X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)
Odpowiedz

Potwierdzone pierwsze objawy ciąży :)

Oceń ten wątek:
  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 11 listopada 2017, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardolka wrote:
    Pocieszyłyście mnie dziewczyny a propos uczucia wilgotności. Ja dziś to sie bałam nawet patrzeć bo mi sie wydawalo, że jednak okres. Ale po prostu taki przezroczysty śluz...

    Jestem 2 dni po becie, w 28 dc, prawdopodobnie 12 lub 13 dpo beta 36.8.

    Do bety skłonily mnie obrzeknięte piersi i brak plamienia, jakie mi zawsze towarzyszy przez 3 ostatnie dni cyklu.

    To moja druga ciaza, pierwsza poroniona 1.5 roku temu, odtad nic az do teraz.

    Boję się jak ciężka cholera, ale tez jestem pelna nadziei, ten limit pecha musi sie w koncu skonczyc! :)



    Damy rade ! Powodzenia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiciakicikici wrote:
    Kiedy zaczelas odczuwać takie rozpychanie podbrzusza???
    Ciężko mi powiedzieć, początkowo nie zwracałam na to uwagi.

  • kiciakicikici Koleżanka
    Postów: 58 15

    Wysłany: 13 listopada 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiciakicikici wrote:
    Damy rade ! Powodzenia

    i jak ?? są II kreski ?

  • Łucyjkowa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 15 listopada 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , ja już na 99% pewna że się udało. Moje objawy po których się domyślił , pomimo negatywnych testów jak do tej pory:
    1. 1 dzień po planowanej owulacji, bardzo silne 2 ukłucia w jajnika prawym i ból podbrzusza przez 5 dni
    2. Następnie kilka dni cisza i spokój, oraz delikatne ( moje) zwątpienie
    3. Od 4 dni przed (nie) spodziewaną @ bardzo mocne pieczenie w piersiach, ból aż z pod pachy, oraz ciągnięcia w dole brzucha.
    4. Dziś w dniu (nie)spodziewanej @ ciągnięcie w prawej pachnie, uklucia. Ok 15 temperatura 37,4; i siusianie po kropelek
    Jutro kolejny raz testuję i mam nadzieję że będzie dobrze :-). Niezależnie od wyniku za tydzień mam umówiony wizytę, bo właśnie mija rok od tragicznie skończonego porodu mojej córeczki i zobaczymy. Napiszę jutro

    M.
  • angela2005 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 16 listopada 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja też przed terminem@ wiedziałam ze sie udało staralismy soe bardzo długo i z takich pierwszych objawów moze sie to wydac dziwne ale ochota na mieso w każdej postaci mam niedowage i z tego co wyczytalam to oczywiście nie byly to zachcianki ciążowe tylko organizm ze względu na zachodzace w nim zmiany domagal sie tego czego mu brakuje,odrzucilo mnie od slodyczy, kolejnym byly zawroty glowy nawet jak siedzialam i okropna senność potem doszedł ból i pieczenie piersi. Nie mialam plamienia implantacyjnego. Teraz za to nie moge jeść niczego bo jak tylko próbuję robi mi sie niedobrze wszystko rosnie mi w buzi na sama mysl mi niedobrze.

  • Maenka Autorytet
    Postów: 1648 1987

    Wysłany: 19 listopada 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łucyjkowa i jak tam u Ciebie? Testowałaś? Jak wynik?

    Ja w tym wątku pierwszy raz, bo jeszcze nie jestem w ciąży... Tzn. mam nadzieję, że w tym momencie jestem :).

    Cykle nieregularne od 33 do 47 dni.
    Ostatnią ovu podejrzewam 8,9 lub 10 listopada. Wykorzystaliśmy ten czas bardzo dobrze hehe...

    Od tamtego czasu odczuwam:
    - dziwne bóle podbrzusza, jak na @, ale nie do końca, jakoś tak dziwnie mi... ciągle czuję ten brzuch
    - kłucie w podbrzuszu, czasem jajnik (zawsze prawy), czasem jakby na środku
    - nabrzmiałe piersi, bolące (w sumie przez prolaktynę bolą chyba zawsze)
    - straszne wahania nastroju, płaczliwość
    - śluz biały, gęstszy
    - tygodniowe zaparcie od zeszłej soboty :o (wczoraj pierwszy raz w wc)
    - infekcja pęcherza :/.

    Próbuję się nie nakręcać, ale wiecie jak to działa... Tym bardziej, że tu na forum wyczytałam, że naprawdę wiele z Was odczuwało podobne objawy na początku ciąży! Wiem, że każda kobieta jest inna itd... Ale już wariuję :).

    Najgorsze jest czekanie... Zrobiłabym jutro test ciążowy, ale wiem, że to za wcześnie... (dziś 28 dzień cyklu), cykle mam różne od 33 do 47 dni... no ale jutro na pewno zadzwonię umówić się do gina, aby wykluczyć pęknięcie torbieli i inne akcje... 3 majcie kciuki!

    Wszystkim Mamom serdecznie gratuluję i trzymam kciuki, aby wszystko było jak najlepiej się da!

    Wszystkim Staraczkom życzę szybkich dwóch kreseczek + zdrowej ciąży! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 13:45

    m3sxqqmzr2yat7k2.png

    👱‍♀️hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy; AMH 6,7; PCO; MTHFR c.1286A>C (A1298C); choroba autoimmuno; ANA+; anemia - ukryty niedobór żelaza; PAI 4G/SG hetero; podwyższone nk w macicy; niska il10.
    👨słabe parametry nasienia.

    ✨01.2019: FAMSI nr 1
    = ET + 3 ❄❄❄.
    23.02.19: ET morulki - 😥
    07.05.19: FET blastki - 😥
    21.08.19: FET 2 blastek: 2.2.3 i 3.2.2 - cb 😥

    ✨09.12.19: FAMSI nr 2
    = 2 ❄️❄️.
    04.06.20: FET 4.1.1 i 4.2.3: 6 dpt: 56🍀, 8 dpt: 189, 11 dpt: 560, 14 dpt 3300, 19 dpt: 20.000 jest 2mm wojownik, 31dpt mamy ❤ - cudzie trwaj
    03.09.20: it's a boy! 👶
    02.2021: mamy nasz cud ❤
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 21 listopada 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.. moim pierwszym objawem ciążowym było plamienie implantacyjne 7 dnia po owulacji - na papierze przy podcieraniu odrobina żywej krwi. Wiecej się to już nie powtórzyło.
    Był to też mój pierwszy cykl z Duphastonem, ale moje piersi wyraźnie zwiększyły się od pierwszego dnia brania dupka i czułam, że jest jakoś inaczej..
    Często w pracy jem kanapki z ogórkiem kiszonym i 9dpo miałam okropny ból brzucha po ogórku, nigdy czegoś takiego nie czułam, brzuch mnie bolał inaczej.. ciężko to do czegoś porównać.. ale najbardziej domyślałam się po tym plamieniu, choć z drugiej strony wolałam się nie nakręcać, bo to nasza upragniona ciąża po prawie roku starań :)
    A, no i wyraźne kłucia w podbrzuszu.. to mi też trochę dawało do myślenia.

    11dpo beta - 36,1 :)

    Teraz czekamy na serduszko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2017, 20:33

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • anyzratak Autorytet
    Postów: 333 113

    Wysłany: 25 listopada 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja dorzucę swoje 3grosze :)
    we wcześniejszych cyklach miałam wiecej objawów ciażowych które ostatecznie okazywały sie @@@ niż w tym szczęśliwym, wiec tak, owulacji jakoś nie czułam, śluzu nie było, piersi zawsze około owulacji duze pełne tym razem nie, więc myślałam ze może nie było w ogóle jajeczka, po terminie owu zaczeły się troszkę bóle jak na @ i kłucie jajników, wiec też objawy jak zawsze , ale.. ostatnie dwa cykle te bóle brzucha były bardzo mocne a w tym cyklu były jakby słabsze, jakoś 7dni przed terminem @ jeden jajnik tak bardzo mocno mnie rano zakuł ze łoo.. później do samego terminu @ myslałam ze ją dostanę bo brzuch bolał i jajniki kuły tylko jakby słabiej niż zwykle, śluz taki że czułam tam nawilzenie ale nie wypływał jakoś bardzo aż w końcu @ nie przyszła za to pojawiły się dwie kreseczki :) aha i jeszcze dodam że zawsze przed @ bolą mnie nisko plecy, bardzo bolą w tym cyklu w ogóle :) mam nadzieję ze pomogłam :)

    w57ve6hhjly3ikxq.png

    f2wlsg18eqe4k6w0.png

    01.01.2021 nasz aniołek 8tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! :)

    Jestem nowa na forum i chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych osób w tym temacie. W poprzednim cyklu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i zaraz pod odstawieniu nie dostałam plamienia (w tamtym tygodniu) stąd moje podejrzenie, że mogę być w ciąży. Jeżeli chodzi o objawy to od ponad tygodnia czuje delikatne bóle w podbrzuszu, jakby co jakiś czas ukłucia w jajnikach. Ból podobny to tego jak na okres, ale jednak trochę inny, wczoraj doszła tkliwość sutków, czego nigdy wcześniej nie miałam, plus czasami mam mdłości w różnych porach dnia, nie wymioty lecz jedynie mdłości i czasami również towarzyszą im zawroty głowy. Zrobiłam dwa testy ciążowe z których na jednym widać wyraźnie drugą jaśniejszą kreskę, na drugim również delikatnie ale wydaje mi się, że trzeba się przyjrzeć żeby ją zauważyć. Najchętniej wrzuciłabym zdjęcie, żebyście same mogły ocenić ale niestety się nie da. Następne testy, które robiłam (z moczu o różnych porach dnia, również porannego) wyszły negatywnie lub sama musiałabym się doszukiwać kreseczki. Czy ktoś tak kiedyś miał? Nie wiem czym mam się sugerować. Na badanie krwi nie mogę pójść, ponieważ nie mieszkam w Polsce więc potrzebne mi skierowanie. Myślicie, że może to być bardzo wczesna ciąża?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha zapomnialam dodać, co również jest bardzo istotne. Mam bardzo dużo śluzu przez około dwa tygodnie. Dużo białego śluzu, który na wkładce jest lekko żółtawy. W inne dnie za to mam biały, wodnisty śluz. Za każdym razem bez zapachu czy swędzenia.

    Dziękuje i pozdrawiam!

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 29 listopada 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella_0 wrote:
    Aha zapomnialam dodać, co również jest bardzo istotne. Mam bardzo dużo śluzu przez około dwa tygodnie. Dużo białego śluzu, który na wkładce jest lekko żółtawy. W inne dnie za to mam biały, wodnisty śluz. Za każdym razem bez zapachu czy swędzenia.

    Dziękuje i pozdrawiam!

    zrob jutro i pojutrze test, ale z porannego moczu! i najlepiej testami o czulosci 10. Jesli druga kreska byla, to sugeruje wczesna ciaze. Jesli jutro i pojutrze wyjdzie pozytywnie to udaj sie do lekarza.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    zrob jutro i pojutrze test, ale z porannego moczu! i najlepiej testami o czulosci 10. Jesli druga kreska byla, to sugeruje wczesna ciaze. Jesli jutro i pojutrze wyjdzie pozytywnie to udaj sie do lekarza.


    Dziękuje za odpowiedź! :) Byłam u lekarza dzisiaj i kazała mi wykonać testy ciążowe, jeżeli nie to albo czekać aż okres przyjdzie za miesiąc (o ile) lub druga możliwość to tabletka na wywołanie okresu ale nie mogę jej przyjąć jeżeli jestem w ciąży. Dużo już czytałam na internecie i niektórym dziewczynom wychodzą pozytywne testy dopiero po dwóch tygodniach od spodziewanej miesiączki dlatego nie chcę podejmować decyzji teraz. Chyba pozostaje mi póki co czekać

  • Zaustralii Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 30 listopada 2017, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie

    Jestem Nowa na tym portalu I zastanawia mnie czy ktoras z urzytkowniczek ma Taki problem ze Po spacerze sinieja nogi I stopy?
    Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2017, 00:34

  • Zaustralii Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 30 listopada 2017, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jakiejs przyczyny skasowala mi Sie czesc wiadomosci. Jestem w drugiej ciazy pierwsza poronilam samoistnie w 7t. Jakims cudem od razu wiedzialam ze zaszlam w ciaze. Klucie jajnikow I porzadnie bolaly mnie piersi nie moge Sie dotknac. Teraz zaczely sie mdlosci. Wizyte u lekarza mam dopiero w poniedzialek. Mam nadzieje ze serduszko bije I maluszek rosnie w sile

  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś pozytywny test i beta 38. Jestem mniej więcej 11 dpo. Objawami które mnie skłoniły do testowania było takie ciągnięcie, ból, ciężkość podbrzusza - zwłaszcza jak chodzę. Dużo białego śluzu.
    Poza tym chyba nic. Pies mnie bardzo pokochał i się zaczął tulić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2017, 13:31

    Zaustralii, MK.mk lubią tę wiadomość

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • Zaustralii Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz pies Mnie strasznie pilnuje potrafi nawet ukrasc moja skarpetke bluzke itp I lezec I wachac nie mowie juz o wachaniu mnie... niesamowite skad one wiedza... pozdrawiam

    MK.mk, Ika83 lubią tę wiadomość

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w obu ciążach pierwsze objawy były jednakowe:
    - ciągły ból brzucha - i to nie na wysokości macicy czy jajników, ale w różnych miejscach, najczęściej w okolicach żołądka
    - gorączka/stan podgorączkowy

    Za pierwszym razem myślałam, że to zatrucie, a teraz zwalałam na stresy w pracy :)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Kamleta Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje potwierdzone objawy:

    - Piersi zrobiły się większe jeszcze przed dniem spodziewanej miesiączki. Lekko bolały po bokach.
    - Wrażliwe, sterczące sutki :)
    - Bulgotanie, przelewanie się w brzuchu.
    - Już na tydzień przed spodziewanym okresem pojawił się ból podobny do miesiączkowego.
    - 5 dni przed okresem test negatywny. Dwie wyraźne krechy 1 dzień po spodziewanej miesiączce.

  • Izabelka 86 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)

    U mnie głównym objawem jest bolący brzuch jak na przyjście miesiączki i ciągnięcie jajników. Mam pytanie, czy u was również odczuwałyście bardziej senność i zmęczenie z rana? Po południu czuję się ok, ale jak wstanę przed 8, to cały dzień mam senny, kiedyś tak nie miałam, bo byłam rannym ptaszkiem). Piersi mnie nie bolą, może troszkę po bokach i od środka.

    Izabelka86
  • Margolia Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z rana bardziej odczuwam senność i zmęczenie, a wieczorem zasypiam po przyłożeniu głowy do poduszki. Boli mnie brzuch, cały czas od jakiś trzech dni, ani na moment nie przestaje. Ale test ciążowy znowu negatywny, a to już 5 dni po spodziewanej @. Czy na bete też może być za wcześnie?

    RLLrp2.png
‹‹ 411 412 413 414 415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ