X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • bunny88 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starałam się zajść w ciążę rok, teraz leci mi 13 tydzień ciąży, więc pora napisać o moich pierwszych objawach :)

    cień kreski wyszedł mi już 9 dni po owulacji (miałam monitoring, znam dokładną datę). Wówczas nie miałam jeszcze objawów oprócz dreszczy, które towarzyszyły mi od 3 dnia po owulacji (nigdy tak nie miałam). Zaczęły się dwa dni później - bóle okresowe (miałam je zazwyczaj dzień przed okresem, a nie cztery dni przed), wyraźna żyła idąca od obojczyków do piersi i przede wszystkim - bardzo subtelne mrowienie piersi (nigdy nie bolały mnie piersi przed okresem). Dalej miałam dreszcze :)
    11 dni po owulacji zrobiłam też pierwszą betę - 159 :-)

    Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy :-)

    3jgx9jcgbgzakm67.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2020, 19:24

  • fulloflead Debiutantka
    Postów: 15 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zaraz kończę 6tc. Bardzo mi pomógł ten wątek, kiedy schizowałam przed testem. Łapcie moje objawy.

    1. Od owulacji mrowienie, rozciąganie, pobolewanie, motylki, kłucie, no po prostu wszystko po kolei w moim podbrzuszu. Normalnie absolutnie niczego tam nie czuję poza pierwszymi dniami @.
    2. Ponad 37 stopni mierzone pod pachą o wszystkich porach dnia. Zaczęło się niedługo po owulce i trwa do teraz. Ten permanentny stan podgorączkowy dał mi najbardziej do myślenia.
    3. Koszmarne wzdęcia i zaparcia, na ogół mam problem w drugą stronę. :P
    4. Samo odrzuciło mnie od papierosów i piwa. Nie chciało mi się wymiotować, po prostu z dnia na dzień przestało mi się chcieć pić i palić. Czułam, że mnie to osłabia. Trudno to dokładnie opisać.
    5. Senność w okolicach 14-15. Dawniej lubiłam sobie przyciąć komara popołudniami, ale ani nie tak regularnie, ani nie tak wcześnie.
    6. Pobolewanie piersi, ale dopiero od 2-3 dni przed terminem @ i był to u mnie regularny objaw zbliżającego się okresu.

    Przed terminem @ byłam w zasadzie pewna, że jestem w ciąży, i bardzo denerwowały mnie testy, które nie chciały współpracować. Czułam, że coś się zmienia w moim ciele, bo za dużo rzeczy odbiegało od normy. Drugą kreskę wysikałam dopiero w dniu @, czego życzę i Wam. Powodzenia, dziewczyny! :)

    ckai9jcgh1ucm7n8.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 23 kwietnia 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwaga, nowość: podczas stosunku bardzo "ciągnęła" mnie blizna po nacięciu krocza (w drugą ciążę zaszłam gdy córka miała 10 miesięcy, dotychczas nigdy nie miałam tego typu dolegliwości - oczywiście od czasu pełnego zagojenia po porodzie 😉). Aż się bałam, że bliznowiec czy jakieś inne badziewie mi się robi. A tu proszę, taka niespodzianka 🤗

    Edit: aktualnie 27tc, więc objaw potwierdzony 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2019, 21:15

  • MalinovaJa Ekspertka
    Postów: 168 122

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 3 dni przed spodziewaną @ ból jak na owulacje.i to dalo mi do myslenia.potem lekki ból brzucha i jajników ,po terminie @ lekki ból cycków.teraz 32 dc i ciągle sikam plus masa pryszczy na twarzy .to tyle z bardzo wczesnych objawów ☺

    34bwdqk38tql3hvm.png

    Syn-2013 Moja Wielka Miłość ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy biegunka na początku ciąży jest normalnym objawem? Miała któraś z Was takie dolegliwości? Mnie dziś od rana strasznie męczy :/

  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 1 maja 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dodam jeszcze silny ból głowy w 7 dniu po owulacji, do tego mega twarde podbrzusze. A i jeszcze mocz miał dziwny zapach taki chemiczny. Oczywiście senność i czułam się jakbym była chora. To wszystko jeszcze przed terminem @ no i jeszcze taki dziwny objaw .... bardzo kolorowe realistyczne sny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 20:06

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 2 maja 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metaliczny posmak w ustach

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 2 maja 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleKsandra wrote:
    Dziewczyny czy biegunka na początku ciąży jest normalnym objawem? Miała któraś z Was takie dolegliwości? Mnie dziś od rana strasznie męczy :/

    Mialam na poczatku biegunki, nie wiem czy to normalne, ale ciaza byla książkowa jedynie urodzilam prawie miesiac przed terminem :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 6 maja 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pierwsze objawy to tkliwość i wręcz pobolewanie piersi, bóle w krzyżu (bardzo podobne do tych jakie miałam zawsze przed miesiączką, ale te były wcześniej niż zwykle i intensywniejsze), przed terminem miesiączki pobolewanie brzucha i takie specyficzne kłucie :)

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 7 maja 2019, 04:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już oficjalnie mogę się wypowiedzieć. Miałam bardzo szybko, mocne objawy. Od 8 dnia od owulacji miałam straszne mdłości w ciągu dnia, było mi zimno, miałam dreszcze, piersi spuchnięte jak balony (ale to chyba przez luteinę). W brzuchu kłucia to normalne, zawsze coś się tam dzieje u mnie.

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Emi36 Przyjaciółka
    Postów: 134 22

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myslicie jest szansa na cioze czy raczej juznie ??

    Iwona 39 lat
    Endometrioza I st.
    11.04.2016 Aniołek 7t 3d ciąża pozamaciczna :(
    3 miesiace pózniej ciąża Amelka <3 mały cud <3
    198e9be07204aef8989853855003ef9f.png
  • Kala Autorytet
    Postów: 3981 1217

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czemu ma nie być?

    ug37df9hq3eabxrz.png
  • Bisiak25 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podejrzewałam ciążę, po tym jak nie zrobił mi się żaden syf przed okresem i włosy mniej mi się przetluszczaly. To samo miałam w pierwszej ciąży. Za to piersi mniej bolały niż ostatni, o dziwo bez żyłkek tym razem :)

  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 26 lipca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanki mi mówiły, że one miały różowe plamienie i po tym poznały, że są w ciąży. Ja nie miałam żadnych plamień. Kilka dni po owulacji(4-5) miałam wzmożony apetyt mocniej, niż zwykle, zjadłam prawie pół lodówki. Kilka dni później zaczęły mnie boleć piersi, jak czasami przed @, ale ból nasilał się i jest do tej pory. Jak zdejmę stanik, to płaczę :D Ból piersi to jedyny objaw, jaki mi się okazał. Nie miałam bóli jak przed @, nie mam do tej pory, może delikatne ciągnięcie. Minął tydzień, odkąd zrobiłam pierwszą betę, która wskazała wtedy 4tc. Dopiero dzisiaj zaczynam czuć silne nudności. A i wszystko śmierdzi mi śmietnikiem, lodówkę otwieram na wdechu, mąż się ze mnie śmieje :D Śmieci musimy wyrzucać codziennie.

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 26 lipca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    Mialam na poczatku biegunki, nie wiem czy to normalne, ale ciaza byla książkowa jedynie urodzilam prawie miesiac przed terminem :p

    Niestety ja też mam ten objaw :/ Potrafiło mnie to w nocy obudzić mimo, ze nic drażliwego nie jadłam

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • gosia.czar Przyjaciółka
    Postów: 63 45

    Wysłany: 26 lipca 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ból brzucha, który aż budzi w nocy jest normalnym objawem? 5 tc

    zgdrsiw.png
    04.2016 - początek starań
    08.2018 - ciąża naturalna
    09.2018 - poronienie
    12.2018 - 02.2019. - terapia hormonalna
    05.2019- IUI
    06.2019 - IUI
    07.2019 - IUI ciąża ♥️♥️
  • Kamalaika Koleżanka
    Postów: 44 10

    Wysłany: 30 lipca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Podzielę się z Wami swoimi objawami ciąży. Obecnie jestem 23 dpo. Mam za sobą już pierwsze badanie USG, na którym pięknie było widać ciałko żółte i pęcherzyk ciążowy wielkości ziarnka grochu zagnieżdżony prawidłowo.

    Test o czułości 10 wykonany 10 DPO - wyszedł cień :)
    W dzień wykonywania testu byłam bardzo wrażliwa psychicznie. W pracy szybko ulegalam stresowi w sytuacji z pozoru w ogóle nie stresującej. Na ten czas żadnych obiektywnych objawów ciąży. Przed terminem miesiączki pojawiło się kłucie podbrzusza jak na jajeczkowanie. To uczucie jest do teraz, ale już zdecydowanie rzadziej.
    W 13 dpo zaczęły boleć piersi inaczej niż na okres. Ból jakby rozpieranie piersi od środka. Ból piersi z dnia na dzień coraz większy. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że piersi już urosły w ciągu tych kilkunastu dni.
    Od 13 dpo pojawy się kłopoty ze spaniem - problem z zaśnięciem i głębokim snem. Występuje cyklicznie co dwa dni czyli jedna noc super przespaną, druga noc udręka.
    Od około 15 dpo mniejszy pęcherz moczowy. W nocy wstaje 4 razy siku, a przed zajściem w ciążę było to 2 razy.
    Od około 15 dpo mniejszy apetyt na śniadanie, uczucie wąskiego gardła.
    Od 13 dpo (termin miesiączki) pojawił się mleczny śluz.

    Na tą chwilę brak senności w ciągu dnia, brak wyraźnych mdłości. Głównym objawem to ból i powiększenie piersi oraz chodzenie siku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2019, 14:40

  • Hope024 Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki mam takie pytanie. Może jesteście bardziej obeznane.
    Jak to jest z szyjka ? Jeśli jest nisko tzn że łatwo ją dotknąć czy na odwrót?
    Nie wiem czy jest sens się łudzić na ten cykl chyba temp zaczyna mi wariowac
    W poprzedniej ciąży którą straciłam czułam że się udało. W 9dpo zaczęły mnie boleć piersi i sluz był jakiś taki inny. Bardziej wodnisty i było go dużo A teraz tylko przy badaniu szyjki. Jest gesty i biały

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2019, 10:41

    Poprzedni Nick Hope&Baby
    f509bfe64c5861889e8b8060d639f279.png
  • AsiaKK Autorytet
    Postów: 581 249

    Wysłany: 2 sierpnia 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,mam taki problem. 4 różne testy wyszły mi Albo z cieniem albo z blada kreska. Nigdy wcześniej nic mi nie wyszło, nic się nie pojawiło. Przedwczoraj zaczęło się lekkie plamienie, jasnorozowe, ale wczoraj już jakby normalnie okres, lekkie bole A podbrzuszku, czasami większe Ale może Max. Ż godzinkę w ciągu dnia. Krwawienie takie hmm średnio obfite A krew taką jasno czerwona, czasami z takimi ciemnoczerwonymi sluzami powiedziałabym, ale też mało. Dzisiaj pozostałości do południa A teraz jakby tylko troszkę jasnej krwi, mało, żadnego bólu, jak sobie przypomnę że mam okres to czuje jakby taki lekkuchny bol Ale raczej żadnego. Okres jakby się już skończył, a zawsze trwa 5-7 dni z czego 2-3 takie obfite, na pewno obfitsze niż to co teraz mam. Schizuje. Nie rozumiem skąd blade kreski na testach w tym na jednym robiony z moczu o 20.30 po lampce wina i jak zaczęły się plamienie( wyszlam ż założenia że będę mieć okres i stwierdziłam to wypije!). Nie wiem,wydaje mi się ten okres jakiś dziwny... zaraz znów będę testować. Może po prostu testy mnie oszukaly A okres jest po prostu mniej obfity. Czy któraś z Was miała taki "okres" w ciąży? Dziękuję

    oloowa2709 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2019
    3cs - ciąża
    10.2019 - puste jajo
    Cykle 34-36 dni
    5-6 cs - ciąża
    08.2020 - poronienie zatrzymane
    2-3 cs - ciąża biochemiczna
    01.2021
‹‹ 420 421 422 423 424 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ