do dnia dzisiejszego.

    Będąc u położnej ( mieszkam w Holandii tak że tu przez całą ciąże zajmuje się nami tylko położna wykształcona jak lekarz ) 7.04 czyli 2 miesiace od ostatniego okresu, powiedziała że zarodek ma 6+4 około i serce już biło szybciutko.

    Ile wobec tego ma ciąża ? czy mam liczyc jak położna liczyła czyli od 7.04 jak powiedziała że zarodek ma 6+4 i w ten sposób już liczyć ciąże?


    Help :)

  • Aleksandra19 Ekspertka
    Postów: 248 258

    Wysłany: 6 maja 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są tu jeszcze jakieś mamusie, które chcą się podzielić swoimi pierwszymi objawami w potwierdzonej ciąży?

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1134

    Wysłany: 18 lipca 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zaglądałam tutaj i przeczytałam prawie cały wątek jak starałam się przez pewien czas, dzisiaj również chciałabym się z Wami podzielić moimi objawami we wczesnej ciąży.
    5dpo bolał mnie brzuch, takie cmienie, ciągniecie podbrzusza. Czułam przelewanie, bulgotanie, takie uczucie bardzo dziwne. Zalało mnie śluzem, bardzo wodnistym, wpadającym delikatnie w taki jakby żółtawy kolor.

    6dpo byłam u ginekologa. Pani doktor stwierdziła torbiel cialka żółtego i płyn w zatoce Douglasa co ja zaskoczyło bo ponoć 7dpo to nie powinno już nic być po owulce. Brzuch ćmił nadal. Rozbolał mnie lewy jajnik, ten z ta torbielą ( ginekolog badała i dociskala do niego sprzętem USG) - Jajnik bolał mnie już do teraz.

    8dpo znowu pojawiło się bardzo dużo śluzu. Takiego wodnistego w kolorze mlecznym. Przypominało mleko z takimi grudkami małymi jak ścięte białko wielkości ziarenka sezamu. To na bank nie była infekcja!

    9dpo cmienie brzucha, ból jajnika promieniujący do pachwin i ból pleców w dolnym odcinku. Ogromne wzdęcia, wieczorem bóle jakby miesiączkowe ale bardzo łagodne.

    10dpo wieczorem tylko cmienie brzucha, zgaga

    11dpo rano temperatura poszybowała do góry i nakłoniła mnie do testowania. Dwie krechy! Beta 88.

    Ogólnie w tym cyklu nie czułam wogole pms, nie bolały piersi (były delikatnie pełniejsze i trochę bardziej wrażliwe). Dzień przed wykonaniem testu dopadła mnie zgaga, nigdy jej nie miałam wcześniej. Palił mnie przełyk, bolało gardło, czułam taka gule w nim.

    11dpo już wiedzac o pozytywnym wyniku starań dopadły mnie straszne mdłości, ale tylko rano, później nic. Zastanawiam się jednak czy to nie był efekt „placebo” 😁

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, już kiedyś coś tu pisałam.
    W tej ciąży u mnie 2-3 dni przed data miesiączki wystąpiło u mnie takie grypowe łamanie w kościach i brak sił. Innych objawów brak do tej pory 😅

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • Kaziaa Przyjaciółka
    Postów: 114 231

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Za to ja mam jazde. Mam kłucia w brzuchu, zawroty głowy, brak energii.
    Ten brzuch to niby jakby przed okresem ale jednak inaczej. Od 8 dpo już czułam że coś jest na rzeczy :)

    Starania od X.2019
    10.08.2020 ⏸️
    11.08.20 bHCG 30,75 ❤️
    13.08.20 bHCG 116,9 :)
    🤰Okruszku, zostań z nami ♥️
    oar8yx8d57cjppf5.png
  • sybilla Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja jakoś się nie spodziewałam że jestem w ciąży dopiero mi koleżanka się zaśmiała jak jej powiedziałam że się średnio ostatnio czuję, byłam senna bardzo, miałam jakby wzdecia a do tego wszystkiego napady głodu z rana co wcześniej mi się nie zdarzało

  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w okolicy testu ciążowego nie było żadnych objawów, ale zaraz potem zaczęło się meeega zmęczenie i senność . A od 7 tygodnia wzdęcia.. i tak do dziś , a jestem w 10 tygodniu.

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • Ookruszek Przyjaciółka
    Postów: 102 93

    Wysłany: 15 września 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dzewczyny czy to normalne ze jednego dnia mdłosci nie dają żyć a drugiego mogę góry przenosic i jesc wszystko? Taka duza różnica między 2 dniami?

    Nika312 lubi tę wiadomość

  • Nastkaa97 Autorytet
    Postów: 414 216

    Wysłany: 23 września 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ookruszek wrote:
    hej dzewczyny czy to normalne ze jednego dnia mdłosci nie dają żyć a drugiego mogę góry przenosic i jesc wszystko? Taka duza różnica między 2 dniami?


    Myślę, że to w zupełności normalne :)
    Korzystaj z tych dni kiedy czujesz się dobrze :)

    16.05.2021r. KLARA ❤
    Starania o drugiego maluszka od 05.2022r. ❤
    27.07.2022r. 10+2 - Aniołek [*] (wada genetyczna )
    Styczeń 2023r. - cb 💔
  • Abilify05 Autorytet
    Postów: 1854 625

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiem że temat już raczej zamknięty, jednak z myślą o kobietach poszukujących pierwszych objawów ciąży, do których niegdyś sama należałam, podpowiem co nieco :)
    Objawy jeszcze przed testem:
    - uczucie zmęczenia, od lekkiego po takie że ledwo z kanapy można wstać
    - senność o każdej porze dnia, nawet zaraz po przebudzeniu
    - ból miesiączkowy
    - ból piersi, ciężkie piersi, ból sutków
    - wzdęcie
    - zadyszka po przejściu kilku schodów
    - u mnie wyjątkowo wzrost apetytu, po godzinie już byłam głodna, w nieudanych cyklach za każdym razem brak apetytu pod koniec cyklu, niemożność przełknięcia choćby kromki chleba, odrzucenie na myśl o jedzeniu
    - mdłości w postaci guli w gardle, jak na kacu
    - 4 dni ból głowy z przodu, gdzie głowa mnie w ogóle nie boli
    - chwilowe uczucie jakby grypa brała, trwało to może z godzinę

    To chyba tyle. Idąc na betę, mimo że bardzo się bałam wyniku myślałam, że jeśli to nie ciąża, to nie wiem co się ze mną dzieje, tak dziwnie było.
    Pozdrawiam wszystkie staraczki :)

    cf9d999d03.png
    Starania od 09.2018
    💗28 lat, PCOS, nietolerancja glukozy, cykle bezowulacyjne
    mutacja PAI-1 4G heterozygotyczny i MTHFR_677C>T homozygotyczny
    stymulacja Lamettą i Clo ❌
    06.2019 Jajowody drożne ✔
    06.2019 Histeroskopia zwiadowcza - bez patologii✔
    🧬02.2020 Gameta Gdynia
    10.2020-1 IUI❌| 11.2020-2 IUI💪 10 t.c.-<3 przestało bić | 03.2021-3 IUI❌| 04.2021-4 IUI💪
  • Pala Przyjaciółka
    Postów: 120 20

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem w 4 tygodniu ciąży mam pytanie jak się czujecie bo ja bardzo dobrze nie mam żadnych objaw aż mnie to nie pokoju a w poniedziałek no betę jadę i USG i bardzo się denerwuje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hei dziewczyny ostatnią miesiaczke mialam 3 czerwca i wtedy zaszłam w ciążę, niestety poronilam kolo 5 tyg od tamtej pory nie dostalam więcej miesiączki bo znowu jestem w ciąży. Zrobiłam test 2 sierpnia i kreska była już dosc widoczna. Nie wiem jak mam liczyć ta ciążę bo ostatnia miesiaczke mialam 3 czerwca. Teraz jak robię test ciążowy to kreska kontrolna nie zdąży się pokazać a kreska ciążowa już jest na teście.

  • Dygunia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, tak jak zawsze miałam obolałe mocno piersi, tak teraz 2 dni przed @ nie mam żadnych objawów zbliżającej się @. Jest to dla mnie bardzo dziwne, za to od tygodnia jestem chora, mam zatkany nos, ledwo oddycham i ból gardła, i dziwny ból w dole brzucha, czasem kłucie jajników na zmianę, co o tym sądzicie ? Daj Boże 🙏🏼 Żeby @ nie przyszła . 🙈 pozdrawiam

  • Madzia87 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie 3+6, czuję się w zasadzie normalnie poza bólem piersi, zwłaszcza lewej i sennością. Pewnie wszystko jeszcze przede mną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2022, 20:19

  • Salea Autorytet
    Postów: 360 228

    Wysłany: 14 grudnia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwsza oznaka- plamienie implantacyjne w 11 dpo
    Brak oznak zbliżającego sie PMS, humor swietny i dużo energii
    Trądzik jakiego nie miałam od czasu bycia nastolatką
    Ciagłe odbijanie się i gula w gardle
    Budziłam się głodna ale nie miałam na nic apetytu, ciężko było coś przełknąć
    Ciągnięcie w brzuchu jak po ćwiczeniach na abs :-D
    Śluz gęsty i kleisty, ciągłe uczucie wilgoci i odczuwalne rozpulchnienie pochwy

    Czego nie miałam:
    Nadmiernie bolesnych piersi
    Bólu brzucha
    Widocznych żył na piersiach
    Uczucia senności i zmęczenia

  • Vilka Autorytet
    Postów: 804 441

    Wysłany: 15 grudnia 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2023, 20:54

    Ja 29 mąż 29 wedding 19.09.2021
    Pierwsza córa Liliana ❤️

    age.png
‹‹ 423 424 425 426 427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ