X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr poranne mdłości
Odpowiedz

poranne mdłości

Oceń ten wątek:
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorka87 wrote:
    Hej, jestem w 8 tygodniu ciąży i od jakichś 3 tyg męczą mnie mdłości, towarzyszą mi praktycznie cały dzień, nie mam na nic apetytu! Ale jakoś to znoszę, byleby wszystko było dobrze... bo to podobno oznaka, że ciąża się rozwija...
    Czy też tak macie?

    Ja tak miałam w jakimś 6 tygodniu. Nie wymiotowalam , ale płakałam przy jedzeniu, bo musiałam coś jesc, a nie moglam. Na szczęście takie silne mdłości przeszły po tygodniu, teraz mam mega zgage :/

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • metax_a Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie już troszkę mniej mdli. W niedzielę się jeszcze zatrułam i martwię się czy wszystko z maluszkiem dobrze. Straszne skurcze miałam przez 2 godziny i rewolucje w łazience ale bez wymiotów potem no-spe wzięłam i pomogło.Schudłam 2kg i teraz staram się małymi kęsami cokolwiek zjeść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2015, 23:24

    0w28tj8.png
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a macie jakieś sprawdzone sposoby jak sobie z mdłościami radzić ?
    Ja na nic nie mam siły, odrzuca mnie na samą myśl o jedzeniu :( Wszystko mi źle pachnie, smaki nie pasują, na wodę też już nie mogę patrzeć.
    Jeszcze nie wymiotowałam chociaż kilka razy było blisko, ale cały czas mam poczucie jakiejś "guli" w gardle i na żołądku. Normalnie chodzę do pracy, za chwilę urlop i zastanawiam się jak mam funkcjonować...

  • Albuera Znajoma
    Postów: 23 78

    Wysłany: 25 sierpnia 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomagała bardzo zimna woda gazowana (choć normalnie nie lubie)z dużą ilością cytryny. Spróbuj, może Tobie tez pomoże.

    f2w3rjjgbec27voi.png
  • PaulaJ Koleżanka
    Postów: 58 11

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mdłośći popołudiowe, na sczęście po powrocie z pracy. Wymiotów brak, dzięki Bogu. Pomaga mi kefir :)

    f2w33e3klcs8zquf.png
  • *Beacik* Przyjaciółka
    Postów: 119 202

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój bąbel obchodzi się ze mną zdecydowanie łagodnie. Nie dokuczają mi wymioty a jedynie czasami mdłości kiedy staję się głodna ale to też do przeżycia.
    Jak coś to popijam maślankę :)

    mhsv3e5ehjywnm6i.png
  • Andie Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 8 listopada 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie nie mdli wcale ale za to strasznie wymiotuje od 7 tygodnia zanim jeszcze sie okazało że w ciąży jestem, teraz jest 13 tydzień i mam wrażenie że nic sie nie poprawia a w ciągu ciąży schudłam 10 kg i waga ciągle spada.

    f2wli09kgp0kv2eg.png

    setcgqq4rg8xk74u.png
  • munequita Ekspertka
    Postów: 198 365

    Wysłany: 8 listopada 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatniej wizycie gine radził jak zmniejszyć ranne nudności. Ja nie próbowałam bo mnie nie męczą, jedynie to mdli jak jestem głodna.

    Wieczorem rozpuścić w ciepłej (nie gorącej wodzie) 2 łyżki prawdziwego miodu. I postawić sobie taką szklankę obok łóżka. Wypić rano jeszcze przed wstaniem i poleżeć jeszcze 30 minut. Miód jest łatwo przyswajalny a naturalna fruktoza osłabia bodźce wymiotne.

    3i49krhmcw514vrd.png

    Blanka <3
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 8 listopada 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andie wrote:
    mnie nie mdli wcale ale za to strasznie wymiotuje od 7 tygodnia zanim jeszcze sie okazało że w ciąży jestem, teraz jest 13 tydzień i mam wrażenie że nic sie nie poprawia a w ciągu ciąży schudłam 10 kg i waga ciągle spada.

    Andie, mnie też muli, ale nie ma porównania co dzieje się z Tobą. Jestem już jakiś czas na tym forum i kiedyś czytałam wypowiedź dziewczyny, która miała poważne problemy z wymiotami. Podobno są jakieś opaski czy plastry na wymioty, zamawiała w aptece. Tylko to dało jej ulgę. Poszukaj w necie, może na coś takiego natrafisz...

  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 8 listopada 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    http://opaskinanudnosci.pl

  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 8 listopada 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 8 tygodniu i od tygodnia męczą mnie poranne mdłości. Właściwie to utrzymują się one przez większośc dnia, mogłabym nic nie jeść ale staram się małymi kęsami coś wrzucic do brzucha żeby nie był pusty. Jutro idę do lekarza (mam nadzieję, że usłyszę już serduszko:) i ciekawe co mi poradzi na tą przypadłość. Boję się, że mdłosci mogą później powodować wymioty...
    a co do opasek to ja kiedyś wybierając się w dalszą podróż autem używałam takich na chorobę lokomocyjną (transway i seaband). Ciekawe czy te same dałyby ulgę ciążowym nudnościom. Może sama sprawdzę, bo mam gdzies w szufladzie zachomikowane te opaski.

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Paula1991 Ekspertka
    Postów: 206 269

    Wysłany: 8 listopada 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola jal wrócisz od lekarza to powiedz co Ci polecił na mdlosci?
    Ja jutro będę musiała zadzwonić do swojego bo nie wytrzymam. Tez tydzień czasu już mnie trzymają i tez trwają całymi dniami :(
    Podjadalam juz migdaly i krakersy ale niestety po tygodniu mi się to znudziło.
    Tez myślałam właśnie o tej opaskę, tylko czy jest bezpieczne?

    qb3c3e5e8kmul8e2.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 8 listopada 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola właśnie nie wiem ale z linku który wysłałam chyba sa różne rodzaje. Są dla osób mających problemy z podróżowaniem i dla kobiet w ciąży. Tej dziewczynie o której pisałam tylko te opaski przyniosły ulgę, ale będziesz u lekarza to dopytaj się go czy nie ma jakiś przeszkód. Może na razie spróbować naturalnych metod, ale w przypadku Andie to ratowałabym się chyba wszystkim. Schudnąć 10 kilogramów dla kobiety to marzenie :), ale w ciąży lepiej tak drastycznie nie chudnąć.

  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 8 listopada 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno go jutro o to zapytam. Takie opaski (te przeciwko chorobie lokomocyjnej) są bezpieczne, działają na zasadzie akupresury czyli ucisku, nie wprowadzają żadnych chemicznych substancji do organizmu, więc myślę, że przyszłej mamusi nie powinny zaszkodzić ale to tylko moje takie wnioskowanie. A co do schudnięcia to ja też już ponad 2 kg w dół zeszłam, z tym, że moja waga była w górnej granicy normy, więc nawet jakby jeszcze straciła kilka to nie będę się martwić, bo mam dużo zapasu ;)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny ja też mam mdłości I to cały czas na szczęście bez wymiotów,mówią ze jak mdli to znaczy ze dziecko się dobrze rozwija ☺

  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 10 listopada 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Pan doktor powiedział, że te opaski raczej średnio zadziałają na nasze poranne mdłości. Poleca za to imbir i ewentualnie konsultację z farmaceutą, który może powiedziec coś wiecej w tym temacie. Generalnie powiedział, że mam się cieszyć, bo im gorzej ja sie czuję, tym dziecko lepiej ;) i że te mdłości powinny ustąpić do 10 tygodnia...czyli już niedługo :) ps. Serduszko usłyszałam, wg daty miesiączki to 8 tydzień, a według wielkości fasolki to 7 tydzień. Tak czy siak- termin na koniec czerwca :)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na mdłości i wymioty pomagał chleb z masłem i banany.
    Po przebudzeniu łyczek wody, banan, poleżałam 15 minut i dopiero funkcjonowałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się mdłości zaczęły w tym tygodniu. Tuż przed początkiem 7 tc. Rzeczywiście banan troszkę dziś pomógł, ale w zasadzie mdli mnie po wszystkim lub bez niczego. Trochę pomaga pepsi, bo mi się po niej odbija, ale to działa krótko. No i mdłości zaczynają się dopiero koło 9-11. Jutro będę testować wodę gazowaną i jedzenie mniej a częściej.

  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 14 listopada 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mdłości już znacząco się zmniejszyły (odpukać :P). Mam nadzieję, że pan doktor miał rację i od 10 tygodnia nie poczuję już ich w ogóle. Teraz zaczęłam 9 tydzień i jest o niebo lepiej niż było w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Za tydzień jadę w dłuższą podróż (ok. 3-4 godzin autobusem) i zobaczymy jak się będę wtedy czuła.

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • pogodynka172203 Przyjaciółka
    Postów: 66 25

    Wysłany: 14 listopada 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyńy na prawdę nie ma co na sile wyglądać mdłości bo to nic przyjemnego ;p ja jestem na przełomie 7i8 tc i nie mogę nic jeść bo od wszystkiego mnie odrzuca. A jak już zjem to czuje jak wszystko podchodzi mi do gardła. To strasznie uciążliwe ;/ ale wiem ze niebawem mi sie to wynagrodzi ;)

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ